Kalendorius

Mane apima beviltiškas siaubas, kai pamatau, kada buvo publikuotas paskutinis tinklaraščio įrašas – visai apsileidau. Lyg ir vyksta gyvenimas mano padangėje, lyg ir turiu laiko bei noro jį aprašyti, bet va – kalendorius kalba pats už save.

Vakar pirmą kartą žaidžiau pokerį. Brolis šimtą kartų įkalbinėjo pamokyti, bet dėl man pačiai nesuprantamų priežasčių vis atsisakydavau (greičiausiai tos priežastys yra susijusios su tuo, kad aš labai mėgstu viską mokėti, bet ne mokytis, o tai sunkiai suderinama). Bet tai kaip smagu! Noriu dar!

O štai pokerfeisinė Lady Gaga maloniai pralinksmino, kai į MTV vaizdo klipų apdovanojimų ceremoniją atkulniavo pasipuošusi mėsos gabalais:

Lady Gaga

(nuotrauka vogta iš interneto platybių). Iš tiesų, kai pagalvoji, koks skirtumas, kurią gyvūno kūno dalį naudoti – jei kažkas puošiasi kailiu ir oda, kažkam tenka ir viduje esantį gėrį panaudoti… Taip taip, čia mažas akmenėlis į gyvūnų teisių nesaugotojų daržą. Arba, kitais žodžiais tariant, būdas sulaukti aktyvaus komentavimo po įrašu, nes tas, kuris žudo gyvą būtybę dėl kepsnio ir odinės striukės, turi susitaupęs keletą šaunių pateisinančių argumentų, kurie nebetveria noru išsilieti virtualion ervėn 🙂

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Crabas_kanibalas
2010 09 13 | 19:20

Nebūtu man ta “žąsis” gaga tokia atgrasi tai foto tikrai patiktu – ne dėl gyvūnų gailėjimo, bet dėl šokiravimo formos. Beje iš esmės žudyti gyvūnus nėra kažkas blogo ar amoralaus, toks pasaulis – deja ne rožinis. Bet tikrasis blogis tada kada nelieka saiko, prasideda kapitalizmas. Viena, kada kaime vištytė gražiai ir smagiai gyveno, kad pamaitintu šeimininką, bet visai kas kita masiniai vištų “fabrikai” kada jos per prievarta šeriamos ir konvejeriu pjaunamos net negavusios pamatyti dienos šviesos. (tas pats su kitais gyvūnais) Kas dėl rūbų tai čia reikėtu padalinti į tuos kurie renkasi rūbą, kad apsirengti ir tuos kurie renkasi jį, kad pasipuikuoti, labiau moterys man užkliūna, pvz kokio reto gyvūno kailinukai derantis prie krokodilo rankinuko ir dar velnias žino kokių batelių.(faktas keičiama kas savaitę dėl mados)
Beje teisintis, kad valgai mėsą ir nešioji odinius batus? Norėčiau paklaust prieš ką teisintis? Tik nerašyk prieš save, nes tai subjektyvu. Prieš gyvūną? Hmm … nelogiška teisintis prieš nemąstančia būtybę. Belieka prieš tave? kodėl? Nesuprask neteisingai, aš palaikau vegetarus ir šiaip gyvūnu mylėtojus, bet tas žodis teisintis labai jau “užkibo” 😀

PinkCity
2010 09 13 | 20:13

Na ką gi, dėkui už tokį išsamų komentarą.
Šiaip, mano nuomone, moraliai pateisintina nutraukti kitą gyvybę tik tuo atveju, kai kyla grėsmė Tavo ar kito žmogaus gyvybei – jei jau tikrai neturi ko valgyti, nukapok tai vištai galvą, jei antraip iš šalčio sustirsi – nudobk tą vilką. Bet kai prieš Tave milijonas variantų, kuriais gali pakeisti žudymą, tai…
Gyvūnas – nemąstanti būtybė? Hm. Drįsčiau paprieštarauti 🙂

Crabas_kanibalas
2010 09 13 | 20:34

Na gyvūnas tikrai nemąsto, paprasta biologija, tiesa yra šimpanzių atrodo rūšis kuri sugeba atpažinti save veidrodyje, visi kiti gyvūnai turi tik instinktus, be abejo tai nepateisina jų skriaudimo, nes skausmą jie jaučia.
Mano nuomonė beveik sutampa su tavo, bet vėl gi tai subjektyvu, nes kito nuomonė yra, kad gyvūnai duoti dievo tam, kad juos valgyti (ir tai moralu), dar kito, kad gamtoje visi pastoviai vieni kitus valgo… ir tt. Tad aš ir klausiu prieš ką teisintis? Asmeniškai palaikau viduriuką – saiką. Tai irgi subjektyvu, bet jį kiekvienas gali asmeniškai susirasti pats – pradėjo augti višsvoris, cholesterino kiekis padidėjo ir tt, reiškia per daug. Rūbai odiniai tikrai ilgai laiko, keisk, kada jau tikrai suplyšo , nori mados ir įvairovės rinkis sintetiką. Bet vėlgi manau ,kad tikrai negaliu kažkam aiškinti, jog jis nemoralus ar turi teisintis, geriausia ką galiu padaryti jį informuoti apie tai kaip tie gyvūnai kenčia, deja beveik visi atsisako mąstyti, sako žinau, kad jie kenčia, bet man patogiau nežinoti-nematyti ir toliau juos valgyti (be saiko). Ir aš priimu jų poziciją, nors ir manau, kad ji kvaila, (nes atsisako žinoti tiesą). Belieka man stengtis labiau ir tiek.

