Daniel J. Siegel, Tina Payne Bryson: Auklėjimas be dramų

Todėl klausiame: kurias vaiko smegenų dalis norite stiprinti? Auklėkite griežtumu, riksmais, kivirčais, bausmėmis, nelankstumu –  ir sužadinsite apatines, už impulsyvias reakcijas atsakingas smegenų dalis, sustiprinsite ten esančias schemas ir parengsite jas lengvam sužadinimui. O jeigu auklėsite ramiai, kreipdami dėmesį į santykius su vaiku, sužadinsite mąstančias, imlias, už proto įžvalgą atsakingas schemas, stiprinsite ir tobulinsite viršutines smegenų dalis, taip skatinsite įžvalgumą, empatiją, integraciją ir santykių atkūrimą. 

Man vis karts nuo karto patinka paskaityti tokias lengvas, bet moksliniais teiginiais paremtas knygas apie vaikų auklėjimą, nes jos nuteikia pozityviai ir motyvuoja nenuleisti rankų, nors kažko labai naujo jose ir neperskaitai.

Knygos autoriai daug dėmesio skiria smegenų tyrimams ir jų ryšiui su elgesiu nagrinėti, todėl aiškiai pagrindžia, kodėl susipykti su vaikais juos auklėjant neverta, ir kaip galime pasiekti savo tikslų, bet kartu išlaikyti gerus santykius.

Pavyzdžiams pateikiamos labai tikroviškos kasdienybės situacijos, net ir apie labai rimtus dalykus kalbama su humoru ir smagiai, o autoriai vis pabrėžia, kad nieko tokio suklysti, net ir tėvams auklėjant savo vaikus – šį teiginį iliustruoja gyvenimiškais pavyzdžiais iš savo tėvystės patirties, kur būna visko, nors jie ir yra auklėjimo ekspertai.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 17

Pasidalinkite savo mintimis