Robert Seethaler: Tabakininkas

– Na, vis dėlto dauguma kelių atrodo man tarsi pažįstami. Bet iš tiesų žinoti kelius ir nėra mūsų lemtis. Mūsų lemtis kaip tik yra jų nežinoti. Mes ateiname į šį pasaulį ne rasti atsakymų, bet užduoti klausimų. Sakytum, klaidžiojame nuolatinėje tamsybėje, ir tik jeigu labai pasiseka, kartais išvystame plykstelint švieselę. Ir tik turėdamas daug drąsos arba atkaklumo, arba kvailumo, o geriausia visko kartu, gali ir pats šen ten palikti savo ženklą!

Antra iš eilės austrų autoriaus knyga, paguoda bent tiek, kad šią įveikiau, priešingai nei ankstesnę – Nobelio premijos laureato (!) parašytą. Na, tikriausiai nesu austriškos literatūros gerbėja.

Tabakininkas man ir Hesės kūrybą priminė: kai kurios scenos, savotiško moteriško grožio aprašai, iškabos, kviečiančios į vakarines pramogas – atrodė, kad kažkoks déjà vu aplankė.

Tabakininkas

Trumpame romane pasakojama apie kaimo bernutį, atvykusį į didmiestį dirbti tabako ir laikraščių krautuvėlėje, kurioje lankosi ir pats Sigmund’as Freud’as! Su šiuo vaikinas užmezga savotišką draugystę, deja, įvykiai klostosi tarpukario laikotarpiu, sparčiai populiarėjant Hitler’iui ir jo ideologijai, taigi žydams geriausiu atveju tenka bėgti iš šalies. Pagrindinis veikėjas išgyvena meilės kančias, neteisybę ir skaudžią netektį.

Mano skoniui romanas gal pasirodė pernelyg paprastas, nors ir mielas – na, kaip tas kaimo bernutis. Nepakankamai įdomus. Ne mano skonio.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 7.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 3

Pasidalinkite savo mintimis