Colin Clark: Septynios dienos ir naktys su Marilyna Monroe

Colin Clark Septynios dienos ir naktys su Marilyna MonroeAš tikiu magija. Mano ir daugumos kitų žmonių gyvenimus sudaro gausybė mažyčių stebuklų – keistų sutapimų, kylančių iš nevaldomų impulsų ir gimdančių nesuvokiamas svajones. Didelę laiko dalį mes iššvaistome apsimetinėdami, kad esame normalūs, tačiau viduje kiekvienas žinome esą unikalūs.

Pamažu imu suvokti, kad man tikrai žymiau labiau patinka memuarai ar dienoraščiai, nei biografijos ar autobiografijos. Nes tai labiau primena tiesą, tikrovę, gyvenimą, kuomet žmogų sutinki tokį, koks jis yra tą akimirką, galbūt bendraudamas atkapstai kažkiek apie jo praeitį ar ateities planus, tačiau iš esmės viskas, ką apie jį žinai ir ką gali sužinoti, yra tiesiai prieš tave, ir tai trunka ribotą laiko tarpą. Biografijos yra nejautrios – jos tarsi pasaką seka – gimė tokioj ir tokioj šeimoj, asmenybės vystymuisi įtakos turėjo tas ir tas, ir panašiai. Pernelyg daug bandymų sugrūsti žmogų į klišes, pernelyg tolimas santykis su aprašomuoju. Colin’as Clark’as dalyvavo kuriant vieną filmą, kuriame vaidino Marilyna, ir daugiau nei pusę knygos užima būtent pasakojimas apie tai, kaip šeštajame dešimtmetyje buvo kuriami filmai. Marilyna čia sušmėžuoja tik vietomis, visi turi apie ją išankstinę nuomonę ir aktorė stengiasi lūkesčius pateisinti. Tačiau knygos (dienoraščių) autoriui teko laimė savaitę praleisti intymesnėje žvaigždės draugijoje ir jis nuoširdžiai bei atvirai pasakoja, kokią Marilyną pažino jis. Tik tiek. Be jokių išvedžiojimų, be jokių apibendrinimų, be kapstymosi po praeitį ar bandymų ieškoti slaptų priežasčių. Toks būdas sužinoti apie kitą žmogų man patiko. Suprantu, kad jis nėra toks objektyvus, kokį leidžia sukurti nuoseklus biografų darbas, tačiau kada mes, bendraudami su žmonėmis, galime sau leisti būti objektyviais?

Nerealiai patiko žiūrėti filmą Princas ir šokėja, apie kurio kūrimą ir pasakojama knygoje – visai kitas jausmas, kai žinai, kaip kuri scena buvo filmuojama, su kokiais sunkumais kur buvo susiduriama ir kokie pokštai kada nutiko filmavimo aikštelėje. Taip pat ketinu pažiūrėti ir pagal šią knygą sukurtą biografinę drama, nominuotą Oskarams.

Tiesa ta, kad niekam nepavyksta Marilynos padaryti laimingos ilgam.

Mano vertinimas dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 2

Pasidalinkite savo mintimis