Kai internetas arčiau už vonią

2009-06-15

Man patiko Laimikio komandos per Login išsakytas pastebėjimas, kad žmonės, pasiklydę mieste, kelio klausia ne minios praeivių, kurie yra visai šalia, o interneto. Technologijų kuriamas susvetimėjimas yra kebli tema, nes ginantys modernias naujoves visuomet ras sau argumentų (gali kalbėtis matydamas vaizdą su pašnekovu, esančiu už tūkstančio kilometrų taip, lyg jis būtų visai šalia, internetas suartina žmones!), ir mes su brangiausiuoju, sėdėdami prie kompų skirtinguose vieno buto kambariuose, susiskaipinam, bet mūsų atveju pasiteisinimas tas, kad dažniausiai siuntinėjamės nuorodomis arba citatomis, nerėksi gi visa gerkle: vė vė vė taškas… Kol kas vakarienės dar kviečiu netaupydama balso stygų.

Bet vis viena kai kurie dalykai mano elgsenoje jau stebina mane pačią. Šįryt prieš išeidamas į darbą brangiausiasis užsiminė, kad vandens karšto nebebus, kai į mano mieguistą galvą atėjo ši frazė, su siaubu prisiminiau ir tą neplautų indų krūvą, kurią buvau pasilikusi po savaitgalio (nes man, namų šeimininkei, irgi pirmadienis darbo diena), ir visas grožio procedūras vonioje, kuriomis planavau šiandien lepintis, ir mintis apie ledinį vandenėlį greitai mane pažadino. Ir spėk, ar aš nupėdinau vonion patikrinti čiaupų? Ne, įsijungiau kompą! Susiradau, kad karštu vandeniu dar galėsiu šiandien džiaugtis iki 22 val., ir ramu.

Aišku, tame pačiame internete susiradau reikiamo patiekalo receptą (dar šiais laikais kas nors naudoja popierines receptų knygas? Kodėl?), kadangi reikia daug vienos rūšies produktų, pasitikrinau, kuriame prekybos centre jiems šiandien vyksta akcija (negi važinėsi po visus?), sužiūrėjau, kad už kelių dienų ir mobilų ūkininkų turgelį netoliese turėsim…

Dar man kyla problemų ne tik dėl neturėjimo ką rengtis, bet ir dėl nežinojimo, kiek šiltai reikia tai daryti, žvilgtelėjimas pro langą į praeivius nepadeda – tokiu metu, kai aš kur nors išeidinėju, tik berniūkščiai žaidžia kieme krepšinį, jie visada būna trumpom rankovėm, arba močiutėlės kažkur kiūtina, jos visada vilki šilčiausiom striukėm. Ir šitoj vietoj man mielai padeda faktinių orų pasitikrinimas internete!

Tai ir sakau, kaži kaip prieš kelis dešimtmečius gyvenančiam žmogui skambėtų faktas, kad čiaupo karštį ir lauko oro temperatūrą tikrinu kompiuteryje… na bet kad jis tikrai arčiau!

20 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams