Apie grožį ir sveikatą

Paskutiniu metu mano mėgiamų moterų puslapiuose vis sušmėžuoja mintys apie grožį ir moteriškumą, kokia tuštybė yra šiuos dalykus sieti ir taip, aš sutinku, kad moteriškumas yra žymiai daugiau nei fizinė išvaizda, tačiau nesutinku, kad dėl to ja reiktų mažiau rūpintis. Nes man, pavyzdžiui, grožis yra neatsiejamas nuo sveikatos, ir kai matau nušiurusius, praradusius blizgesį plaukus, suprantu, kad jie yra nesveiki, priešingai nei žvilgantys, purūs ir stiprūs, o kai matau pilkšvą, išburkusią odą, taipogi norom nenorom lyginu ją su sveika, spindinčia ir gaivia, o celiulitas yra ne tik grožio priešas, bet ir odos liga, o nuo antsvorio žmonės dūsta, sąnarius dilina ir širdį kankina. Močiutė kartą, žiūrėdama į apkūnią kaimynę, net pagailėjo jos – sako, vargšė, vargšė, įsivaizduok, jei Tau visus kasdienius darbus reiktų atlikti nešiojant trisdešimties kilogramų maišą. Ir taip, aš atsimenu save nėštumo metu, nors tik šešiolika buvau priaugus, bet nei laiptais užlipdavau neuždususi, nei batų užsirišti galėdavau nedejuodama.

Matom kas viduj
Foto © Sigita

Todėl kai rūpinuosi savo išvaizda, darau tai ne iš tuštybės, o dėl sveikatos. Ir grožio. Nes tai neatsiejama, jei nekalbėsime apie visokius cheminius dalykus, ten plaukų dažymą, nagų klijavimą ir skrudinimąsi soliariume, jų ir nedarau. Nes nesveika. Ir dar man labai rūpi prevencija, nes visur kur gyvenime žymiai lengviau yra vengti problemos, kurią gali numatyti, o ne ją spręsti, kai jau nutinka. Šiandien kaip tik su masažiste kalbėjomės apie tai. Nes nors aš celiulito neturiu, bet ir nenoriu turėti, todėl darausi giluminius masažus ir pan., o ji pasakoja, kaip ateina moteriškės su trečio laipsnio celiulitu ir tikisi, kad po kelių procedūrų šlaunys bus lygut lygutėlės. Aišku, vien masažo nepakanka ir prevencijai, svarbu daug vandenėlio gerti, mankštintis ir sveikai maitintis. Nes vėlgi, kai sveika, tai ir gražu!

Aš tai per šiuos karščius visai beveik žaliavalgė pasidariau, kai šitiek šviežių vaisių ir daržovių, nesinori nieko nei kepti, nei virti. Neseniai kolegė tinklaraštininkė pasidalino keptų įdarytų pomidorų receptu, galvoju – o, geras, reiktų pabandyt, bet paskui pagailo man tų pomidorėlių, na kam jų vitaminus karštyje naikinti, juk ir taip labai skanu! (ir sveikaaaaaaaaaa!!!) Arba salotos, arba nublanširuoji ir – gaspačio.

Žodžiu, mėgaukimės likusiomis šiltomis vasaros dienomis (ir naktimis), būkime sveikos ir gražios!

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 1

6 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Ashtroka
2014 08 11 | 12:47

Tikrai taip – nors kartais sveikata su grožiu nedraugauja, bet čia greičiau išimtys nei taisyklės 🙂
Nežinau, kaip dėl keptų pomidorų, bet teko matyti laidelę, kurioje kažkoks super duper ekspertas pareiškė, kad keptas obuolys yra sveikesnis nei žalias.

PinkCity
2014 08 11 | 13:03

Gali būti, nes kartais apdorojant maistą dingsta vieni dalykai, o išryškėja kiti. Pavyzdžiui, džiovinti obuoliai turi žiauriai daug geležies (11mg/100g), o švieži – tik 2,2mg/100g 🙂

Darau, Blė
2014 08 14 | 13:47

Mmm, koks pozityvas 😀

Dėl obuolių tai čia biškį nepilna teisybė… nu viename obuolyje geležies nepadaugės, tik vandens sumažės jį išdžiovinus, tai ir santykis pasikeis. Bet „nepadaugės“.

Dar viena problema — puskilio džiovintų obuolių taip lengvai nesuvalgysi 😀 Beje, fruktozės koncentracija irgi padidėja tais miligramais šimte…

PinkCity
2014 08 14 | 13:52

Tai aš tiek, žinok, suvokiu 🙂 Puskilio nedžiovintų obuolių irgi nesuvalgyčiau. Iš viso aš tų obuolių, tiesą sakant, nemėgstu…

internetu
2021 04 28 | 11:53

Superinės įžvalgos, moteriškumas tikrai yra tas, kas sklinda iš jūsų vidaus, tačiau tai labai korealiuoja ir su mūsų išore. Būk tu kokia nori moteriška, bet suplyšę apatiniai ar didžiausias dėvimas džemperis nei tau pačiai leis būti moteriška, nei aplinkiniai apie tave taip galvos. Tai be abejonės reikia rūpintis vidaus sveikata, mąstymu, bet taip pat ir išore.

1scouting
2022 06 22 | 17:19

1impromptu

Palikti atsakymą