Ką atsakyčiau Kubiliaus jaunėliui

Čia pastebėjau, kad jau senokai skyreliui Bedarbystės džiaugsmai nerašiau, tai kad neduokdie nepagalvotum, jog džiaugsmai liūdesiais pavirto, imuosi toliau gvildenti šią atktualią nūdienos temą.

Gal skaitei ar girdėjai, kad Kubiliaus jaunėliui sūnui teko laimė Darbo biržoje užsiregistruoti ir jis tėveliui papasakojo, kaip neefektyviai ši institucija dirba beigi valstybės lėšas švaisto. Atseit jos veikla nėra orientuota į rezultatą. O štai aš norėčiau paoponuoti gerb. jaunėliui (galų gale ir su Darbo biržos teikiamomis paslaugomis susiduriu jau ne pirmą mėnesį, o visus vienuolika). Mano nuomone, priešingai, ši institucija labai orientuota į rezultatą, o ne į konkretaus asmens poreikių tenkinimą, t.y. jiems aktualu bet kokiais įmanomais būdais sumažinti bedarbių skaičių neatsižvelgiant į nieką. Jau esu pasakojusi, kad pirmomis dienomis užsiregistravus Biržoje man buvo pasakyta, jog nei psichologų (mano išsilavinimas), nei personalo specialistų (mano darbo patirtis) Lietuvoje nereikia, todėl sugalvokime Tau naują specialybę – gal administratorė? Ir dabar beveik metus man siūlo įvairius sekretoriavimo darbus. Ir kadangi atsisakyti negalima, nes prarasi bedarbio statusą, aš pasakau, kad išsiųsiu CV, bet, aišku, nesiunčiu. Nes administratore dirbti nenoriu. Bet jiems reikia mane kažkur IŠKIŠTI.

Kafka Prahoje

Jau net nekalbu apie Darbo biržos skelbimuose siūlomą finansinį atlygį. Na gerai, kalbu. Ir turiu pastebėti, kalbu ne tik savo vardu – juk ir su draugais bedarbiais padiskutuojame, ir tos pačios institucijos koridoriuose girdžiu – siūlomos algos yra tokios juokingos, kad labiau apsimoka namie sėdėt (nes kuro kelionėms neišdegini ir valgyklose pietauti nereikia). O Biržos darbuotojos raukia antakius – juk tai geriau, nei nieko (nes pašalpos jau seniai nebegaunu). Tiesą sakant, aš su jomis ir nesiginčiju – žinau, kad jų toks darbas. IŠKIŠTI vargšą bedarbį kad ir už skatikus.

Nu ir dar su tais pačiais draugais bedarbiais padiskutuojame, kad meluoja sakantys, jog darbų nėra. Šią akimirką www.cv.lt 852 pasiūlymai, www.cvbankas.lt 1002, www.cvmarket.lt 718, www.cvonline.lt 783 siūlomi darbukai (aišku, dauguma jų kartojasi per visas keturias svetaines, bet vis tiek). O tie, kurie siūlo dirbti už labai mažai, dar ir www.ldb.lt pasiskelbia. Mano nuomone, dauguma likusiųjų be darbo pamato atsiveriančias galimybes įdomesnei veiklai ir nepuola į pirmą pasitaikiusį darbą už juokingus pinigus, išskyrus tuos, kuriuos spaudžia paskolų našta ir verkiantys alkani vaikai. Todėl į Darbo biržos specialistą, įkyriai siūlantį beleką ir grasinantį, kad atsisakius bus blogai, žiūrima ne kaip į reikalingą draugą pagalbininką, bet kaip į priešą, iš kurio pinklių reikia mokėti gudriai išsisukti.

Ir mano subjektyvia nuomone, jei šią valstybinę instituciją ir reiktų reorganizuoti, tai ta linkme, kad kiekvienam bedarbiui būtų padedama susirasti jo poreikius, polinkius ir lūkesčius atitinkantį darbą. Pabrėžiu – ne surasti darbą, o padėti susirasti. Argi aktyvus savarankiškas pilietis nėra mūsų siekiamybė?

Tokis štai būtų mano oponavimas Kubiliaus jaunėliui.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 6

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

nuolaida
2010 01 21 | 13:28

Jau rašyta buvo anksčiau kažkur. Iš esmės Darbo birža negali būti orientuota į bedarbių mažinimą. Kodėl? Kaip ir kiekvienoje įmonėje – kuo daugiau klientų, tuo daugiau pelno. Pagal tave jie yra suinteresuoti veikti kaip savidestrukcinė įmonė?

Salomėja
2010 01 21 | 13:45

Man irgi siūlo administracinius darbus. Už 1000 lt, su balsu labai labai iškilmingu: “net 1000 litų gi, o pašalpa jūsų jau baigėsi”. Nu kokia iš manęs administratorė jei aš telefono tiesiog nekenčiu, vengiu, bijau.
O šiaip tai pati db sistema mane erzina. Kad per tokį šaltį turiu grūstis balažinkur, laukti eilėje 1,5 val, kad sužinočiau kada ateiti kitą kartą. Nu gerai, aš bedarbė, turiu tarkim laiko tam, tik nei naudos nei prasmės nepagaunu.

