Octave Mirbeau: Kambarinės dienoraštis

Octave Mirbeau Kambarinės dienoraštis– Poezija didinga tuo, jog nereikia būti mokytam, kad ją suprastum ir pamėgtum… priešingai… Mokyti žmonės dažnai nesupranta jos, netgi niekina, nes jie pernelyg pasipūtę… Kad pamėgtum eilėraščius, reikia turėti sielą… nuogą sielą, kaip žiedą… Poetai rašo paprastoms, liūdnoms, ligotoms sieloms… Štai kodėl jie nemirtingi… Ar žinai, kad jausmingas žmogus visada yra šiek tiek poetas?..

Šią knygą rekomendavo mano tinklaraščio skaitytoja Dovilė po įrašu apie Vagies dienoraštį, tačiau, nors ir abiejų knygų pavadinimuose yra žodis dienoraštis ir abu jie iškelia visuomenėje vyraujantį purvą, slepiamą po padorumo ir gerų manierų pluta, romanai yra labai skirtingi. Genet tekstai – tikras iššūkis, avangardas, juos skaityti sunku, nes graužia, išjudina, iškapsto bjauriausius dalykus, apie kuriuos šiaip verčiau nemąstytum. Tuo tarpu Mirbeau – tikras klasikas, apie aukštuomenės puvinius kalba elegantiškai, su saikinga humoro doze, su tvarkingai sudėliota romano struktūra.

Ak, kokie apgaulingi į nežinomybę vedantys keliai!.. Eini, eini ir visą laiką matai tą patį… Žiūri iš toli į dulkėtą horizontą… ten kažkas mėlyna, o ten rusva, šviesu ir lengva kaip svajonė… Tikriausiai ten gyventi gera… Prieini arčiau… ateini… Ir nieko… Virš smėlio, virš akmenukų, virš atšlaitės – pilkas, apniukęs, slegiantis dangus, ten užgęsta dienos šviesa, ten niūrūs debesys uždengia saulę… Nėra nieko… nieko, dėl ko ėjai… Beje, aš ir pati nežinau, ko ieškau… net nežinau, kas aš esu.

Man knyga pasirodė nuobodoka, nuspėjama, banali ir tikrai nesužavėjo, perskaičiau ir pamiršau. Ji pakankamai stora, skaitydama svarsčiau, kodėl toliau tai darau, kodėl nemetu ir nesuteikiu kitai progos mane pakerėti, bet matyt tarp tikrai gerų skaitinių retkarčiais verta įterpti kažką vidutiniško, kaip kokį banalų moterišką žurnalą, kad smegenys pailsėtų ir jausmai aprimtų.

Ji buvo labai bjauri, toks bjaurumas nekelia žmonėms gailesčio ir daro juos žiaurius, nes įžeidžia estetinius jų jausmus.

Mano vertinimas dešimtbalėje skalėje: 6.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 4

1 komentaras

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Salomėja
2015 03 09 | 14:18

Bet gi žiūriu, mūsų skonis knygoms yra skirtingas, todėl skaitom skirtingas, bet kartais kaip sutampa, tai net stebina, kokia panaši nuomonė. 🙂

Palikti atsakymą