Gyvenimo prasmė ir tikslas

2010-05-06

Pastangos vienaip ar kitaip išvengti veiklos visada sudarė mano gyvenimo prasmę ir tikslą, parašė Bernardo Soares.

Pritariu.

Tikslas

Paaiškinimas, kuris gali būti traktuojamas kaip švarios ir grynos minties suvėlimas ir užteršimas. Arba praplėtimas, kuris dažniausiai tik susiaurina idėjos prasmę. Štai jis:

Kiekvienas judesys turi tikslą. Kartais judant tiesiog išreiškiamos viduje nebeįmanomos sutalpinti emocijos, pavyzdžiui, šokis, kai muzika džiaugsmu apšlaksto sielą. Tačiau daug dažniau judesį išprovokuoja nepasitenkinimo būsena, tarkim, skrandis groja maršus, aš esu priversta stotis nuo savo patogios kėdės, pėdinti virtuvėn ir atlikti nemažai judesių rankomis, taipogi kojomis bei kitomis kūno dalimis, kol pasigaminu maistuką, paskui juo užpildau skrandį, skrandis virškina, ir apima pasitenkinimo būsena, kuri iš esmės yra statiška. Taigi pasinaudoju dinamika siekdama statikos.

Jogos asanų atlikinėjimo tikslas – sustiprinti kūną taip, kad sėdint ir nejudant valandų valandas – suprask, medituojant – nenutirptų galūnės ir neįsiskaudėtų raumenys. Vėlgi dinamika vardan statikos.

Kartais žmonės mėgsta pasitelkti laukinėje gamtoje gyvenančių gyvūnų elgesio pavyzdžius, siekdami argumentuoti savo pasirinkimų logiką.  Tai ir aš pabandysiu. Ar matei tigrą, šiaip sau, tiesiog savo malonumui, bėgiojantį krosus? (greičiausiai tikrą tigrą regėjai tik zoologijos sode, bet įskaitykime TV ekrano suteiktas žinias taip pat) Ne, tigras juda tik tuomet, kai yra verčiamas aplinkybių, o savo malonumui jis guli. Taip, maži tigriukai žaidžia, bet tik tam, kad suaugę būtų vikrūs, greičiau pasigautų grobį ir galėtų gulėti. Nebekartosiu tos frazės apie dinamiką ir statiką, nes pavirsiu papūga.

Tai taip ir aš. Jeigu dirbu, tai tik už dideles sumas, kad vėliau kuo ilgiau galėčiau mėgautis gulinėjimais (gulinėjimai čia turimi omenyje plačiąja prasme, o ne tiesiogine, nuo ilgų gulinėjimų tiesiogine prasme man iš karto įsiskausta galva).  Nuolatinė dinamika sukelia įtampas nervų sistemoje, dirglumą ir kitus blogus jausmus. (Venk jos ir Tu, būtų slaptas šio įrašo moralas, tačiau nesu linkusi moralizuoti, taigi pati/pats pasidaryk išvadas)

Bernardo Soares buvo protingas vyras. (taip, aš žinau, kad iš tiesų jis niekuomet neegzistavo, bet jau čia visiškai kita tema, nors ne mažiau įdomi)

15 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams