Michel Houellebecq: Serotoninas

Tiesą sakant, ir aš jaučiausi panašiai, tik mano darbo krūvis tikrai nebuvo per didelis, ir iš esmės visi mes jaučiamės panašiai, studijų metai – vieninteliai laimingi metai, kuomet ateitis atrodo atvira, kuomet viskas atrodo įmanoma, vėlesnis suaugusio žmogaus gyvenimas, profesinis gyvenimas, tėra lėtas nuolatinis grimzdimas į dugną, ir neabejotinai dėl šios priežasties jaunystės draugų, su kuriais susidraugavome studijų metais ir kurie iš esmės yra vieninteliai tikri draugai, tų jaunystės draugų mes vengiame, nes norime išvengti akistatos su neišsipildžiusių vilčių liudininkais, su savo pačių susinaikinimo akivaizdybe.

Visame pasaulyje pripažintas ir prestižinėmis literatūros premijomis apdovanotas prancūzų rašytojas Michel Houellebecq prieš kelis metus išleido romaną, kuris vadinamas brandžiausiu ir aktualiausiu jo kūrybos vaisiumi.

Pagrindinis romano veikėjas, kurio vardu ir pasakojama, yra vidutinio amžiaus vyriškis, pasiekęs tą stadiją, kai pavargstama nuo paties gyvenimo, ir norima jį mesti bei viską pradėti nuo pradžių. Iš šalies žiūrint, jo kasdienybė puikiai klostosi – dirba gerai apmokamą darbą, gyvena su rafinuota ir seksualia egzotiškos išvaizdos japone, atostogauja nuosavoje viloje Ispanijoje, ko dar norėt?

Gydytojas išrašo jam antidepresantų, nuolat didina jų dozę, tačiau lūžio išvengti nepavyksta – Floranas palieka savo ankstesnį gyvenimą ir net neatsisveikinęs su širdies drauge išvyksta į Normandijos kaimą. Pamažu jis papasakoja skaitytojui apie ankstesnius meilės romanus, apie draugystes, meiles ir patirtus nuotykius. Beprasmybės jausmo genamas ryžtasi radikaliam veiksmui – nesakysiu kokiam!

Per asmeninę dramą kalbama apie vakarietiškos visuomenės skaudulius, puvinius ir egzistencinę krizę.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 29

Pasidalinkite savo mintimis