Scarlett O’Kelly: Tarp paklodžių

Scarlett O’Kelly Tarp paklodžiųKeista, kad darbe galėjau būti tokia atvira, tačiau asmeniniame gyvenime koją kišo įprastas nesaugumas: ką jis apie mane pagalvos? Kas, jei suvokęs, ko noriu, jis mane paliks? Juk būtent aš turėjau žinoti, kad jei su partneriu negali kalbėtis apie seksą, jis turi tapti tavo eksu. To mane išmokė ir darbas, ir santuoka.

Kai buvau maža, paklausiau mamos, kas yra prostitutė. Ji atsakė, kad tai moteris, kuri miega su daug vyrų ir už tai gauna pinigus. Jėga, pagalvojau! Bet paskui niekas nenori jos vesti, pridūrė mama, kad taip nesižavėčiau seniausia profesija. Nuo to laiko žinias apie prostituciją papildydavo tik pranešimai žiniasklaidoje, dažniausiai kriminalų rubrikose. Štai kodėl perskaičiusi knygos Tarp paklodžių anotaciją ir sužinojusi, kad visą tiesą apie savo profesiją joje dėsto prostitutė, nieko nelaukusi į ją įnikau.

Pripažinkime, mes galvoje turime susikūrę daugybę stereotipų apie laisvo elgesio merginas, apie jas perkančius vyrus ir apie tai, ką jie veikia drauge. Pavyzdžiui, visuomet maniau, kad pas prostitutes meilės ieško tie, kurie yra tikri nevykėliai, atrodantys bjauriai ir nemokantys elgtis su merginomis, nes antraip kodėl jie nesusiranda (nemokamos) draugės bent vienos nakties nuotykiui? Knygos autorė aiškiai įrodo, kad dažniausiai klystu. Tiek šiuo, tiek kitais klausimais, susijusiais su jos amatu.

Man visuomet labai smagu plėsti savo akiratį ir išmokti pažvelgti į dalykus naujai, todėl knyga tikrai patiko. Nors kažkas yra įvardinęs ją kaip vadovėlį norinčioms tapti prostitutėmis, romane yra nemažai patarimų ir šiaip normalų šeimyninį gyvenimą propaguojančioms poroms; tiek apie įdomesnius lytinius santykius, tiek apie sveikesnį psichologinį klimatą.

Aišku, kūrinys nežiba sudėtingomis literatūrinėmis įmantrybėmis, vaizdinga kalba ar gyvais įtaigiais veikėjų paveikslais. Čia nėra intriguojančio siužeto ar gilių filosofinių įžvalgų, bet tikriausiai niekas jų ir nesitiki. Romanas – tai lyg intymi draugės išpažintis su erotikos elementais. Nuoširdu, tikra, intriguoja. Nes visuomet smalsu pažvelgti, kas vyksta tarp svetimų paklodžių.

Mano vertinimas dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 15

Pasidalinkite savo mintimis