PinkCity
2010 09 13 | 20:58

Tu teisus.

vjusta
2010 09 13 | 23:09

Man lady gaga yra mano “Guilty pleasure”. Lyg ir neturėtų patikti, lyg ir kvaila… bet iš tiesų esu gerbėja. O šis jos išsišokimas…hmm man kaip vegetarei atrodo… ne ką baisiau ar geriau kaip ir moterelės su Nijolės kailniais 🙂

ezerosala
2010 09 14 | 0:43

Meniškai ir konceptualiai tai gerai šita “suknelė” atrodo, bet… kažko netikiu, kad Gaga neturi keliasdešimties porų natūralios odos batų ir nesuka galvos iš ko jie pasiūti. O juk tuomet iš viso šito liktų tik “meninė/vaizdinė” dalis… Jei visi jos batai iš plastiko ir dirbtinės odos, tai tada atsiimu savo žodžius.
Sutinku, kad išsivysčiusiam pasauly galėtų būt naudojama mažiau mėsos(kaip ir daug ko kito), bet ne dirbtiniu kaltės jausmo sukėlimu tas sąmonėjimas turi vykti, o kažkaip kitaip. Nes jeigu viskas taip vyks ir toliau, nustebint ir šokiruot bus vis sunkiau…
Jau įsivaizduoju, kaip po kelių metų koks nors aktyvistas dar labiau norėdamas atkreipti dėmesį į problemą nusipjaus galūnę, sumals savo mėsą ir protezuota ranka sušers kokiam nors jaučiui prašydamas atpirkimo už tūkstantmetę žmonijos mėsėdystę. Aišku, būtinai nusifotografuos ir nusifilmuos milijonams žiūrovų.
Užuot kantriai ir švelniai žmones šviečiant, kad daugumai būtų tiesiog sveikiau valgyt mažiau mėsos (ypač tų primarmalintų jos “gaminių”).
Žodžiu, ta drastiška forma įdomi kaip forma, bet manau, kad didesnį poveikį turės mažiau drastiškos priemonės, skatinančios žmones susimąstyti ne apie tai, dėl ko jie kalti, o apie tai, kas jiems naudinga.

PinkCity
2010 09 14 | 11:08

Pirminiame šio įrašo variante jokių žodžių apie teisinimąsi nebuvo, paskui dėl visa ko įrašiau, o dabar žodelis ‘pateisinančių’ tapo esminiu komentarų objektu 🙂 Man, tiesą sakant, nėra svarbu imtis švietėjiškos ar kokios kitokios veiklos mėsėdžių atžvilgiu – gerbiu kiekvieno pasirinkimą, tikiu, kad viskam savas laikas, ir panašiai. Tiesiog norėjau pademonstruoti smagų ir daug pasakantį Lady Gagos apdarėlį!

vyr
2010 09 14 | 23:55

pasakymas čia labai paprastas: saugok gamtą, nužudyk save 🙂 Visa kita tik pasiteisinimas. Ir visai nesvarbu ką valgai, kuo rengiesi… Antiglobalizmas ir panašūs kiti “vegetarizmai” yra tik poza. Rūpinatės gyvūnija? Tai eikite ir rūpinkitės, kaip pvz. Galdikas kokia ar dar kiti kokie aiskaudos, Šveiceris, Darelas, šimtai kitų sėdinčių džiunglėse ir besirūpinančių… Arba į kokią prieglaudą mėšliuko pagrandyti savanoriškai, paslaugyti šuniukus, pakastruoti, o ir pamarinti neretas atvejis. Taip jau išėjo, kad žmonija savo civilizaciją sukūrė išnaudodama gyvąją gamtą. Tik tada, kai atsirado naminiai gyvuliai, netrukus atsirado ir pirmieji miestai bei valstybių užuomazgos. Gal dabar verta nustoti išnaudoti? Gal ir verta, pora atominių bombikių ir gamta atsigaus, o žmogus nebūtinai. imho.

Lina
2010 09 15 | 9:46

Fuj man kokia šlykšti ta nuotrauka ir net mintis apie tokią “suknelę”…o kailiniai ir odiniai batai man visai nešlykštu – o labai patinka, nes būna šilta ir kojoms patogu 🙂 ..ir taip nemėgau tos Gagos – bet jau dabar… fuj fuj fuj… žalia mėsa ant kūno – nu net nekiltų tokios mintys lyginti su kailiniais 🙂 nors kai paaiškinat principą tai suprantu dėl ko lyginat, bet visvien tai ne tas pats – mėsa skirta valgyti …mmm… o ne “puoštis “- jei tai puopšimusi galima pavadinti 🙂 – greičiau išsidirbinėjimu 🙂

PinkCity
2010 09 15 | 12:36

Bet tai koks kvapelis turėtų būti?

tikrasvyras
2010 10 14 | 21:21

…. krabe kanibale, as kaip mastantis gyvunas galiu pasakyti toki teigini: saugoti visas gyvunu rusis yra svarbu del musu paciu islikimo. gyvunu genetika yra belejonai metu super vertingos informacijos. pats esat gyvas tik del zmogaus sugebejimo naudotis ta informacija.

ir tas iskyrimas zmoguas nuo kitu gyvunu…. lygtais zmones neinstinktais gyventu? viskas yra instinktas, net ir komentavimas sitame bloge.

sintetika yra blogai. daug blogiau nei pavyzdziui krokodilu ferma. kodel? uztenka paziuret i meksikos ilankos naftos nelaime.

vegetarai seip egoistai kuriems patinka jaustis geriems. bet sampuna kuris kaltas del milijonu gyvybiu tai naudoja. jai nori gelbet planeta tai nevartok ka tik socialinio pritapimo instinktai liepai.

ZKorne
2010 12 11 | 22:12

3 zodziai: ne tos psichikos

Palikti atsakymą