Susirašom?!

2011-03-01

surašymasŠiandien prasideda ir dvi savaites truks elektroninis gyventojų surašymas, o kas geranoriškai per kompiuterį nesusirašys, sulauks malonaus svečio – surašinėtojo. Mylimasis klausia: ko Tu taip pamišusi dėl to surašymo?

Lygiai to paties manęs žmonės teiravosi ir prieš dešimt metų, kai isterikuodama teisinausi, kad niekur negaliu eiti iš namų, aš-laukiu-surašinėtojooo!

Nes myliu statistiką.

Nes netikiu, kad tai kažkelinta melo forma (baltas, juodas ir statistika, ar kaip ten sako?). Priešingai – mes kasdieną gyvename mele, mat mus supa panašaus išsilavinimo, panašaus socialinio ir materialinio sluoksnio, panašių pažiūrų, panašios kultūros žmonės, todėl susikuriame dirbtinį burbulą, kurio viduje gyvenant ima atrodyti, kad visi asmenys yra tokie, kaip mes (todėl paskui liekame išsižioję ir apstulbę, kad į savivaldybę išrenka tuos asilus – kas galėjo už juos balsuoti? Arba kad motinos išmeta kūdikius į konteinerius, arba kad… na, kad visuomenė įvairoka, gerokai margesnė, nei mes manėme). O kai su draugais šnekamės apie tai, kokį JAV populiacijos procentą sudaro afroamerikiečiai, ginčus gali išspręsti tik vienintelė visagalė statistika, mat man, pavyzdžiui, gyvenant Kolorado valstijoje, šios rasinės-etninės grupės atstovus teko matyti viso labo kelis, o kiti draugai, įsikūrę šalia afroamerikiečių kvartalų, tvirtino, kad jų yra žymiai daugiau nei baltaodžių! (tikrasis procentas, 2008 m. duomenimis – 12,8. Apie afroamerikiečius aš čia, jei ką)

Už tai ir reikalingas surašymas!

Ai, dar sako, kad remiantis surašymo duomenimis religinės organizacijos prašo pinigėlių iš valstybės, tai tuo pačiu noriu paraginti nepažiūrėti atsainiai į šį klausimą (nes valstybės pinigai yra mūsų pinigai) ir tikrą gryną nuogą tiesą parašyti apie savo priklausomybę religinei bendruomenei – faktas, kad kol nemokėjote nei kalbėti, nei suprasti, ką jums daro ir tėvų sprendimu buvote apkrikštytas ar apipjaustytas, nors būdamas suaugęs sąmoningas pilietis nepraktikuojate jokios religijos, tikrai nepadaro jūsų Romos kataliku, judėjumi, musulmonu sunitu anei kuo kitu – tokiems keistuoliams yra atskiras žymėjimo langelis:

Nė vienai

Dar yra tokia paranojikų rūšis, kuri mano, kad per surašymą sukauptus duomenis valstybė panaudos kaip ginklą prieš mus pačius, o taip pamanę toliau feisbukina kiekvieną savo pirstelėjimą, nepamiršdami nurodyti tikro vardo, pavardės, adreso, telefono, skaipo, namų adreso, visų baigtų mokymosi įstaigų ir darboviečių bei taip toliau, tai jiems galiu pasakyti, kad nesu sąmokslo teorijų šalininkė.

Tai sakau susirašom?!

8 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams