Rebecca Bailey, Elizabeth Bailey: Sumanūs tėvai – saugūs vaikai

Rebecca Bailey, Elizabeth Bailey Sumanūs tėvai – saugūs vaikaiKalbėjimas apie gresiančius pavojus yra pirmas žingsnis padėti vaikams juos suprasti. Svarbu išlikti ramiam, pateikti tikslias žinias ir taip užkirsti kelią gandams, kuriuos vaikai gali išgirsti iš draugų ar masinio informavimo priemonių. Nežinote faktų? Nesijaudinkite. Pripažinkite tai ir, atsižvelgę į vaiko amžių, pasistenkite juos išsiaiškinti. Geriausias priešnuodis baimei yra žinojimas, o geriausias būdas suteikti žinių – rūpestingai aptarti nerimą keliančius klausimus. Skatindami vaikus kalbėti ir sau, ir jiems padėsite pasijusti stipresniems bei saugesniems.

Pirmiausiai ir labiausiai man ši knyga patiko tuo, kad skatina atvirumą bendraujant su vaikais. Visuomet laikausi šio principo, nors dvimetis pyplys dar ne viską supranta, ką jam aiškinu, tačiau kalbėdama apie įvairius dalykus stengiuosi nieko neslėpti ir nenutylėti. Tiesa, dėl to susiduriu su keblumais Kalėdų laikotarpiu, ir Kalėdų senelio tema man labai opi. Tačiau šįkart ne apie tai.

Šįkart apie vaikų saugumą. Kaip sovietmečiu žmonės nekalbėdavo apie seksą ir susidarė įspūdis, kad jis neegzistuoja, taip šiais laikais mums baisu pagalvoti apie vaikui kylančius pavojus – jo pagrobimą, atėmimą, tvirkinimą, išnaudojimą ir panašiai. Nors tokie siaubingi incidentai atsitinka sąlyginai mažam mūsų visuomenės procentui, nė vienas nesame nuo to apsaugotas. Todėl yra labai svarbu su vaikais kalbėtis apie jų saugumą, mokyti pagrindinių taisyklių ir užtikrinti, kad jie yra mylimi, nes jūs net neįsivaizduojate, kas gali dėtis tose mažose galvelėse.

Labai kebli tema, todėl labai smagu, kad atsirado knyga, ateinanti mums į pagalbą. Parašyta aiškiai, suprantamai, kelianti ne nerimą, o užtikrintumą, su gausybe patarimų, kaip kalbėtis su įvairaus amžiaus vaikais. Jau spėjau juos išbandyti tiek su savo mažyliu, tiek bendraudama su mokiniais darbe. Rekomenduoju.

Mano vertinimas dešimtbalėje skalėje: 9.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

Pasidalinkite savo mintimis