Gerbiam paauglį? Draudžiam seksą?

2009-07-30

Norėdami užauginti atsakingą už savo veiksmus pilietį, tėvai turėtų:

a) slėpti nuo jo informaciją apie daugelį pasaulyje vykstančių reiškinių; cenzūruoti jo skaitomas knygas, žiūrimus filmus ir naršomus puslapius; drausti viską, kas, subjektyvia tėvų nuomone, galėtų būti pavojinga;

b) nuoširdžiai ir atvirai kalbėtis apie visus – tiek gerus, tiek blogus dalykus; nebrukant savo nuomonės kartu su vaiku apsvarstyti galimas neigiamas tam tikrų poelgių pasekmes ir apsisaugojimo būdus; gerbti atžalos pasirinkimą.

Renkuosi b. Vaikai nėra tėvų nuosavybė. Tuo labiau jie nėra seimūnų nuosavybė. Pastaruoju metu valdžios vyrai ir moterys labai susirūpino nepilnamečių saugojimu nuo įvairiausių blogybių, besikėsinančių į nekaltą vėjavaikišką vaikystę, – gal norėdami atitraukti diskusijas kuo toliau nuo tebeblogėjančios ekonominės situacijos? Kažkodėl nesitikima, kad bedarbiais tapę tėveliai praleis daugiau laiko su atžalomis ir skirs daugiau dėmesio auklėjimui, ne, siekiama viską griežtai reglamentuoti įstatymais: kokias pasakas skaityti, kelerių pradėti mylėtis, nuo kada soliariume kaitintis.

Ne paslaptis, kad jaunimas dabar subręsta greičiau, nei tuomet, kai seimo vyrai ir moterys buvo niolikmečiai – elementarūs fiziologiniai pokyčiai, tokie, kaip pirmosios menstruacijos merginoms ar apsipūkavusi viršutinė lūpa vaikinams, pradeda vykti vos atšventus vienuoliktąjį gimtadienį (turiu slaptą teoriją, kad viskas čia dėl tų viščiukų broilerių, kuriuose esantys augimo hormonai sėkmingai prisitaiko jaunuolių kūnuose). Jokiu būdu neteigiu, kad kai tik fiziologija pradeda darytis tinkama suaugusiųjų žaidimams, labai sveika ir natūralu imti tai daryti. Iš anksto atsiriboju nuo komentatorių, interpretuosiančių mano įrašą kaip skatinantį nepilnamečių lytinius santykius – aš taip nesakau! Tačiau nebūkim akli – gerai ar blogai, bet tai vyksta. Ir priėmus įstatymą niekas nepasikeis. Kaltinti aštuoniolikmetį, draugaujantį ir besimylintį su penkiolikmete, vaiko tvirkinimu ir grasinti jam trimis metais kalėjimo?! Argi ne absurdas? Negi tikrai keturiolikmečiai yra tokie buki, kad nesuvoktų, kas yra lytinis aktas ir negalėtų pasirinkti, nori jie to, ar ne?

Žaidžiama kažkokia kvaila asocialių šeimų ir beglobių našlaičių korta, atseit jie įtraukiami į prostituciją ir nieko negalima padaryti. Bet juk mes kalbame apie savanorišką seksą, ar ne? Bet kokios rūšies prievarta yra baustina, prostitucija nėra legalizuota, tai tuo remiantis ir bauskite tuos vargšus nepilnamečius išnaudojančius asmenis, tačiau kuo čia dėti anksčiau subrendę ir pabandę fiziškai suartėti paaugliai? Argi tai ne jų dviejų sprendimas?

Tikrai žaviuosi tėvais, nuo mažens pratinančiais vaiką pačiam pasirinkti, galvoti savo galva, auklėjančiais ne direktyvomis, o diskusijomis, neprarandančiais artimo ryšio su vaiku, kai jis tampa paaugliu, gerbiančiais ir pasitikinčiais savo auklėta atžala. Ir tikrai nesižaviu valdžios žmonėmis, turinčiais vilčių idiotiškais įstatymais užkirsti kelią ankstyvai meilei.

10 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams