Tahir Shah: Kelionės su pačiu savimi

Tahir Shah Kelionės su pačiu savimiMano tėvas sakydavo, kad pajusti viską, kas čia vyksta, galima tik vieninteliu būdu – užmerkus akis.
– Įsiklausyk į garsus, kurių šiaip negirdi, – sakydavo jis man, – įkvėpk kvapus, kurių šnervės stengiasi nepagauti… susikaupk, ir tikrovė tau atsiskleis.
Dar nėra buvę, kad ši pamoka man nepadėtų.

Prieš keletą metų skaityta Tahir‘o Shah‘o knyga Kalifo rūmai paliko ne kokį įspūdį, bet dabar vieną dieną pajutau tokį klaikų kelionių ilgesį ir kaip tik po ranka pasitaikė šio autoriaus knyga apie keliones, tad čiupau ir visai maloniai praleidau laiką ją skaitydama. Rašytojas ir tyrinėtojas kviečia ne tik pasinerti į nuotykius skirtinguose kontinentuose, bet ir gilinasi į socialines problemas, atskleidžia nepaprastai likimo, kitų asmenų ar negailestingų kultūros tradicijų nuskriaustų žmonių gyvenimo istorijas, akcentuodamas moterų teisių padėtį trečiojo pasaulio šalyse. Šokinėjame iš Pietų Amerikos džiunglių į Indiją, iš Afrikos trobelių – į pietines JAV valstijas, žavimės Maroku ir leidžiamės užburiami arabiškos kultūros turtų grožio. Man patiko.

Labiausiai mane žavi, kad pasaulis dovanoja mums brangakmenį būtent tada, kai žino, jog esame pasirengę jį priimti. Lygiai taip pat galima sakyti, kad mus iš visų pusių supa brangenybės, tačiau tik tokios, kurias ateinančiomis dienomis ir metais paversime veiksmingomis, suvokę jas kaip ypatingas.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

Pasidalinkite savo mintimis