Apie Tailando karalystės žmones

Thai

Tai sakai, nori įspūdžių, ane? Na, pabandom.

Vietiniai

Visų pirma turiu prisipažinti, kad važiavau nesitikėdama labai didelio kontrasto nuo arabų kraštų. Nes komentarai internete sakė, kad ten žmonės irgi laimingi ir kad viskas labai pigu. Tai lygiai tą patį Tunise ar Egipte galima stebėti – nesvarbu, kokiuose lūšnynuose jie begyventų ir kaip labai basi jų vaikai belakstytų, vietinių akys spindi laime. O pigu tiek, kiek nusiderėsi.

Thai

O bet tačiau – Tailandas gerokai pranoko mano lūkesčius ir žiauriai maloniai nustebino! Ypač žmonės – jie tikrai nuostabiai šilti, nuoširdūs, laimingi, ir – pagrindinis skirtumas – atrodo, kad jie niekuomet nepyksta! Iš tiesų jiems pykčio demonstravimas – didžiausias nesusipratimas, koks begali būti (kartą brolis juokais man kažką užrėkė, tai tajai į jį žiopsojo net persisukę), tik ypač ypač prastai išauklėtas žmogus šitaip gali elgtis. Jei jiems kažkas tikrai nepavyksta, jie parodo savo nusivylimą ar liūdesį, bet jokiais būdais ne susierzinimą. Pavyzdžiui, arabai, nepavykus sandėriui, gali Tave ir apšaukti, ir prakeikti, ir nežinia kaip pavadinti, o Tailande tai nėmaž negresia.

Šypsenos ir akys

Thai

Kartą važinėjomės naktį po milžinišką zoologijos sodą tokiu traukinuku (gidė su prožektorium parodo gyvūnus, visai jėga!), ir turbūt tolimiausiame sodo kampe sustojęs mūsų traukinukas ėmė ir nebeužsivedė. Tamsu, aplinkui tigrai žybsi akimis, visi turistėliai sėdi, laukia, o traukinukas niekaip neužsikuria! Tai aptarnaujantis personalas (gidės, vairuotojai, kiti darbuotojai) kad prapliupo juoktis! Ir su kiekvienu nesėkmingu bandymu užvesti jie vis smagiau kvatoja! Iš paskos stovi kitas traukinukas, kuris irgi negali važiuoti, nes pirmasis kelią užtvėręs. Ir visi juokiasi! Paskui sutvarkė problemą, bet ši darbuotojų reakcija man ilgam įsiminė.

Thai

Dar labai labai jie savo karalių myli. Prieš filmą kino teatre reikėjo atsistojimu pagerbti ekrane rodomus epizodus iš jo didenybės gyvenimo (ir per TV prieš filmus juos rodo), kiekvienuose namuose, kavinėje, parduotuvėje, viešbutyje pagarbiai kabo karaliaus portretas, užrašais apie meilę jam puošiami automobiliai, namai ir parkai, na ir pinigai, aišku.

Long live the King

Long live the King

Sveikinimuisi ir padėkai išreikšti rankos sudedamos prie krūtinės ir nulenkiama galva – taip moka daryti ne tik šunys ir meškos, bet ir pats misteris Makdonaldas!

Meška ir šuo

Tualeto vaikai ir Makdonaldas

Dar keistas dalykas tajų anglų kalboje – neįmanoma išgirsti sakant žodelio same vieną kartą. Same same – kartoja nuolat. Net marškinėlius tokius galima nusipirkti.

Same same

Pozuoja

(jos tikrai ne vietinės gyventojos, greičiausiai kažkokios japonės turistės – visi tajai maudosi su rūbais)

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

5 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Arbata Juodoji
2010 03 16 | 11:16

Fantastiškai gražu…

Agne
2010 03 16 | 14:12

Kaip pavydžiu tokių įspūdžių… 🙂

upė
2010 03 16 | 15:30

Kiek pažiūrėjau nuotraukų iš Tailando- ten viskas atrodo taip spalvota! Visur visur ryšku! Mmm, kaip gražu. Ypač to pasiilgstu Lietuvoje per žiemą, arba dabar, kai visur tik pilkai-balta :/

PinkCity
2010 03 16 | 17:07

Būtent taip ir yra – nepaprastai daug ryškių spalvų, iš karto nuotaika tampa geresnė!

KVNP # 20 | 11 savaitė | Karolis Vyčius
2010 03 21 | 16:06

[…] Tailandas – labai graži šalis. Tailando žmonės […]

Palikti atsakymą