Rasa Aškinytė: Glesum

Kaip ir kiekvieną pavasarį, taip ir šį, turėjo ateiti diena, tinkama linksmintis, šokti ir dainuoti, tinkama Dievų Motinos valiai sužinoti, tinkama jos malonėms prašyti. Tai buvo moterų darbas, vyrai nesikišo, turėjo savo reikalų, karybos ir prekes mainyti, moterys jų ir nepriėmė, ne vyrų galioms tvarkyti gimimo, vaisingumo ir derliaus reikalus, ne vyrų galioms šnekėtis, tartis su gamta.

Puiki Rasos Aškinytės knyga apie mūsų protėvius aisčius, apie kasdienybės vargus ir džiaugsmus prieš kelis tūkstantmečius gyvenant tose pačiose vietovėse, kaip mes dabar. Žinoma, tie žmogiški išgyvenimai labai panašūs į mūsų dabartinius, o gal tik XXI a. rašytojai taip atrodo?

Patinka man tokie istoriniai romanai, kai autorius pasidomi anų laikų aktualijomis ir įvelka mokslines tiesas į grožinės literatūros siužeto vingius. Lankantis įvairiose senovę menančiose vietovėse mėgstu pakurti vaizduotę ir pamatyti kasdienybę kadaise gyvenusio asmens akimis, gi skaitant tokias knygas net stengtis nereikia – rašytoja tai padaro, belieka pasimėgauti.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 6

Pasidalinkite savo mintimis