• Renginiai


  Rašymo terapija

  Lapkričio jaukumo iššūkis

  Mamos-dukros ryšys

 • Socializuokimės smarkiau


  PinkCity@FaceBook

  Instagram

  PinkCity@Youtube

  Laimės psichologija

 • Kader Abdolah: Mečetės namai

  2017-01-25

  Kader Abdolah Mečetės namaiSunku buvo suvokti, kas vyksta. Aga Džanas negalėjo patikėti, kad taip elgiasi Džirdžos kaimo gyventojai. Šis kaimas priklausė jam, čia buvo palaidoti visi jo mirusieji, tai kodėl jį taip sutinka? Revoliucija į dienos šviesą iškėlė blogiausias žmogaus savybes. Nebegalėjai niekuo pasitikėti, net savo broliu ar seserim. Apie tai jis buvo skaitęs knygose, aprašančiose karalių gyvenimus, tokie žmonės visada buvo šalia. Išdavystė ir nusikaltimas – tai irgi buvo žmogiška.

  Romanas apie XX a. antroje pusėje Irane gyvenusios šeimos istoriją, nepaliekant nuošalyje tuo metu šalį krėtusių politinių-religinių (islamą išpažįstančiose šalyse šie žodžiai turbūt visuomet keliauja kartu) neramumų ir Chomeinio revoliucijos, kuri neišvengamai palietė kiekvieno iraniečio gyvenimą. Iki šiol apie Artimųjų Rytų gyvenimą dažniausiai skaitydavau žvelgdama iš ten gyvenančių moterų perspektyvos, nes, kaip ir kiekvienam moterų teisėmis suinteresuotam žmogui, gyvenimas po hidžabu žadina susidomėjimą.

  Šįkart pagrindiniai knygos veikėjai yra vyrai, nes tai autobiografinė autoriaus knyga, pasakojanti apie jo vaikystės namus. Kadangi su Irano istorija išsamiai niekuomet neteko susipažinti, labai džiaugiausi tai padariusi tokiu lengvu ir įdomiu, kaip romano skaitymas, būdu.

  Mano vertinimas dešimtbalėje skalėje: 8.

  Nėra komentarų

  Komentarų dar nėra. Nori būti pirmas/-a?

  Pasisakyti

  RSS šaltinis šio įrašo komentarams