Françoise Sagan: Sveikas, liūdesy I Truputis saulės šaltam vandeny

Aš būtinai turiu suimti save į rankas, susigrąžinti tėvą ir ankstesnį mūsų gyvenimą. Kokie žavūs man staiga pasirodė tie dveji linksmo ir netvarkingo gyvenimo metai, tie dveji metai, kurių taip lengvai atsisakiau anądien… Teisė galvoti, galvoti ne taip, kaip reikia, ar išvis beveik negalvoti, teisė gyventi, kaip patinka, būti tokiai, kaip patinka. Nesakau “būti pačia savimi”, nes esu tik medžiaga lipdymui, bet turėti teisę atmesti teikiamas formas.

Du mieli, liūdni, romantiški, bet ne skysti, na, tokie visiškai prancūziški trumpi romanai. Labai tinka skaityti rudenį.

Sveikas, liūdesy I Truputis saulės šaltam vandeny

Pirmajame, Sveikas liūdesy, kalbama iš septyniolikmetės Sesilės pozicijos, kuri, pamėgusi lengvabūdišką gyvenimo būdą, iš neturėjimo ką veikti ir noro išbandyti savo psichologines įžvalgas ima žaisti žmonių likimais. Antrajame, Truputis saulės šaltam vandeny, pasakojama apie trisdešimt penkerių moters likimą pamilus plevėsą paryžietį žurnalistą ir iškeitus saugų ramų sutuoktinio glėbį į gyvenimą svetur.

Skaitosi lengvai, dvelkia nostalgija ir trapumu, bet dėl to itin žavu. Rekomenduoju tiems, kurie pasiilgo kažko paprasto.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 7

1 komentaras

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

3accessions
2022 02 17 | 16:06

3adventuress

Palikti atsakymą