2014-ųjų viršūnės

2014-12-31

Tradicinė mano metų apžvalga. Geri metai buvo, kaip ir visi anksčiau.

Metų knyga. Šiemet perskaičiau 49 knygas, turinčias 12066 puslapius, vadinasi, vidutiniškai per mėnesį – kiek daugiau nei keturias knygas su daugiau nei tūkstančiu puslapiu. Kartais būna, kad sunku išrinkti geriausias per metus perskaitytas knygas, nes, atrodo, daug skaitau, bet tokių labai įsėdėmėtinų pasitaiko mažai. O šiemet – priešingai, ir šita nereali, ir ta… Saramago žavėjo, kaip visuomet, bet trimis pačiomis pačiausiomis šiais metais pavadinčiau Alessandro Baricco City, Erin Morgenstern Naktinis cirkas ir Isabelle Filliozat Viską išbandžiau. Ir City, jaučiu, laimėtų auksą.

Metų filmas. Geriausiais 2014-aisiais žiūrėtais filmais buvo Prestižas (The Prestige), nes man kažkokie žavėjimosi kūriniais apie cirką metai, Darbo diena (Labor Day), nes jei vaidina Kate Winslet, filmas bus geras, ir Kaliniai (Prisoners), nes ir su Jake’u Gyllenhaal’u blogų filmų nebūna. O jei rimtai, visi trys paminėti filmai yra visiškai skirtingų žanrų,  visi labai žavūs ir įsimenantys, bet Prestižas labiausiai nustebino netikėta pabaiga.

Metų įvykis. Nors svarbios buvo ir sesers vestuvės, ir sūnaus išleidimas į lopšelį, bet tikriausiai labiausiai kasdienybę pakeitė grįžimas į darbą po beveik trejų metų pertraukos. Ui sunku buvo ir rytais keltis, ir suvokti, kaip įmanoma per tą trumpą vakarą, likusį po darbo dienos, spėti ir valgį paruošti, ir vaikui dėmesį parodyti, ir su vyru pabendrauti, ir dar sau laiko pasilikti. Maniau, kad jau visos mano kosmetikos gamybos po truputį bus stabdomos, bet kai kokia priemonė eina į pabaigą, vis tiek koja nekyla kosmetikos parduotuvėn žingsniuoti, o ranka kyla makaluoti, ir galiausiai šimtąjį kartą pasitvirtina sena gera taisyklė, kad kai nori, viskam laiko užtenka (net ir knygų skaitymui, būūū!)

Metų vaizdas. Siaučianti stichija. Aišku, kaip panos ir sakė, tikro jausmo video neperteikia, bet aš atsimenu.

Metų atostogos. Čia pernai taip sugalvojau pervadinti Metų kelionės nominaciją, nes kai guli ant šiltos jūros kranto bambą išvertusi, anokia čia ir kelionė, ane? Nominuoju: atostogos su vyru Egipte, su pirmąja šeima Juodkrantėje, su draugėmis Maltoje ir su sese, broliu ir sūnum Druskininkuose. Vėlgi visos atostogos buvo labai skirtingos ir labai smagios, gal tegu laimi Malta, nes joje buvau pirmą kartą.

Metų muzika. Pasak last.fm, kuris tiksliausiai apskaičiuoja visas mano perklausas, daugiausiai šiais metais klausiausi… vaikiškų dainelių! O žavėjausi labiausiai tai Devendros Banhart, Yann’o Tiersen’o ir Son of Dave kūryba. Dažniausiai klausyta daina – Alin Coen Band A No Is A No.

Metų atradimas. Dabar tai jau nuskambėsiu kaip absoliuti fyfa, bet tai ką daryt, nuo savęs nepabėgsi, ir man metų atradimas buvo ilgalaikis nagų lakavimas – pasėdėjai gerą valandėlę letenėlės tetai atkišusi ir dvi savaites gali džiaugtis tobulu manikiūru. Dar mano manikiūristė tokia menininkė, netingi su nagų daile krapštinėtis, tai iš viso vaikštau nuolat su meno kūriniais ant pirštų galiukų.

Smagių ateinančių!

12 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams