Svynis Todas: septynios priežastys susižavėti

sweeneytodd1.jpg 

1. Johnny Depp – jei nebūtų geriausias aktorius pasaulyje, tiek pinigų jam nemokėtų. O du tūkstančiai septintaisiais jis uždirbo daugiausiai iš visų. Ir kai jis dirba su Timu Burtonu (tai jau šeštas jų kūrinys), talentas varva per kraštus. Ruošdamasis Svynio Todo vaidmeniui, jis net dainuot išmoko. Jei likusių šešių punktų nebūtų, vis viena būtų verta žiūrėti.

2. Tim Burton – režisierius, kurio kiekvieno filmo kiekvieną sustabdytą kadrą galima įsirėminti kaip paveikslą. Vaizdai iš vienos pusės šokiruojančiai tikri, iš kitos – pasakiškai išbaigti. Taipogi mano mėgstamiausias.

3. Muzika. Filmas statytas pagal Brodvėjaus miuziklą, klausantis kojos trypčioja, o galva linguoja, kaip Willy Wonkai gėrintis savo garbei sukurtu himnu (na, atsimeni, per „Charlie and the Chocolate Factory“, kur dirbo visa nuostabioji trijulė: Depp, Burton ir Elfman – šiame šedevre pastarojo nėra, bet nieko tokio).

4. Siužetas – pakankamai makabriškas. Neveltui  Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (Svynis Todas: demoniškas Flyto gatvės kirpėjas). Tiek perpjautų gerklių per vieną filmą nesu mačius. Kelios meilės istorijų linijos, pateisinamas pamišimas, tragiška pabaiga, viskas įtraukia. Filmą žiūrėjau viena, bet mano susižavėjimo, išgąsčio ir nusistebėjimo šūksniai buvo girdėti už sienos.

5. Sacha Baron Cohen – man juokinga pasidaro vien jį pamačius, štai kaip išugdomi refleksai. Iš pradžių buvo keista, kad amerikiečiai aktoriai vaidina anglus, o tikras londonietis Cohenas – italą, bet vėliau jis atskleidžia savo britišką tapatybę. R raidę taria taip pat žaviai, kaip vaidindamas Boratą.

6. Juokingumas: “There was a barber and his wife and she was beautiful […] There was another man who saw that she was beautiful…” (gyveno kirpėjas su žmona, kuri buvo graži […] buvo kitas vyras, kuris pamatė, kad ji graži). Keliasdešimt juokingų akimirkų, staigiai netikėtų ir juodo humoro.

7. Helena Bonham Carter – ne tik Timo Burtono žmona, bet ir kartais jo filmuose vaidinanti puiki aktorė. Bet kas juk neišdrįstų kepti pyragėlių su žmogiena. Kažkodėl lietuviškose Svynio Todo apžvalgose jos kuriamo personažas Mrs. Lovett verčiamas kaip panelė Lovett, nors man atrodo, kad tikslingiau būtų rašyti ponia. Ji taip erotiškai krato savo garbanėles, kad pati užsimaniau tokios šukuosenos:

sweeneytodd2.jpg

Galbūt daug lemia nusiteikimas – laukiau šio filmo, tikėjausi, kad man labai patiks, nenusivyliau. Garso takelis suksis mano winampe, filmo vaizdai bus naudojami kaip desktopo tapetai, o patį miuziklą kadanors žiūrėsiu dar kartą. Ir gal dar kartą. Žodžiu super.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

6 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Salomėja
2008 02 19 | 16:14

Beveik nevaikštau į kino teatrus, dėl kainos ir (gėda man gėda) klestinčio piratavimo. Tačiau šio filmo labai laukiu ir manau eisiu per didį ekraną pasižiūrėti.

KaVeikti.lt
2008 02 19 | 21:01

O pirmą kartą matau tavąjam bloge tokias dideles foto (gal tik nepastebėjau anksčiau:). Matyt, tikrai verta nueiti į šį fimlą… aš kaip tik atvirkščiai- labai mėgstu lankyti kino teatrus.

Salomėja
2008 03 02 | 18:02

WOw, buvom šiandien pažiūrėt:) Jėga. Sėdėdama pašnibždėjau brangiajam, kad mano šukuosena bevei kaip pas ją. Nu sakė taip susegus, kažkas tokio būtų.
Scena, kurioje nusprendžia kept žmogelius patiko:) Kunigas skanus, nes be nuodėmės :)))
Patiko patiko…

PinkCity
2008 03 02 | 18:42

😀 Šaunu!!!

Indrė
2008 03 06 | 9:04

žiūrėjau savaitgalį su sese. vienintelis dalykas, kuris mane vis atbaido nuo miuziklų, yra tas, kad mano anglų kalbos sugebėjimai dar nėra tiek išlavinti, kad sugebėčia suprasti visą dainuojamą anglišką tekstą.. /:
nors esmė pagauta, bet juk norisi daugiau.. : )
o dėl tų gerklių, tai iš pat pradžių galvojau, kas čia per wtf, bet kuo labiau galvoju, tuo man ten viskas normaliau ir “subtiliau” atrodo, reiktų pažiūrėti dar kartą : )

ieva
2008 04 05 | 17:32

mačiau – superinis. muzika, vaizdai. labiausiai – Depp’as. tik gaila vieno, kad net jis pabaigoje irgi sulaukė gerklės perpjovimo. nes mėgstu laimingas pabaigas, kai bent pagrindiniai lieka gyvi. >;O skaičiau, kad po šito filmo statymo Depp’as nebegali pažiūrėt į jokį raudoną skystį. tikriausiai ir aš negalėčiau, fe.

Palikti atsakymą