Svynis Todas: septynios priežastys susižavėti

2008-02-19

sweeneytodd1.jpg 

1. Johnny Depp – jei nebūtų geriausias aktorius pasaulyje, tiek pinigų jam nemokėtų. O du tūkstančiai septintaisiais jis uždirbo daugiausiai iš visų. Ir kai jis dirba su Timu Burtonu (tai jau šeštas jų kūrinys), talentas varva per kraštus. Ruošdamasis Svynio Todo vaidmeniui, jis net dainuot išmoko. Jei likusių šešių punktų nebūtų, vis viena būtų verta žiūrėti.

2. Tim Burton – režisierius, kurio kiekvieno filmo kiekvieną sustabdytą kadrą galima įsirėminti kaip paveikslą. Vaizdai iš vienos pusės šokiruojančiai tikri, iš kitos – pasakiškai išbaigti. Taipogi mano mėgstamiausias.

3. Muzika. Filmas statytas pagal Brodvėjaus miuziklą, klausantis kojos trypčioja, o galva linguoja, kaip Willy Wonkai gėrintis savo garbei sukurtu himnu (na, atsimeni, per „Charlie and the Chocolate Factory“, kur dirbo visa nuostabioji trijulė: Depp, Burton ir Elfman – šiame šedevre pastarojo nėra, bet nieko tokio).

4. Siužetas – pakankamai makabriškas. Neveltui  Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (Svynis Todas: demoniškas Flyto gatvės kirpėjas). Tiek perpjautų gerklių per vieną filmą nesu mačius. Kelios meilės istorijų linijos, pateisinamas pamišimas, tragiška pabaiga, viskas įtraukia. Filmą žiūrėjau viena, bet mano susižavėjimo, išgąsčio ir nusistebėjimo šūksniai buvo girdėti už sienos.

5. Sacha Baron Cohen - man juokinga pasidaro vien jį pamačius, štai kaip išugdomi refleksai. Iš pradžių buvo keista, kad amerikiečiai aktoriai vaidina anglus, o tikras londonietis Cohenas – italą, bet vėliau jis atskleidžia savo britišką tapatybę. R raidę taria taip pat žaviai, kaip vaidindamas Boratą.

6. Juokingumas: “There was a barber and his wife and she was beautiful [...] There was another man who saw that she was beautiful…” (gyveno kirpėjas su žmona, kuri buvo graži [...] buvo kitas vyras, kuris pamatė, kad ji graži). Keliasdešimt juokingų akimirkų, staigiai netikėtų ir juodo humoro.

7. Helena Bonham Carter - ne tik Timo Burtono žmona, bet ir kartais jo filmuose vaidinanti puiki aktorė. Bet kas juk neišdrįstų kepti pyragėlių su žmogiena. Kažkodėl lietuviškose Svynio Todo apžvalgose jos kuriamo personažas Mrs. Lovett verčiamas kaip panelė Lovett, nors man atrodo, kad tikslingiau būtų rašyti ponia. Ji taip erotiškai krato savo garbanėles, kad pati užsimaniau tokios šukuosenos:

sweeneytodd2.jpg

Galbūt daug lemia nusiteikimas – laukiau šio filmo, tikėjausi, kad man labai patiks, nenusivyliau. Garso takelis suksis mano winampe, filmo vaizdai bus naudojami kaip desktopo tapetai, o patį miuziklą kadanors žiūrėsiu dar kartą. Ir gal dar kartą. Žodžiu super.

6 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams