Romain Gary: Toliau jūsų bilietas nebegalioja

Dar niekada nieko nebuvau mylėjęs su tokiu visišku atsidavimu. Net neprisimindavau kitų savo meilių, gal todėl, kad meilė visada yra aistros nusikaltimas: jis panaikina visus buvusius nusikaltimus. Kaskart, kai mudu susijungdavome bedugnių gelmių tyloje, kuri palieka žodžius darbuotis paviršiuje, ir kai labai toli ir aukštai tūkstančiai jaukų veltui plūduriuoja, ieškodami nereikšmingų malonumų, įsipareigojimų ir atsakomybės, gimdavo pasaulis, gerai pažįstamas tiems, kurie dar žino šią tiesą ir kurią malonumas kartais mus priverčia užmiršti: gyvenimas – tai malda, kurią tik moteris gali išklausyti.

Antrąkart mėginant susipažinti su Romain Gary kūryba, bibliotekininkė man kažkodėl rekomendavo šį romaną. Paėmiau, nors tikriausiai jei iš anksto būčiau žinojusi temą, atsisakyčiau. Knygoje pasakojama apie šešiasdešimtmečio vyro pastangas išlaikyti lytinę potenciją, tam tikslui naudojamus psichologinius triukus, nusivylimus ir džiaugsmus. Prie senstančio kūno problemų prisideda sunkumai versle, žymiai jaunesnis mylimosios amžius, sūnus pačiame jėgų žydėjime.

Džiaugiuosi perskaičiusi šį romaną, nors jis man ir tolimas savo tema, tačiau rašytojo meistriškumo dėka puikiai pavyko įsibrauti į kūno silpnėjimą patiriančio vyriškio psichiką, suvokti jo savijautą ir pasirinkimus. Siužeto vingiai kartais netikėti, o meilė moteriai aprašoma tokiais subtiliai jautriais ir gražiais žodžiais, kad sunku nesutirpti.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 9

Pasidalinkite savo mintimis