2021-ųjų viršūnės

Metai į pabaigą, norisi juos apibendrinti, suapvalinti, išryškinti tai, kas buvo svarbu. Nepaprastai įdomu vėliau skaityti seniai užmarštin nukeliavusių metų apžvalgas.

Metų knyga. Šiemet skaičiau ne itin daug, per metus iki galo perskaičiau 34 knygas su 9825 puslapiais. Neįprastai daug knygų palikau nebaigtų skaityti, bet taip joms ir reikia. Dešimčia balų iš dešimties įvertinau šias:

Ruth Ozeki “Knyga laiko būčiai“,
Tara Westover “Apšviestoji,
Delia Owens “Ten, kur gieda vėžiai,
Luke Rhinehart “Kauliukų žmogus“,
Margaret Atwood “Liudijimai,
Margaret Atwood “Oriksė ir Griežlys.

Didžiausią įspūdį paliko, mąstymą labiausiai apvertė ir todėl geriausiai įsiminė Luke Rhinehart “Kauliukų žmogus”, todėl šį romaną ir skelbiu Metų knyga.

Metų filmas. Knygų skaitymą iš dalies pakeitė filmų ir serialų žiūrėjimas, taigi kino juostų šiemet peržiūrėjau daugiau, nei ankstesniais metais. Dešimt balų iš dešimties skyriau:

Marina Abramović: dalyvauja menininkė (Marina Abramović. The Artist Is Present, 2012),
RBG, (RBG, 2018),
Astridos Lindgren jaunystė (Becoming Astrid, 2018),
Perspektyvi mergina (Promising Young Woman, 2020),
Kristaus kūnas (Boże Ciało, 2019),
Margaret Atwood. Žodis po žodžio – galingas ginklas (Margaret Atwood: A Word after a Word after a Word is Power, 2019).

Keturi iš šešių labiausiai šiemet patikusių filmų – stiprių moterų biografijos. Sunku išskirti vieną, nes berods visos šios juostos tiek stipriai emociškai paveikė, kad žiūrėdama verkiau. Labiausiai įsiminė Marina Abramović: Dalyvauja menininkė, bet gal dėl to, kad knygą buvau skaičius, žinojau visą priešistorę, todėl dar labiau sukrėtė.

 

Metų įvykis. Šiemet su pavasariu prasidėjo naujas mūsų šeimos gyvenimo etapas, nes pagaliau įsikėlėme į savo seniai išsvajotus namus! Kai kurie žmonės gyvenamąją vietą keičia dažnai, o mes esam sėslūs žmonės ir tikimės čia gyventi ilgai, gal net iki gyvenimo galo. Taigi šis pokytis tikrai vertas Metų įvykio vardo. Visi tie naujakurystės vargai ir džiaugsmai jau liko praeityje, kartais net imame užsimiršti, kaip ten viskas buvo gyvenant bute. Bet pasikeitė ne tik gyvenamoji vieta – atsidūrus arčiau gamtos pakito ir mūsų gyvenimo būdas.

Na, čia iš karto paskelbiau kategorijos laimėtoją, net neišvardinusi nominantų. Nemažai mano gyvenimą pakeitė keli su profesine sritimi susiję dalykai – dalyvavimas tokiame didžiuliame projekte Lietuvos moksleiviams bei sutartis su leidykla. Bet nauji namai prieš viską laimi 🙂

Metų vaizdas. Visas šis įrašas iliustruotas mano mėgstamais vaizdais, juose vyraujanti spalva yra balta, o vieta – mūsų baltieji namai! Metų vaizdu skelbiu šį <- ilgai užtruko, kol tų akmenų į kiemą prisitempiau ir eglučių prisisodinau, bet užtat dabar vaizdas pro langą džiugina!

Metų atostogos. Šiemet atostogavau Druskininkuose, Salake, Palangoj, Augustave, Gdanske, Varšuvoj. Ir paskui vėl Gdanske, nes šis nuostabus miestas mane taip sužavėjo, kad norisi į jį traukti kuo dažniau ir pasilikti ten kuo ilgiau. Tad poilsį Gdanske ir skelbiu metų atostogomis!

Metų muzika. Šiemet mano santykis su muzika buvo kažkoks komplikuotas – labiau už visus kitus garsus

 

 mėgavausi tyla, o jei norėdavosi garsinio fono, įsijungdavau koshi varpelių muziką arba kalimbos melodijas. Automobilyje ilgas keliones labiausiai praskaidrindavo Žemynos Trinkūnaitės kompozicijos, atliekamos devynstygėmis kanklėmis. Turbūt jos magišką albumą ir skelbiu metų muzika.

Metų atradimas. Paslaptis!

2022-aisiais visiems ir tuo pačiu sau linkiu šviesos, lengvumo, žaismės, kūrybiškumo ir laisvės!
***

Pernykštė metų apžvalga – čia. O po ja rasi sąrašą ankstesnių metų apžvalgų.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
1
+1
2
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 58

Pasidalinkite savo mintimis