Vaikas homoseksualų šeimoje: kai visi tik kraipo galvom

2008-01-23

children1.jpgTaigis taigis, kaip jau tikriausiai skaitėt ar girdėjot, Strasbūro teismas nusprendė, jog lytinė orientacija negali būti kliūtis norinčioms įsivaikinti poroms. Na, kad gėjai ir lesbietės kaip šeima turi teisę auginti vaiką.

Žinoma, tema labai kontroversiška, vajezus kiek dabar visokių diskusijų užvirs. Per pavakario žinių reportažą šia tema rodė kažkokius transvestitus – kaip jie dažosi blakstienas ir lūpas bei šoka liemenėlėm pasidabinę rankytėm susikabinę. Maždaug supraskit: ir tokiems mes turėsim atiduoti vaikučius, tiek metų Nomedos dėka visos Lietuvos šelptus.

Be jokios abejonės, niekas nesiginčija, kad geriausia aplinka vaikui augti yra pilna šeima, kur yra tėtis ir mama, kur yra šypsomasi ir apsikabinama, kur sekmadieniai yra šeimos diena ir visi gražiai važiuoja pasivaikščioti parke bei papietauti Akropolyje. Vaikas, matydamas darnius tėvų santykius, formuoja sveiką pasaulėvaizdį, kurio pagrindu ateityje kurs savo partnerystes.

Tačiau leiskit, ponai ir ponios, paklaust: kiek tokių šeimų pažįstat? Statistika kraupi: vienoj šeimoj smurtas, kitoj alkoholizmas, trečioj šiaip tėvai tiek pasinėrę į verslo reikalus, kad duoda šimtą litų dienpinigių vietoj valandos dėmesio. Vakar du vaikai gyvi sudegė, nes mama į parduotuvę išėjo, šiandien ketverių metų mergytei vidutinį girtumo laipsnį nustatė.

Man visą laiką kyla klausimas: kaip gali taip žiauriai sužalotos psichikos vaikas užaugti sveiku pilnaverčiu visuomenės nariu? Matęs tik barnius, smurtą, negavęs jokio dėmesio, ką jis gali duoti kitam žmogui? Kokiu pavyzdžiu remiantis jis turi kurti santykius?

Ir va tuo aspektu žiūrėdama sprendžiu šį homoseksualių porų galimybės įsivaikinti klausimą. Tik nereikia būti tokiais naiviais ir įsivaizduoti, kad jie vaikšto namie apsitempę juodais lateksiniais drabužiais su botagėliais rankose, vyrai naudoja be galo daug kosmetikos, o blondinės lesbietės kiaurą parą glamonėja viena kitos tobulus kūnus. Patys suprantat, jog tai tik kvaili stereotipai, ir lytinis gyvenimas homoseksualių žmonių gyvenime užima tiek pat vietos, kiek ir heteroseksualų. Jūs juk nemėtot savo sekso žaislų į vaiko lovytę? Tie žmonės gyvena normalų šeimyninį gyvenimą – eina į darbą, į parduotuvę, ruošia vakarienę, žiūri televizorių. Kodėl jie negali auginti vaiko?

Lygiai taip pat kaip vienišos motinos / tėvo auginama atžala nemato pilno šeimos modelio, taip nematys ir homoseksualų poroje gyvendama. Bet jei santykiai tarp žmonių grindžiami pagarba ir šiluma vienas kitam, vaikas gauna pakankamai dėmesio, normalias materialines sąlygas ugdytis ir lavintis, aš čia nematau jokios problemos. Nes jei Seimo vyrai uždraus abortus, oi pasipildys gausiai vaikų namai…

24 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams