Kazuo Ishiguro: Palaidotas milžinas

Prisiminė, kaip stovint priešais tiltelį rimtį ir budrumą Beatrisės veide keitė jam toks brangus švelnus šypsnys. Dabar tas paveikslas nuvėrė jam širdį, bet tuo pat metu ir pripildė baimės. Tereikėjo nepažįstamajam – o gal dar ir pavojingam – tarti vieną kitą malonų žodį, ir štai ji vėl patikli visam pasauliui. Ši mintis Aksliui kėlė nerimą, ir jis panūdo perbraukti delnu greta gulinčios žmonos petį. Bet ar ne tokia ji ir buvo visą laiką? Ar iš dalies ne dėl to ją taip brangina? Ir argi ji neišgyveno visų šių ilgų metų, nepatirdama didesnės žalos?

Dauguma meilės romanų porina apie aistringą įsimylėjimo fazę, kai susipažįstama, susižavima ir karštai puolama vienas kitas į glėbį. Na, kad skaitinys būtų įdomesnis ir ilgesnis, gal iš pradžių dar šiek tiek pasimaivoma, kad kažkuris nenori, trumpam atitolstama, kad vėliau dar aistringiau susitiktų.

Tuo tarpu šis nuostabiai talentingo rašytojo kūrinys galėtų vadintis ode brandžiai meilei. Kuomet ne aklas karštakošis susižavėjimas laiko žmones kartu, o įvairiapusė patirtis, vienas kito pažinimas iš menkiausio žodžio, žvilgsnio ir nežymaus prisilietimo. Kai kartu nugyventos ir euforiškos laimės akimirkos, ir skaudūs netekties išgyvenimai. Kodėl tokiai meilei skirta mažai romanų?

Valtininke, aš kalbėjau su jumis nuoširdžiai ir tikiuosi, kad tai nepaskatins suabejoti ankstesniu sprendimu apie mus. Mat tikriausiai esama žmonių, kurie, išklausę mano pasakojimo, pamanytų, kad mūsų meilė su trūkumais ir įskilusi. Bet Dievas atpažins lėtus senos poros meilės žingsnelius ir supras, kad tamsūs šešėliai yra jos visumos dalis.

Kazuo Ishiguro kūryba man visų pirma asocijuojasi su pagarba ir žmogiškosios egzistencijos trapumu. Atrodo, jo knygas labai tinka skaityti rudenį, pernai panašiu metu žavėjausi jo Plūduriuojančio pasaulio menininku ir Neleisk man išeiti, o šiemet patraukė šis neseniai išleistas romanas. Taip gera, graudu ir kartu giedra širdy tampa įsigyvenant į senstančios poros, keliaujančios per VI-to amžiaus Britaniją, kasdienes patirtis.

Romane persipina graži meilė, žilos senovės istorija ir žiupsnelis fantastikos, kuris labai skaniai pagardina bendrą veiksmo atmosferą. Nuostabi knyga, rekomenduoju!

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 9.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 25

3 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

TammyRIp
2021 10 14 | 2:36

В этом что-то есть. Благодарю за помощь в этом вопросе, теперь я не допущу такой ошибки.
with the famend boardwalk and eye-catching beaches alongside the ocean, casino However it has become freshly renovated and better than

UlyssesGrali
2021 10 14 | 8:33

особенно про вульгарную крошку
так купить виртуальный номер от imile – это обеспечение не только отлаженной работы, но и стабильной качественной связи!

GabrielFob
2021 10 14 | 16:01

Что из этого вытекает?


ну посмотрим что нам предлагают купить диплом северодонецк, куплю диплом охранника или тут купить диплом астрахань

Palikti atsakymą