Kurortai ir aš juose

Kai įsibėgėjant rugpjūčiui pamatau porceliano spalvos odą, mintyse nesąmoningai priskiriu jos savininką arba ligoniams, arba darboholikams, ką praktiškai taipogi manau esant nesveikumu, nes jei žmogus net savaitgalį negali ištrūkti į kokį nors sodą ar pajūrį, tai kam apskritai dirbti? Žinau, žinau, kai kurie žmonės iš viso nepakenčia degintis, kiti šventai tiki, kad balta oda – naujausias mados klyksmas, bet tik pasakau, ką aš pagalvoju pamačiusi.

Šiandien lauko kavinėje negalėjau atitraukti žvilgsnio nuo vienos baltutėlės, netgi su mėlynu atspalviu, merginos, ir pasidalinau savo abejonėmis apie jos sveikatą su mama. Ši įdegį palygino su sienų dažymu – svarbiausia geras gruntas! Ir iš tiesų, pamąsčiau, kad aš, pavyzdžiui, visuomet pavasarį, nesulaukusi deginimosi sezono gimtinėje, išmaunu kur nors arčiau pusiaujo, ir paskui belieka tik palaikyti gražią odos spalvą, niekas nesilupa ir neraudonuoja. Taip daug lengviau. Ir netenka kęsti nežmoniškų karščių, kurie užklumpa Viduržemio jūros ar Afrikos kurortus vasaros mėnesiais, ir jau nuo kovo susilaukiu komplimentų dėl įdegio.

O vasarą tai niekur nėra geriau nei Neringoj arba Druskininkuose. Nors kodėl vasarą – lankausi šiuose nuostabiuose miestukuose ištisus metus, ir kiekvienas sezonas savaip žavus! Kaskart jų vandenyse prausdamasi miesto dulkes, šlovinu atostogas ir jų poveikį organizmui. Žmonės čia jaučiasi ir elgiasi kitaip – lėčiau, ramiau, daugiau sau leidžia. Persisunkiu tokia atmosfera, pailsiu nuo nervingų ir nuolat nespėjančių darboholikų, prisivaikštau belekiek – kurgi čia su mašina nuvažiuosi? Visur pėsčiom!

Dar man labai gražu Neringoje arba Druskininkuose matyti vienišas mamytes su vežimėliais – tikrai nežinau geresnio būdo auginti mažylį, tarkim, iki vienerių. Dusti miesto dulkėse?

***

Prieš publikuodama šį įrašą susimąsčiau, ką noriu juo pasakyti? Nes jei tik kažkuo pasipuikuoti, tai nieko gero ir neverta. Bet ne, iš tiesų mano tikslas – paskatinti Tave čia atvažiuoti! Nuo Vilniaus ir Kauno iki Druskininkų – tik vos daugiau nei šimtas kilometrų. Ilsėkis, juk vasara!

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

7 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Adis
2009 08 05 | 18:43

Vat aš esu iš tų, kurie nesupranta pasyvaus deginimosi – aka drybsojimo ant smėlio prie kokios balos, ar soliariumų. Tiksliau, nesuprantu, kaip tai neužknisa 🙂 Ok, plaukiant su kokiom baidom ar saulėtą dieną traukiant į slidžių žygį nusimest viršutinį drabužį – kaifas, bet specialiai drybsoti? Ir dar ten kremais teptis, nuo šono ant šono vartytis, kad įdegis lygus gautųsi?.. Man tai kažkaip kaip laiko švaistymas skamba.

Neištverčiau tiesiog 🙂 Ypač terliojimosi kremu 😀

Tadas
2009 08 05 | 20:27

Niu dar tokio leksto straipsnio seniai neteko skaityti. Yra labai geras posakis- Norejau batu, kol nesutikau zmogaus be koju. Noreciau Jums ji dedikuoti. Apsizvalgykite aplink ir gal istengsite pastebeti, kad ezistuoja daug svarbesni dalykai, nei geras idegis ir rusva oda.

Mindaugas
2009 08 06 | 1:08

Tadas> Tu skaityt (daugiau nei vieną sakinį) moki? ar vaikystė sunki buvo? gal šiandien į šūdą įlipai? Tu dabar dar kartą perskaityk post’ą nuo pradžių iki pabaigos, pasižiūrėk į veidrodį ir taip gerai pyst(elk) sau į snukutį. Nu atsiprašau, bet negaliu kaip tokie siaurapročiai užknisa.

Vytas
2009 08 06 | 10:55

Heh. Smagu, kai kažkas gali sau leisti nieko neveikti ir tik mėgautis vasara 🙂

Man asmeniškai balta oda yra gražiau už įrudusią. Ypač jei žmogui tamsesnė oda tikrai nedera, pvz., prie plaukų. Ir pats nesistengiu įdegti, nors kasmet prikeliauju tikrai nemažai. Manau, kad kažką pamatyti, pabūti gamtoje yra daug smagiau ir vertingiau nei drybsoti paplūdimyje ir kepinti tą odą.

ežiukai
2009 08 06 | 11:58

a) kaitintis saulėje ilgai yra nesveika;
b) I odos tipo žmonės (blondinai, baltaodžiai, mėlynakiai) sunkiai įdega plius jiems labai nesveika ilgai būti saulėje;
c) grožis – subjektyvus dalykas;
d) yra žmonių, kuriuos išberia būnant saulėje.

as
2009 08 07 | 9:55

tustute 🙂

PinkCity
2009 08 07 | 10:14

Adi, tai būtent – nesvarbu, ar baidarėmis plauki, ar darže piktžoles ravi – bet kokiu atveju baltas nelieki. Todėl tie “iš pieno plaukę” man ir primena marsiečius. Arba vampyrus.
eziukai, perskaityk dar kartą antrą pirmos pastraipos sakinį: “…bet tik pasakau, ką aš pagalvoju pamačiusi.” Ir kaip medicinos studentė tikriausiai žinai, kad nėra taip, jog saulės spinduliai vien tik kenkia – tarkim, mano odai jie – grynas vitaminų šaltinis, kadangi oda linkusi į riebesnę, saulytė smagiai ją padžiovina ir visa tiesiog švyčiu, jokių spuogelyčių nė su žiburiu nerasi.

Palikti atsakymą