Lauren Groff: Matrix

Ji nusišypso iš savęs tuo skausmingu laiku, tokios jaunos, kad manė galinti mirti iš meilės. Kvailas padare, senoji Marija pasakytų tam vaikui. Atverk rankas ir leisk gyvenimui tekėti. Jis niekada nebuvo tavo, kad darytum tai, ką nori. 

Nuostabi istorinė knyga apie XII a. Anglijoje gyvenusią abatę, nuskurdusį ir bado kankinamą vienuolyną pavertusią gausa klestinčia vieta, kurioje vienuolės linksmos ir laimingos dainuoja. O kad vyrai ir kiti prašaliečiai nepakliūtų, apjuosė teritoriją klaidžiu labirintu, sukurdamos savarankišką moterų pasaulėlį.

Tai romanas, kalbantis apie meilę, drąsą, ištikimybę, galią ir geismą. Apie moterų meilę, moterų drąsą, moterų ištikimybę, moterų galią ir moterų geismą. Manau, kad svarbu apie tai kalbėti. Nes kalbama tikrai per mažai, ir dažniausiai šios vertybės nagrinėjamos santykyje su vyru, lyginant moterį su vyru, priešpastatant. Tiesa, XII a. patriarchalizmas buvo neįmanomai nežabotai išplitęs, ir būtent dėl to Marijos Prancūzės drąsa suskamba dar įtikinamiau.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 17

1 komentaras

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Lauren Groff: Moiros ir Furijos – Laimės psichologija
2023 03 30 | 18:37

[…] Lauren Groff “Matrix”, norėjau dar kažką šios autorės perskaityti. Gero skaitinio lūkesčiai buvo išpildyti! […]

Palikti atsakymą