PinkCity
2010 01 21 | 14:05

nuolaida, nu aš nemanau (bet, aišku, tiksliai ir nežinau), kad tų LDB moteriškių-konsultančių darbo užmokestis tiesiogiai susijęs su aptarnautų bedarbių skaičiumi, toks jausmas, kad jos nėra suinteresuotos nei tą skaičių didinti, nei jo mažinti, jos tiesiog elgiasi pagal taisykles, kurios savaime yra bloga linkinčios.
Salomėja, aš tai tuos vizitus derinu su kitais reikalais Centre (mūsų kaunietiška LDB čia įsikūrusi), į kurį dėl mokamo parkavimosi daugiau niekada ir nevažiuoju, tik kasmėnesinio apsilankymo pas konsultantę 🙂

Salomėja
2010 01 21 | 14:15

🙂 Tau gerai. O man kaip tik iš centro reikia “išsimuginti”. Apsilankymas yra vienintelė priežastis dėl kurios tenka pirktis viešojo transporto bilietukus. Tad jei laiko kaip bedarbė neskaičiuoju, vistiek turiu papildomų išlaidų, nes kitų reikalų db kampe niekados neturiu.

viktorija
2010 01 21 | 14:21

va, o man tai net administracinio darbo nesiūlo… iš viso, nieko nesiūlo 😀 pasako, kada ateiti, ir tiek. sutampa interesai.

o draugai tai siūlo. va, ir šiandien pasiskambino, atsiprašė, jei įžeis mano Bedarbystę ir persiuntė info. tai dabar net nežinau. aš net cv dar nesu pasirašius. tiek vargo!

Gabija
2010 01 21 | 15:28

Man nuoširdžiai atrodo, kad jei esi bedarbis, nebegauni pašalpos, tai dirbti kad ir sekretore (būna gi ir blogesnių darbų) už 1000 lt yra geriau, nei nedirbti iš viso, ir gauti visą apvalų nulį litų. Tarkim, jei aš neturėčiau darbų pagal savo išsilavinimą/patirtį ir savybes, tikrai rinkčiausi sekretorės darbą, nes 1000 lt visgi yra daugiau už nulį, be to, gerus žmonės net ir krizės metais stengiasi įvertinti, ir dar labiau, nes jų darbas turi dar didesnės reikšmės, nei tada, kai ir taip sekasi.

Kiek esu girdėjus nusiskundimų, kad negali rasti gerų žmonių! Nesakau, kad į miljardinius užmokesčius pretenduojančių, bet pvz: žurnalisto prie TV laidos ieškojo du mėnesius, ir pagaliau paėmė vieną tokį iš bėdos. Žmonės, turintys kelias mažas skudurėlių parduotuves, prasikeikia, nes negali rasti normalios pardavėjos. Jei ji būtų gera, kalba eitų ne apie 1000 lt, bet prasideda, žinoma, nuo to. Bet kad ateina bobelkos ir miega, net nesistengia su klientu bendrauti.

O jei nedirbti yra finansinių galimybių, santaupų ar namiškių teikiamų, tada kaip ir kitas reikalas. Tik aš asmeniškai einu kaip tik priešingu keliu: turiu darbą, iš kurio galiu pragyventi, veiklą, iš kurios gaunu labai labai mažai, bet įgaunu įgūdžių ir žinių, kurias vėliau galėsiu parduoti, bei visai neatlygintinai padedu ten, kur šiuo metu reikia gerų žmonių, bet kaip tik, sutapimas, nėra pinigų. Šventai tikiu, kad ta veikla išsivystys ir mano neatlygintino darbo grąža bus didelė. Juo labiau, kad tie, kurie su tavim būna kai tau sunku, ir padeda atsistoti, yra artimesni nei tie, kurie ateina tik tada, kai tu esi turtingas, gražus ir gerbiamas.

P. S. Iš kur gauti WP lietuvišką variantą? 🙂

PinkCity
2010 01 21 | 15:40

Gabija, kaip galima suprasti iš mano, Salomėjos ir viktorijos pasisakymų, TAI AIŠKU, kad mums darbo mirtinai nereikia, nes jei reikėtų, jau seniai dirbtume. Padavėjomis, pardavėjomis, sekretorėmis, gal net kosmetiką platintume.
Tu kalbi apie WP valdymo sistemos lietuviškumą, ar mano rožinės temos? Nes temą tai pati gražiai rankytėmis išsiverčiau, o sistemos vertimus galima rasti čia.

Timas
2010 01 21 | 20:42

O kaip visi komentuoj 😉 ir as noriu trigrasi kist.
Mano patirtis buvo kiek priesinga:
1. kuriozas – pakabintame einamiausiu specialybiu lape psichologai aukstumoj – o realybej stiiipriai zemumoj
2. sakau as tai tetai – dar visai noriu vairuotoju but, tai ji lb keistai i mani paziurejo ir sako “nu galim paieskot, bet vis tiek cia ir issilavinima turi ir viska”. tai kaip ir priestarautu pinkcicio minciai, kad stengiasi iskist bet kokia kaina.
Moralas – darba vis tiek pats per atsitiktinuma radau. LDB tik kaip pramoga ir pinigai papildomi buvo.

