Ką aplankyti Maltoje

Kol neturėjau bilietų į šią salą, apie Maltą nežinojau nieko, na, išskyrus tai, kad ji yra pietuose, todėl, savaime suprantama, ten bus šilta ir malonu. Tačiau jei Tau rūpi tik vartymasis paplūdimyje (o man kartais reikia būtent tokių atostogų), Malta nėra geriausias pasirinkimas. Bet apie tai – vėliau. Nes ši šalis, būdama tokioje puikioje geografinėje padėtyje, gali didžiuotis turtinga ir labai įdomia istorija, nuostabiais gamtos paminklais bei šiltais ir draugiškais žmonėmis.

Malta

Eismas vyksta priešinga kelio puse, nei mums įprasta, o vairavimo kultūra primena arabiškąjį pasaulį, todėl automobilio nesinuomavome, o naudojomės viešuoju transportu. Jis yra labai pigus (už 6,5 euro nusiperki bilietą, galiojantį savaitę), tačiau autobusų grafikais pasitikėti nereikėtų. Kartą nesulaukėme trijų iš eilės pagal grafiką turėjusių važiuoti autobusų, kitą kartą du ar trys mums tiesiog nesustojo, nes Maltoje vairuotojas pats nusprendžia, kada jau keleivių jo transporto priemonėje gana, neva dar du tai tikrai nebetilptų (nors dažnai gale būna pilna vietos). Bet šiaip autobusai važiuoja dažnai ir veža visur, yra patogūs, kondicionuojami, švieslentėse rašo stotelių pavadinimus, žodžiu anksčiau ar vėliau jais visuomet pasieksite savo kelionės tikslą.

Maltoje verta aplankyti dabartinę sostinę Valetą su jos nuostabiais sodais, gražiomis bažnyčiomis ir jaukiomis aikštėmis. Čia rasi daug muziejų, pasigrožėsi uosto panorama, ir šiaip klaidžiodamas siauromis gatvelėmis pasijusi tikru turistu, kai kaktomuša atsitrenksi į praeivį, taipogi sukišusį nosį į žemėlapį (išmaniajame telefone, greičiausiai).

Valeta

Didžiulį įspūdį man paliko senoji sostinė – Mdina, kurią juosia aukštos mūro sienos, raižo siaurutėlaitės gatvelės, o kiekvienas kampas toks gražus, kad negalėjau liautis fotografavusi. Sako, pirmieji gyventojai čia įsikūrė prieš šešis tūkstančius metus, o aš ir šiandien įsikurčiau!

Mdina

Žydroji grota – kitas privalomas-aplankyti objektas Maltoje. Įprastai po tuos urvus plukdo valtelėmis, tačiau tą dieną, kai lankėmės mes, vandenys buvo labai neramūs ir niekas nieko neplukdė (aš ir nebūčiau rizikavusi). Tačiau nenusivyliau atvykusi – šėlstanti stichija, baltais purslais daužydamasi į galingas uolas, paliko neišdildomus įspūdžius.

Blue Grotto

Visi rekomenduoja būnant Maltoje vieną dieną skirti Gozo salai. Ten taip pat gausu ir istorinių paminklų, ir muziejų, ir kitų lankytinų vietų, pavyzdžiui, išlikusios priešistorinės šventyklos, datuojamos 3600-3200 m. pr. m. e. Gozo vizitinė kortelė – Žydrasis langas. Tikrai gražu!

Azure Window

Dabar apie paplūdimius. Man jie – neatsiejama atostogų dalis, ir Maltoje jie nėra nuostabūs. Nors, kita vertus, kam ko reikia, kažkas juk ir Palangoj mėgsta atostogauti… Žodžiu į normalius smėlėtus paplūdimius reikia važiuoti autobusais, nes prie miestų dažniausiai yra tik uolėti ir akmenuoti. Apie tai, kiek laiko lauksi autobuso ir ar sulaukus jis sustos, jau rašiau. Mes kelis kartus lankėmės Golden Bay ir Riviera Bay paplūdimiuose Għajn Tuffieħa gyvenvietėje. Riviera Bay yra tolimesnis, čia truputį mažiau žmonių (bet jų vis tiek labai daug), ir lipant į jūrą nėra akmenų. Gulto ir skėčio nuoma kainuoja 7 eurus, persirengimo kabinų nėra. Vanduo šiltas ir švarus, maudytis smagu. Bet kai pagrindinės istorinės ir gamtos įžymybės aplankytos, o paplūdimių situacija va tokia, antrą kartą atostogauti Maltoje nenorėčiau.

Golden Bay

Dar dėl praktinių dalykų – angliškai visi Maltoje kalba puikiai, nes tai antroji valstybinė kalba, priminimas apie tai, kad ši šalis – buvusi britų kolonija. Todėl ir eismas britiškas, ir rozetės. Dažniausiai viena rozetė viešbučio kambaryje įdomumo dėlei būna normali europietiška, tad jei planuoji krauti ir telefoną, ir fotoaparatą, ir dantų šepetėlį, ir skaityklę, verčiau pasirūpink atitinkamais įrengimais. Malta šiaip nėra brangi šalis, kainos normalios. Žodžiu vieną kartą apsilankyti tikrai verta!

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 1

4 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Ramas
2014 06 30 | 10:16

Pats prieš mėnesį buvau ir pastebėjimai panašūs. Tik Goze ėmėm viešbutį ir praleidom visą savaitgalį – patiko labiau už pačią Maltą. Ten Xlendi įlanka labai graži. Pati Victoria irgi.

Blue Lagoon nebuvai? Super spalvos ir dar pasiplaukioti gali 🙂 Popajaus kaimelis irgi linksmas.

PinkCity
2014 06 30 | 10:49

Po Victorią pasivaikščiojom, patiko, o va Xlendi neaplankėm, per mažai laiko buvo.

Giedrė
2014 06 30 | 15:15

Smagu, kad beveik kiekvienas apsilankes Maltoje turi antroje nuotraukoje esancio namo foto :))).
Apsilankius Maltoje padariau tokia pacia isvada: viena karta aplankyti verta.

PinkCity
2014 06 30 | 15:31

Rimtai? Geras! O ir tas vabalas ten priparkuotas visad stovi? Aš dar savo leteną su raudonai nulakuotais nagais įkišusi nufotkinau, tai visiškas raudonos spalvos triumfas!

Palikti atsakymą