Haruki Murakami: Išgirsk vėjo dainą

Haruki Murakami Išgirsk vėjo dainąKartais pagalvoju, kaip būtų nuostabu gyventi, netrukdant kitiems. Kaip manai, ar tai įmanoma?

Aš jau, tiesą sakant, nebeprisimenu, ar man tikrai kažkada patiko Murakami? Gal toks gyvenimo etapas buvo, kuomet jo kūryba aktualiai atliepė mano jausenas? O gal tiesiog skaičiau geresnius jo kūrinius? Nes paskutines jo knygas imu vien dėl to, kad kažkada, pamenu, mane itin žavėjo šio autoriaus romanai, bet dabar skaitant jokio ypatingo malonumo nejaučiu. Tik laiko gaišimas, duoklė nostalgijai.

Švelnaus pietų vėjo atskraidintas jūros skonis ir įkaitusio asfalto kvapas man sukėlė senus vasaros prisiminimus. Merginos odos šiluma, senas rokenrolas, ką tik išskalbti marškiniai su sagutėmis apykaklėje, baseino tualete surūkytos cigaretės kvapas, neapibrėžta nuojauta – visa tai buvo saldus vasaros sapnas, kuris turėtų niekada nesibaigti. O paskui vieną vasarą (kažin, kurią?) tas sapnas nebepasikartojo.

Tai pirmasis autoriaus romanas, bet kadangi ne juo Murakami išgarsėjo, tiek angliškai, tiek lietuviškai pasirodė tik visai neseniai, po visų tų šlovės metų. Pasakojama apie studentą, leidžiantį vasaros atsostogas gimtojo miesto bare ir naujai pažįstamos merginos lovoje. Į pasakojimą įveliama keistenybių, tokių, kaip šuliniai Marse – vėlesniuose jo romanuose veikėjai net gyvena šuliniuose, tiesa, Žemėje… Bet sakau, kažkaip manęs nei pasakojimas, nei tos keistenybės nesužavėjo.

Vasaros kvapą pajutau po ilgo laiko. Jūros dvelksmą, garlaivio sireną tolumoje, merginos odos prisilietimą, citrininį jos plaukų kondicionieriaus kvapą, sutemų vėją, neapibrėžtus norus, galiausiai – vasaros sapną…
Tačiau viskas mažumėlę, bet jau negrįžtamai skyrėsi nuo praeities, tarsi būtų nukopijuota per slidinėjantį kalkinį popierių.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 7.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 5

4 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Salomėja
2017 12 18 | 9:45

Labas, seniai čia nekomentavau ir dabar tą padarysiu ne į temą. Man atrodo, kad RSS’ų jau beveik niekas nenaudoja, tik dinozaurai, tai kaip dinozaurė prašau, o gal gali jau paleist pilną įrašą į juos, ne tik pradžią? Nes, na neretai pagalvoju “vėliau užeisiu” ir pamirštu. O perskaityti mintis vistiek norisi. Gal gi nenukentės labai lankomumas 🙂

PinkCity
2017 12 18 | 12:19

Ačiū už pastabą, Salomėja. Dėl to lankomumo jau seniai nieko nedarau, nelabai man jo ir reikia, buvau net pamiršusi apie tą sutrumpintą variantą RSS sraute. Atrodo, atitaisiau. Ačiū, kad tebeskaitai 😉

Ačiū
2017 12 24 | 12:02

už apžvalgą 🙂

nešiojami kompiuteriai
2018 02 23 | 12:51

Gerai, reiks paskaityt 🙂

Palikti atsakymą