Apie laimės įverčius

Vakar savo tinklaraščio paskyroje Feisbuke uždaviau klausimą, kiek balų iš dešimties jautiesi laiminga šią akimirką, kur 10 – aukščiausias galimas balas, absoliuti laimė. Šiuo metu esu sulaukusi 60 žmonių atsakymų, didžiausias atsakymas buvo 10, mažiausias – 3.

Prieš atlikdama šį mažą eksperimentą buvau iškėlusi hipotezę, kad dauguma savo laimingumą įvertintų 8 balais, nes manau, kad kai jau būna labai blogai (tarkim, mažiau už vidutinį 5 – taip įvertinusių buvo du žmonės, vienas parašė 3, kitas 4), greičiausiai asmuo jau imasi tam tikrų veiksmų situacijai pataisyti, na, o pripažinti, kad esi absoliučiai laimingas, kaip padarė kiek daugiau nei 10 procentų apklaustųjų, reikia aukšto sąmoningumo laipsnio ir gal kartais net drąsos ????.

Taigi, apskaičiavus visų apklaustų tinklaraščio skaitytojų subjektyviai įsivertintos laimės vidurkį, gavau 7,73. Vadinasi, mano hipotezė pasitvirtino! Dauguma žmonių mano, kad jie yra daugmaž laimingi, bet ne iki galo, nes iki pilnos laimės jiems trūksta keleto dalykų.

Puikiai suprantu, kad vien nuo to, kad čia dabar kažką parašysiu, Tavo gyvenimas nepasikeis, tačiau jei bent vienam žmogui viduje kažkas surezonuos, mano misija bus pasiekta.

Noriu, kad suvoktum, kad dabar, būtent dabar, ši akimirka, yra visiškai tobula.

Laimė

Tu esi pakankama(s), tu turi pakankamai ir darai pakankamai, kad būtent šią akimirką jaustumeis visiškai, šimtu procentų laiminga(s). Taip, greičiausiai turi tam tikrų tikslų, kurių sieki, gal šiuo metu kažką skauda, gal kažko trūksta, gal kažkas galėtų būti kitaip.

Jei jautiesi visiškai laiminga(s), nereiškia, kad reikia liautis siekus savo tikslų ar malšinti skausmus. Tuomet, kai tikslus pasieksi, taip pat galėsi jaustis visiškai laiminga(s), net ir jei Tavo galvoje ir širdyje jau bus gimę nauji tikslai. Sutelkus visą sąmoningą dėmesį į tai, kas yra, o ne tai, ko nėra (nes to nėra – kam apie tai galvoti?), kaipmat gali pasijusti kitaip.

Bet dabar – būtent dabar – yra nuostabi akimirka. Ir pasinerdama(s) į ją, bent sekundei užmiršdama(s) praeitį ir ateitį, visiškai ir absoliučiai išlikdama(s) šioje dabarties akimirkoje, gali būti laiminga(s) dešimt balų.

To Tau ir linkiu!

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

Pasidalinkite savo mintimis