Kremas šaltuoju būdu arba kuo teptis kūną vasarą

Papasakosiu, ką galima veikti su sojų lecitinu, jei nori jį ne tik valgyti (o tai yra labai sveika, beje). Dar pareklamuosiu, kad ši medžiaga natūraliai įeina į visų mūsų ląstelių membranų sudėtį, todėl papildomai vartodami lecitiną stipriname ląstelių sieneles, kad šios mažiau praleistų išorėn naudingas medžiagas ir būtų geriau apsaugotos nuo kenksmingųjų. Pagūglinus paaiškėja, kad daugumai mūsų organų jis labai vertingas, bet jau nebeišsiplėtinėsiu. Noriu tik pasidžiaugti, kad kremas su lecitinu nuostabiai gerai jaučiasi ant odos – tarsi teptumeis antrą odą; šis palyginimas ne iš piršto laužtas, nes galima sakyti, kad taip ir yra – tepuosi tas pačias medžiagas, kurios įeina į mano odos sudėtį!

Lecitinas yra ne tik aktyvi veiklioji kremo medžiaga, bet ir tirštiklis, kurio dėka galima žymiai sumažinti emulsiklio kiekį. Emulsiklį šį kartą irgi naudojau ypatingą – tokį, su kuriuo kremą galima maišyti šaltuoju būdu, tai yra nieko nereikia šildyti, kaitinti, nešioti, pilstyti… Labai patiko! Pamiršau gliceriną eigoje supilti – nieko tokio, šliūstelėjau pabaigoje. Gavus per tirštą kremą ir vandens galima vėliau papildomai įpilti. Žodžiu toks labai smagus ir nekaprizingas daiktas.

Kūno kremas

Anksčiau labai mėgdavau degintis ir daug laiko skirdavau saulės vonioms, dabar gi prisiskaičiau apie saulės daromą žalą odai, pabijojau, kad galiu greičiau pasenti, nei reikėtų, tai nebesideginu. Aliejus kremus parinkau tokius, kurie turi vienus didžiausių SPF rodiklių, cinko oksido, saugančio nuo UVA irgi ta proga įkroviau (nors realiai kremui nuo saulės reikėtų jo daugiau bei nuo UVB titano dioksido įdėti, bet čia paskirtis kasdienė). O kad nevaikščiočiau perbalus kaip zombė (nes įrudusi oda man vis tik gražiau), pribėriau savaiminio įdegio medžiagos DHA. O kai gamini su DHA, daug visokių priedų negalima prikrauti, nes ji tuomet nesuveikia, taigi receptas toks pakankamai paprastas.

100g kremo naudojau:

5 g sojų lecitino;
3 g ICE Sunflower emulsiklio (INCI: Sunflower wax, sodium polyacrylate);
36 g citrininės verbenos hidrolato;
30 g distiliuoto vandens;
5 g puiklapių aliejaus;
5 g argano aliejaus;
4 g ryžių sėlenų aliejaus;
1 g pomidorų sėklų aliejaus;
2,5 g augalinio glicerino;
4 g DHA;
2 g cinko oksido;
1 g japoninių laurenių eterinio aliejaus;
19 l ekokonservanto Cosgard;
15 l vitamino E.

Lecitiną ir emulsiklį užpyliau vandeniu ir leidau išbrinkti, kitame indelyje cinko oksidą sumaišiau su aliejais, sumakalavau su pirmąja koše, DHA ištirpinau dalyje vandens, ją irgi įmaišiau į bendrą masę, sulašinau likusius priedus ir va!

Kremas nuostabiai gaiviai kvepia citrusais, yra neriebus – labai tinka vasarai, minkština ir drėkina, kažkiek saugo nuo žalingų saulės spindulių ir leidžia palaikyti sveikai įrudusios odos įdegio efektą be saulės vonių. Ir, kaip jau minėjau, neįtikėtinai švelniai tepasi, kaip antra oda…

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Pasidalykite savo mintimis