Apie sutaupytą laiką

Dar pratęsiant temą apie knygų skaitymą – kaip teisingai pastebėjo brangiosios knygas skaitančios komentatorės, mums dažnai tenka išgirsti klausimą-komentarą: Ir kaip Tu randi laiko skaitymui?! Aš dar kartais netgi girdžiu tokią tarsi kaltinančią potekstę, kad greičiausiai esu apleidusi kitas svarbias savo gyvenimo sritis, pavyzdžiui, dulkių valymą ir vonios šveitimą, jei jau turiu kada knygą į rankas pasiimti.

Bet juk visi iš tikrųjų suprantame, kad laiko tai mes visi turime vienodai, skirtumas tik toks, kad paskirstome jį nevienodai. Skirtingi prioritetai, skirtingi laiko planavimo ir valdymo įgūdžiai, skirtinga valios jėga.

Aš dažnai susimąstau apie tai, kaip gyveno mūsų mamų ar močiučių karta. Skalbimo mašinų arba iš viso nebuvo, arba buvo tos neautomatinės, kur skalbinius atskirai reikėdavo plauti, skalauti ir paskui dar rankomis gręžti. Automobilių moterys beveik nevairuodavo, tik retos išimtys, taigi į darbą, vaikų į darželį, į parduotuvę reikėdavo arba traukti pėsčiomis, arba viešuoju transportu. Parduotuvės taip pat nebuvo perkrautos maisto produktais, o ypač pusfabrikačiais – ir karštas maistas, ruošiamas rankomis namuose, nuolat garuodavo ant stalo. Pavalgei – indų stirtos į indaplovę nesukrausi, viską vėl rankytėmis. Šįkart aš nekalbu apie nuovargį, tik apie laiką. Įsivaizduoji, kiek valandų visa tai užtrukdavo?

Apie sutaupytą laiką

Dabar gi mes visos vairuotojos, reikia – šast ten, greit atgal, visur greitai greitutėliai. Grįžai namo – mygtukus suspaudei, garpuodis ruošia vakarienę, skalbimo mašina suka nešvarius rūbus, indaplovė šveičia lėkštes, kavos aparatas verda late, robotukas siurbliukas grindis iššvarino jau kai buvai darbe, o Tu gali ramiai sau sėdėti ir… skaityti knygą. Arba šnekučiuotis su namiškiais apie tai, kaip prabėgo jūsų diena. Ne?

Žmonės prisikuria ir prisiperka dešimtis prietaisų, kurie lengvina buitį ir taupo laiką. Iš juodadarbių tapome mygtukų spaudytojais, robotų valdovais, super laiko taupytojais. Ir kur panaudojame tą sutaupytą laiką? Paskaičiuok, kiek laiko sugaištum skalbdamas rankomis, kiek tik sudėdamas ir išimdamas skalbinius iš skalbyklės ir tą laiko skirtumą paskirk kažkam prasmingam. Nes juk sutaupytą laiką reikia kažkaip panaudoti, ar ne?

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

5 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

G
2014 11 10 | 23:57

Anksčiau nebuvo Facebook’o, dabar dėl jo nėra laiko knygų daug kam skaityti 😀

PinkCity
2014 11 11 | 12:59

Tai aš ir sakau, čia prioritetų klausimas, o ne laiko turėjimo.

Darau, Blė
2014 11 12 | 8:23

Neturi laiko — nelabai ir nori. Labai paprasta.

internetu
2021 04 26 | 10:22

O taip.. Iš tikro nuostabu, kiek laiko dabar sutaupome, tačiau vis tiek laisvo jo neturime, nes skubame lekiame per darbus, per veiklas.. Ankščiau namų ruoša didžiausią dalį laiko atimdavo. Dabar daiktus perkam internetu, nereikia vaikščioti ar važiuoti šimtų kilometrų, kad kažką nusipirktum. Pasaulis patobulėjo.

skalbimo milteliai
2021 04 26 | 10:34

Viskas pagreitina namų ruošą, skalbimo milteliai ir tie efektyvesni, nei buvo ankščiau.

Palikti atsakymą