Kaip pasigaminti šampūną su kondicionieriumi

Jau apie metus galvos trinkimui naudoju kietąjį šampūną. Viskas gerai, tik dabar atšalus orams, įjungus šildymą ir maukšlinantis kepures išsausėjo galvos oda, atsirado pleiskanų, skalpas pasidarė dirglus, jautrus ir niežtintis. Atėjo metas naujam šampūnui! Kadangi recepto kūrimas, naujo dalyko kūrimas ir testavimas man yra didžiulis džiaugsmas ir nuotykis, todėl prieš tai buvusį sakinį parašiau su šauktuku. Po ilgo kietųjų šampūnų naudojimo laiko pasiilgau įprastinio skystojo, todėl išsitraukiau savo turimus putoklius ir ėmiau domėtis, kuo čia tą sudirgusį skalpą nuraminti.

Kaip pasigaminti šampūną su kondicionieriumi

Pasirinkau šventojo baziliko miltelius – jie puikiai padeda atsikratyti pleiskanų, sumažinti odos suerzinimą bei pašalinti nešvarumus. Muilinės akacijos vaisiai taip pat mažina pleiskanojimą, skatina plaukų augimą ir plaukus paverčia minkštutėliais švelnutėliais. Rasulo molis šalina nešvarumus ir riebalus nesuardydamas sebumo gamybos proceso. Kadangi plaukai šaltuoju metų laiku patiria daug sausinančių faktorių, nusprendžiau šampūną gamintis su kondicionieriumi, tam naudojau kondicionuojantį emulsiklį (INCI: Stearamidopropyl Dimethylamine), o šiam aktyvuoti reikalinga rūgštinė terpė, tai pieno rūgšties nepagailėjau, ji ir šiaip plaukams sveika, ir numalšina putoklių užkeltą pH.

Taigi, receptas (gaminau 100g):

25g tirštojo putoklio (INCI: Lauryl glucoside);
3g kokosų putoklio (INCI: Coco glucoside and glyceryl oleate);
5g cukraus putoklio (INCI: Decyl glucoside);
41g šventojo baziliko (Tulsi) macerato (kurį pasigaminau prieš parą užpylusi 5g tulsi miltelių 45g distiliuoto vandens ir paros bėgyje vis pakratydama butelaitį, o prieš šampūno gamybą nukošdama per kavos filtrą);
10g muilinės akacijos (Shikakai) vaisių miltelių;
5g rasulo molio;
3g kondicionuojančio emulsiklio;
2g pieno rūgšties;
2g fitokeratinų;
2g augalinio glicerino;
1g pačiulių EA;
0,4g bergamočių EA;
0,6g ekokonservanto Cosgard.

Viską išmaišiau, pašildžiau vandens vonelėje, kad ištirptų emulsiklis ir nekantriai nusinešiau į vonią. Valio! Nė vienos pleiskanėlės jau po pirmojo plovimo (išgraužkit, visi nizoraliai), galvos oda idealiai švari, rami ir nesudirginta, labai įdomus rytietiško stiliaus kvapas nuo tulsi, pačiulių ir bergamočių, o jau plaukų švelnumas ir minkštumas! Be to, pastebėjau, kad plaukai ne taip greitai susiriebaluoja. Žodžiu, esu labai patenkinta ir būtinai gaminsiuos dar.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 10

2 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Aliona
2018 07 20 | 13:49

Sveiki,
o kiek kainuoja pasigaminti toki sampuna? kur pirkti komponentus?

PinkCity
2018 07 20 | 16:05

Aliona, neteko skaičiuoti savikainos, daugumą ingredientų naudoju ir kitiems kosmetikos gaminiams. Aš apsipirkinėju aroma-zone.com, bet pagūglinus, manau, galima ir lietuviškose internetinėse parduotuvėse daug ko rasti.

Palikti atsakymą