Moteriškos blevyzgos

2012-12-05

Aš nežinau, kas tai yra – gal faktas, liudijantis, kad senstu: vis dažniau imu nebesusilaikyti ir užkalbinti nepažįstamus žmones. Kovoju prieš šį savo impulsą, nes (bent jau anksčiau) man nepatikdavo tokie šnekintojai, o dabar pati tokia virstu, bet ką daryt? Pavyzdžiui, laukiu prie parduotuvės kasos, o eilėje už manęs lūkuriuojantis jaunuolis nesiliaudamas laido piktas replikas kasininkei: greičiau, greičiau, kiek galima laukti, kas mokė skenuoti, čia pati lėčiausia pasaulyje kasa… Na ir nesusilaikiau, mestelėjau, kad jis – pats mandagiausias pirkėjas. Kas? – žagtelėjo jis. Tu, atsakiau. Tada ir kasininkė įgijo drąsos, ir pareiškė, kad visuomet galima pereiti į kitą kasą, jei jau šita tokia lėta. Arba kaimynų vaikus, važiuodama kartu su jais liftu, kalbinu. Na tikrai toks į amžių įžengusios moterėlės bruožas. Ką gi.

Užsiauginusi ilgus plaukus, kai jau nebereikia palaikyti kažkokio modelinio kirpimo, į kirpyklą žingsniuoju savo nuožiūra nusprendusi, kad jau reikia galiukus patrumpinti. Nežinau, kaip dažnai tai vykdavo, gal kartą per du-tris mėnesius. Betgi štai vasaros pradžioje sesutė patarė išbandyti kirpimą karštomis žirklėmis. Iki tol galvojau, kad jos – dar vienas kirpyklų triukas, padedantis už elementarią paslaugą paimti daugiau grynųjų, tačiau… Jomis pakirpus man nebeišsišakojo nė vieno plauko galiukas! Praėjus pusmečiui susivokiau, kad jau tieeek laiko nebuvau kirpykloje ir nuėjau vien dėl to, kad taip seniai lankiausi. Ir kai visuomet kirpėja klausia, kiek kirpti, atsakau – tiek, kiek reikia, tuomet ji suima plaukus ir parodo kokius penkis – septynis centimetrus, klausdama, ar gerai. O dabar gi, po kirpimo tom karštom žirklėm praėjus pusmečiui, parodė kokį vieną centimetrą, ir tai jaučiu tik iš reikalo, nes iš esmės turbūt visai tų galiukų nereikėjo kirpti. Tai va. Tokia štai karštų žirklių reklama, už kurią man niekas nesumokėjo.

Strutis

Dar norėjau paprašyti gerbiamų skaitytojų – kulinarijos meistrių – patarimo. Ką daryti, kad kepiniai (pvz., su plaktais kiaušinių baltymais arba kepimo milteliais), iškilę orkaitėje arba keptuvėje nesubliukštų, įdėti į lėkštę?

13 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams