Andrius Kleiva: Kaip veikia Japonija

Japonija jau daug kam seniai nebe šalis. Ji – greičiau tarpgalaktinis fenomenas ir oficialus tarptautinis prekės ženklas, reprezentuojantis utopiją. Pasaulis nuolatos aptarinėja Japoniją, į ją žiūri ir jos klausosi, o be japoniškų išradimų neišsiverstų nė dienos. Trumpai tariant, pasaulis siaubingai myli Japoniją. Bet ar taip pat siaubingai gerai ir pažįsta?

Vis bandau suvokti ir išsikristalizuoti, kodėl taip žaviuosi Tekančios saulės šalimi, jos kultūra ir žmonėmis. Ši nuoširdi, atvira ir nepaprastai įdomi knyga padėjo žengti aiškumo link. Visų pirma iškyla pagarba kaip esminė vertybė. Pagarba šalia esančiam žmogui, jo tylai, ramybei ir privatumui, pagarba gamtai, švariai aplinkai, pagarba istorijai ir tradicijai.

Kaip veikia Japonija” nėra vadovėlis apie šalį, tai greičiau įspūdis, papasakotas draugui. Galbūt draugas kada taip pat susigundys nuvykti patyrinėti Japonijos, todėl įspūdis pagardinamas gausiais išties naudingais praktiniais patarimais. Bet net jei ir niekada ten nenukeliausi, perskaitęs šią knygą pasijusi pabuvęs truputį arčiau konbinių, sakurų ir onsenų.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 9.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 40

Pasidalinkite savo mintimis