Laiškai iš Tenerifės. Antras.

Kovo 11, trečiadienis, Tenerifė, Ispanija

Na gerai, dvasiniai potyriai. Vakar buvom Loro parke, na, zoologijos sode, kur mieli gyvūnėliai ne tik gražioje gamtoje vaikštinėja, bet ir įvairiausius triukus rodo. Ploja katučių ir maži, ir dideli, džiaugdamiesi, kad jūrų liūtai, orkos ir delfinai jiems uodega moja, dėl jų ore vartosi ar kamuolį į krepšį mėto. Žuvytės už tai gauna! Aikčiojau ir stebėjausi su visais, kaip čia taip išmoko tuos jūrų gyvius visokių triukų, o giliai širdelėje tvenkėsi koktumas, iki ko žmogus su savo visaapimančiu viešpatavimu priėjo.

Šiandien gi lankėmės vietoje, kuri akivaizdžiai demonstruoja gamtos viršenybę prieš žmogų – Teidės ugnikalnyje. Berods tai trečias pagal aukštį salos ugnikalnis pasaulyje, neabejotinai aukščiausias Ispanijos kalnas, na, toks tikrai įspūdingas. Ir kai matai tas visas lavos paliktas uolas, suformuotą ir pertvarkytą gamtovaizdį, skaitai istorijas apie lava užlietus miestelius, susimąstai: o mažas mažas žmogau…

Tas neišvengiamas ir akis badantis tarno ir šeimininko santykis: gyvūnas – žmogus, žmogus – stichija. Ir dar tie santykiai tarp pačių žmonių: mikro pasikartojimai; aplink mane nuolat sukasi kambarinės, padavėjai, baseino prižiūrėtojai, animatoriai, recepcijos darbuotojai – visi, kurių darbas yra užtikrinti, kad mano praleistas laikas viešbutyje būtų kokybiškas. Bet šiuose santykiuose viršenybę sunku išlaikyti, nes man iš jų ko nors reikia, ir esu priversta kreiptis, klausti, dėkoti. Kažkoks iškreiptumas. Namie pati pasikloju lovą, išsišveičiu kriauklę ir išsiplaunu indus, bet labiau jaučiuosi šeimininkė ir ponia, nei čia su tuo visu būriu aptarnaujančio personalo. Keista?

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

5 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Bri
2009 03 25 | 13:11

O jau paskutinė nuotrauka kokia miela – tie delfinukai su gėle absoliučiai paperka :)) Ech, baltas pavydas apėmė… 🙂

Vitalijus
2009 03 25 | 16:54

Nice, geri prisiminimai 🙂

Rokas
2009 03 25 | 18:48

Tikėjausi dar vienos nuotraukos su maistu 🙂

ezerosala
2009 03 25 | 20:46

Galvoju, kokia prieštaringa būtybė yra žmogus. Vienu metu ir gėrisi jam surengtu gyvulėlių šou, ir kenčia, kad jie kankinami. (Ir aš tikrai ne išimtis.) Taip ir plyšta žmogui širdis pusiau.

3instigator
2022 02 17 | 16:07

1derrick

Palikti atsakymą