Gabija
2010 01 21 | 20:59

Kalbu apie visokius “pasisakyti”, “vardas (būtinas) ir t.t.
O šita rožinė tema tai jau labai man graži, nes man patinka rožiniai vaikiški šmėstelėjimai. Gerai tas Ramas adaptavo 🙂

PinkCity
2010 01 21 | 21:49

Tai va, Timai, apie ką ir kalbame mes su Kubiliaus jaunėliu, nors iš priešingos pusės – kiša kiša valstybė pinigus į Darbo biržą, o ji kaip dėl pramogos dirba 🙂
Gabija, tai tuos “pasisakyti” ir “vardas (būtinas)” labai lengvai pati gali pasikeisti, nueik į valdymą, susirask angliškus užrašymus ir pakeisk lietuviškais.
O šią temą adaptuoti tai tikrai ne juokas p. Ramui buvo, nes visokių keistų dalykų rado prikišta, footer’is niekaip nepasidavė koreguojamas, tai aš jam iki šiol labai dėkinga!

visiems svetimas
2010 01 31 | 18:07

Darbo birža iš tikro represinė sistema. Bando sugniuždyt žmogų ir priversti dirbti prastomis sąlygomis. Nuo pirmos dienos žmogui pateikinėja daugybę reikalavimų, ir grasina , iš pradžių atimt uždirbtą išmoką, vėliau išmest iš bedarbių – kas reikštų prarast sveikatos draudimą ir pan. Samdytojai ja naudojasi, kad numušt darbo kainas. Idomu, kad birža gyvena iš dirbančių uždirbtų pinigų. Ką darau aš? nedirbu jau tris mėnesius. ir šiemet planuoju nesisamdyti. Pinigų gyvenimui pakaks. Kur dedu laiką? rašau. be kita ko ir bedarbio užrašus. Skaitau vieną kitą paskaitėlę tiem kas už jas nemoka. Kodėl nedirbu? išėjau nes užkniso augantys reikalavimai ir tai ką dirbau , buvau vadovas. Gal būt vėliau norėsiu dirbt, bt ką dar nežinau. O kai žinosiu tai ir darbas atsiras. šiaip tai bedarbiui svarbu nepasiduot ir neįsileist visokio savęs gailesčių. Kapitalizmo sąlygom net kai viskas gerai, kas dvidešimtas be darbo… o 9 iš 10 dirba tai ko nemėgsta. Manau kad būt bedarbiu geriau, nei dirbt tai ko nemėgsti. Beje esi psichologė, man idomu kaip nįsileidi bedarbiams peršamų blogų minčių? Aš daraus revoliucionierius. O tu?

PinkCity
2010 01 31 | 18:19

Niekas tiems bedarbiams blogų minčių per prievartą neperša, kiekvienas pats save mato arba nugalėtoju, arba pralaimėjotu; lygiai kaip ir nedarbas vienam suteikia galimybes gailėti savęs, kitam – džiaugtis laisvu laiku ir jo garantuojamais malonumais. Tuoj švęsiu nedarbo metų jubiliejų, ir – prisiekiu – per šį laikotarpį nebuvo nė akimirkos, kad pagaučiau save gailintis dėl bedarbės statuso. Aš esu nuostabi savaime, o ne dėl to, kad turiu darbą!

visiems svetimas
2010 01 31 | 18:27

tu šaunuolė, užsiėmei gerą poziciją. O kad neperša – nesutinku. Prikaišioja dėl mokamų išmokų. spauda kiša neva info apie nusižudžiusius. Dalis pažįstamų gaili ir bando “padėt’ susirast darbą, arba reiškia užuojautą… Aš irgi rašau, tai turiu pastovių komentatorių ratą – kurie nuolat keiksmais ragina dirbti… Kodėl turėčiau.
Beje amžius mano jau toks kad man nelabai aktualu nugalėtojas – pralaimėtojas. aš gyvenu, o ne lemktyniauju. Sėkmės tau malonu tave paskaitinėt.

PinkCity
2010 01 31 | 19:07

Ačiū.
A, taip, dėl užuojautos ir gailestingų palinkčiojimų galva nuleidus akis – susilaukiu. Užknisa tokie dalykai, bet imu į juos reaguoti kaip į požiūrį į kokį nors keistą mano pomėgį, tarkim. O tarp savo komentatorių turiu nemažai bendraminčių, ir jais labai džiaugiuosi!

randu.lt
2020 01 10 | 17:12

Visiškai sutinku dėl darbo pasiūlymų rinkoje. Jų tikrai labai daug. Nors reikalavimai dažnai ir yra dideli, o atlyginimas ne per didžiausias, sunkiai dirbantiems ir siekiantiems tikslo tai nėra problema. Visada galima pakilti pozicijoje įmonės viduje ar tiesiog pasididinti atlyginimą.

Palikti atsakymą