Thore Langfeldt: Seksologija

Thore Langfeldt SeksologijaLytinio nukrypimo atsiradimas susijęs su dviem elgesio formomis. Visų pirma su sekso, savo kūno ir kūniško intymumo neigimu. Didelę reikšmę turi emocinis konfliktas su tėvais. Seksualumas tarsi atitrūksta nuo individo ir susiejamas tik su objektais arba aplinkybėmis. Seksualumui turi įtakos baimė ir kaltės jausmas.

Mūsų visuomenė susidėliojusi tokius keistus prioritetus – dar mokykloje gauname aukštosios matematikos, astronomijos ir chemijos pagrindus, tuo tarpu tokie dalykai kaip vaikų auklėjimas ar seksas yra paliekami savieigai, tarsi savaime suprantami reiškiniai, apie kuriuos mokyti, šviesti ir aiškinti nėra ką. Taip, būna keletas lytinio švietimo pamokų, kurių metu sužinome, kad sekso reikia bijoti kaip baubo, nes juo užsiimant galima susirgti LPL ir pastoti. Taigi geriau prie to reikalo nė nesiartinti. Visgi suaugęs supranti, kad integralų ir logaritmų tau visiškai nereikia, reikia puoselėti santykius ir auginti vaiką taip, kad bent jau padarytum kuo mažiau žalos, juk žmogaus požiūris į seksą ir save kaip seksualią būtybę pradeda formuotis nuo kūdikystės.

Pastebėta, kad šalyse, kuriose požiūris į seksą, ypač vaikų ir jaunuolių seksą, pernelyg griežtas (pavyzdžiui, JAV ir Airijoje), yra kur kas daugiau seksualinių nusikaltėlių nei ten, kur į seksą žiūrima pakančiau.

Knygą vertinu pakankamai vidutiniškai, ji nėra visiškai išsami ir objektyvi. Ypač dėl objektyvumo stokos man kliuvo – kažkaip atrodo, kad autorius jaučiasi nuskriaustas būdamas vyras, vis su apmaudu mini, kad moterims niekas nedraudžia rengtis vyriškais rūbais, o atvirkštinį variantą smerkia, arba kad vyresnės moters santykiai su paaugliu visuomenei daug priimtinesni, nei vyresnio vyro su paaugle, arba kad niekas nekalba apie moteris prievartautojas. Na, jis yra norvegas, gal Skandinavijoj tikrai tie vyrai skriaudžiami… Vertimas kai kuriose vietose klaikiai juokingas, pavyzdžiui, lubrikantas vadinamas slidžiu kremu. Tuo tarpu patiko pakankamai įdomiai panagrinėtas fetišizmo fenomenas ir būdai jį sušvelninti, taip pat ypač atviros, provokuojančios ir intriguojančios iliustracijos – neįsivaizduoju, kaip Lietuvoje leido su tokiomis knygą išleisti.

Mano vertinimas dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 9

3 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Darau, Blė
2015 05 04 | 8:46

Norvegijoje ir Švedijoje lyčių lygybė jau seniai dvokia dirbtine vienodybe. O seksas — viena iš keisčiausių problemų, nors atrodo, natūralus, kaip valgymas ir kakojimas…

Jei skaitai angliškai, tai rekomenduoju savo skaitytą Mary Roach „Bonk“. Elementariai įdomi knyga, o ir naudingos informacijos nemažai.

PinkCity
2015 05 04 | 17:44

Ačiū, jau turiu, skaitysiu 🙂 Dar man labai patiko Cathy Winks, Anne Semans “The Good Vibrations Guide to Sex”. Va ta tai tikrai buvo ypač išsami.

Darau, Blė
2015 05 04 | 18:37

Jamu į sąrašą.

Palikti atsakymą