Laiškai iš Tenerifės. Pirmas.

2009-03-24

Kol buvau išvykusi, galvojau apie Tave. Rašiau laiškus. Vienas jų:

***

Kovo 11, trečiadienis, Tenerifė, Ispanija

Į Kanarus atskridau dar sekmadienį, kovo aštuntą, bet vis kaupiausi rašymui, nes norėjau suprasti, ką iš tiesų noriu rašyti. Kasdieninius kelionių įspūdžius? Gamtovaizdžių aprašymus? Vakarienės meniu? Savo jausenas? Juk savaime suprantama, kad jausenos atostogiškos. Atradimo džiaugsmas (kiek daug žmonių kasdien vis atranda Tenerifę savyje ir save Tenerifėje!), atsiribojimo nuo likusio pasaulio ir jo laiko būsena (šiandien netikėtai pagavau save mąstančią apie tai, ką šiuo metu galėtų veikti mylimasis – gal į kokį sodą išvažiavo – vėliau prisiminiau, kad Lietuvoj dabar kovo vidurys ir pusto sniegą, sode vasarą smagiau).

Naujuosius atradimus bandau susisteminti ir išvesti dėsningumus atitinkančias teorijas, tarkim: „Kuo piečiau, tuo daugiau darbo degalinėje už Tave atlieka jos darbuotojas” – jei Estijoje net dujas pačiam reikia piltis, tai Tenerifėje ir prie benzino pistoleto nereikia liestis – viską padaro degalinės darbuotojas, Tu tik pasakyk, kelintą Tavo mašiniukas siurbčioja ir susimokėk. Kol kas nežinau, kuo gyvenime man pravers šis suvoktas numanomas dėsningumas, bet jis jau mano galvoje!

Na gerai, gal ir labai žema kalbėti apie fiziologinių poreikių tenkinimą, kai atsivėrus vandenyno didybei gali apmąstyti vienišos savo būties filosofiją, bet ką padarysi, maistas yra svarbi mano gyvenimo dalis. Ir čia jai taipogi pasakiškos atostogos!

Trintos sriubos, Parmos kumpis su melionu, rūkyta lašiša, milžiniškos tigrinės krevetės, juodi raudoni ikrai, geldelės, kasdiena vis kitokia paelja, steikai, picos, visų mėsos rūšių kepsniai (nepraleidžiant veršienos ir triušienos), čili, ledai, pudingas, šviežiausi kvepiantys vaisiai! Ir visko – kiek širdis geidžia! Ech, visą odę restorano virtuvei parašyčiau. Šiandien, pamačiusi, kad garuoja mano mėgstamiausia trinta pomidorų sriuba, net džiaugsmo šokį prie puodo sutrypčiojau ir ją pylusiam virėjui pasiaiškinau, kad jau seniai apie ją svajojau.

Oi, skanumas…

18 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams