Kodėl perki knygas?

2008-07-11

skaitau.JPGKadangi esu nuostabi kulinarė, ypač puiki konditerė smaližė, daugelį savo laisvalaikio valandų praleidžianti virtuvėje (pauzė, NOT!), laimėjau šaunųjį Dovilės desertų konkursą su savo kefyruotom braškėm. Nes žmonės vasarą nori gaiviai užkąsti ir greitai greitutėliai lėkti laukan. Be skambaus titulo gavau dar ir dovanų kuponą už šimtą litų knygučių nusipirkt.

Nuostabus prizas, iškart nuvariau rinktis ir tada jau man nutiko. Man yra mistiškas ir keistas dalykas pirkti knygas, tiesą sakant. Pats mano santykis su skaitymu yra neblogas – būna laikotarpiai, kai daug daug knygų sukertu, kartais nurimstu, bet viskas, ką skaitau, yra ne mano. Dažniausiai lankausi bibliotekoje, kurioje asortimentas tikrai platus, visokias naujienas jie greit nusiperka. Retkarčiais iš draugų-pažįstamų pasiskolinu, arba gaunu knygas dovanų. Bet pirkti?

Esu iš tų išrankiųjų, kurie neskaito knygos, jei ji neįdomi (yra kita skaitytojų kategorija – jei-jau-pradėjau-turiu-pabaigti). O tai kaip pirkdamas knygą Tu žinai, kad ji Tau patiks? Gal iki septyniolikto puslapio perskaičius norėsis ją palikti dulkėti nuobodžioje lentynoje? Galų gale, net jei ir bus visai įdomu (bet negalėsi pavadinti Ta Knyga), greičiausiai ją būsi skaitęs tik vieną kartą gyvenime. Kaupti kolekciją tik tam, kad prieš svečius pasimaivytum? Pastaraisiais metais esu nusipirkus kelis Bacho šedevrus, nes tikrai žinau, kad skaitysiu juos ne po kartą. Nes prieš tai iš bibliotekos pasiėmus tomis knygomis susižavėjau.

Labai nuostabu, kad ManoKnyga.lt kuponas galioja iki Naujų metų. Nusprendžiau iki to laiko susirasti knygas, kurias būtų verta nusipirkti. Na, tokias ne vienam kartui. Vakar iš bibliotekos pasiimiau tris Murakami ir du Coelho. Dėl pirmojo Avis vis svaigsta, antrojo esu kelias knygas skaičius, super. Žodžiu prasideda tobulos knygos paieškos rožiniam mieste…

16 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams