Daktaro Parnaso fantazariumas (The Imaginarium of Doctor Parnassus)

Jis, įklimpęs į tranzą, prasibrauna iki Tavo vaizduotės ir parodo gražiausią pasaulį, apie kokį tik pajėgtum svajoti. Trypiu kojomis iš apmaudo, kad šis daktaras gyvena tik filme, nes taip smalsu būtų pamatyti, kaip atrodytų manasis fantazijų rojus! Turėsiu apie ką mąstyti prieš užmigdama – kursiu mintyse stebuklingus vaizdus ir rinksiuos, kuris arčiausiai širdies…

O filmo kūrėjų fantazija tikrai beribė – jie taip meistriškai žongliruoja įtraukiančiais vaizdais, kad belieka tik žiopčioti ir aikčioti iš nuostabos, o dėl kai kurių detalių, tobulai atkartojančių mano sapnus, net šiurpuliukai nubėga. Puiku puiku puiku! Jau žiūrėjau šį šedevrą porą kartų, bet greičiausiai dar tai darysiu, nes jo pasaka mane tikrai užbūrė.

O ir siužetas klasiškai žavus – apie sandėrį su šėtonu ir jo padarinius. Apie meilę, pasiaukojimą, keliaujantį teatrą ir levituojančius vienuolius. Man, žodžių dresuotojai, ypač paglostė širdį mintis, kad mūsų visata gyvuoja dėl to, kad kažkas kažkur pasakoja mūsų istoriją, ir vos jie nutiltų, viskam ateitų galas. Juk ir Biblija teigia, kad pradžioje buvo Žodis. Ir neurolingvistinis programavimas moko, kaip žodžiai keičia ateitį. Smagu pamatyti, kaip visatos istorijos pasakojimas galėtų atrodyti gyvai.

Šio kūrinio istorija paženklinta vieno iš pagrindinių aktorių mirtimi – įpusėjus filmavimui mirė Heath‘as Ledger‘is, įkūnijęs Tony. Su didžiausia pagarba jo talentui turiu prisipažinti, kad šis faktas leido maloniai pradžiuginti mano akis, mat tam tikrose scenose Heath‘o vietą užėmė Johnny Depp‘as, Jude‘as Law ir Colin‘as Farrell‘as. Žinoma, jei būtų mano valia, visuose filmuose pagrindinius vaidmenis atiduočiau Depp‘ui (ta Karibų piratų vieta, kur visa laivo įgula įgauna Jack‘o Sparrow išvaizdą, būtinai turėtų įeiti į mano fantazariumo dėlionę), tačiau ačiū nors už tiek. O štai Jude‘ui juodai apvedžiotos akys, mano nuomone, visai netinka.

Imaginarium

Dar galėčiau suokti odę kostiumų nuostabumui, teatro dekoracijų išradingumui ir super pokštams apie gigantišką rusišką babušką, bet juk esmė ne tame. Esmė – įspaude, kurį filmas palieka Tavo galvoje. Manojoje jis tvirtai stebuklingas!

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

9 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

JJ
2010 06 22 | 9:48

Šedevrą??? Vos ištvėriau neišėjęs iš kino salės. Sooooooo boring buvo.

Siga
2010 06 23 | 14:06

Prisipazinsiu, tai pats durniausias filmas, koki tik esu maciusi.. Nuejom su vyru dar ziema i ji, pradejo rodyt, puse filmo siaip ne taip istverem per didziausias kancias, tikedamiesi dar kazko normalesnio.. Bet paskui tiesiog neapsikentem ir palikom kino sale. Gal tiesiog mes tokio nenormalaus fantaziju pasaulio neivalde ir nemokam jo suprast, galbut del to ir nepatiko. Beje, su mum dar dvi poreles isejo.. Zodziu, visiskas nesusipratimas mums sis filmas.. Bet smagu, kad buvo zmoniu, kuriems jis paliko neisdildoma ispudi!
🙂

PinkCity
2010 06 23 | 15:53

Tai, kad filmas patinka ar jį supranta ne visi, tik įrodo jo originalumą. Aš taip susižavėjau, kad puoliau žiūrėti visus šio režisieriaus filmus iš eilės!

Crabas_kanibalas
2010 06 25 | 4:59

Suintrigavai, prie progos pažiūrėsiu 🙂 ,man patinka originalumas.

-M-
2010 06 28 | 16:53

oi, man labai šitas filmas patiko irgi, žiūrėjau, kino teatruose kai rodė 🙂

Crabas_kanibalas
2010 07 02 | 19:17

Man patiko, toks labai jau siurrealistinis 🙂 Truputi priminė filmus “Kur Nunesa Sapnai.” ir “ciklas”

Dieter
2010 07 08 | 16:40

Labai norėjau pažiūrėti šį filmą, laukiau kažko panašaus galbūt į “The Chronicles of Narnia”, dėl to šiek tiek nusivyliau. Negaliu sakyti, kad nepatiko ar tai buvo pats geriausias iš matytų. Tačiau įspaudą ir prisiminimą paliko gerą 🙂
Būna, kad kiti filmai tiesiog išnyksta iš atminties ir kai tavęs kas paklausę ‘ar matei?’ net negali tiksliai atsakyti. O šis tikrai rado laisvą lentyną mano atmintyje 🙂

Justis
2010 08 21 | 15:33

Miela autore, nori patekti i savaji fantazariuma? ismegink LSD

baronas prezidentas karalius ir visi kiti ‘rimti’ zodziai
2010 09 29 | 20:13

Nebutina LSD, uztektu ir “magic mushroom” , manau svelnesnis atitikmuo. Beje, pastebiu kad zmones ziuri visus tuos amerikoniskus filmus ir net nenutuokia kaip jiems plaunamos smegenys. :] jau vien is paveiksliuko cia pateikto – galima aiskiai matyti Masonu simbolika, jei tiksliau tai juodai baltos grindys, kurios siaipsau niekur nekisamos. Jei neteko girdet tokio daikto, grieztai patarciau pasidometi kiek imanoma daugiau. Tada galbut dar didesnis pasaulio suvokimas atsivers pas ‘dvasiska’ sio puslapio autore. (Masonic Checkered Floor, Freemasons, Illuminati) beje taip pat rekomenduoju ir magic mushroom, gal jums keistai atrodo si rekomendacija, bet mano nuomone tai turi patirti ir suvokti KIEKVIENAS zmogus. Nes kitaip galimybe suvokti/pajausti/pamatyti to kas siam pasauly visgi yra imanoma ir su niekuo nesulyginama – yra tiesiog prarandama.

Palikti atsakymą