Roko naktys 2009: muzika
Brolis sako: kodėl dar nieko neparašei? Aš tiesiog nežinau, nuo ko pradėti. Visko tiek daug! Kadangi naktys roko, pradėsiu nuo muzikos.
Šįkart, man rodos, muzikinių stilių požiūriu programa buvo daug įvairesnė ir todėl įdomesnė, nei anksčiau vykusiais festivaliais. Pradedant tokiais, kurie iš viso gitarų neturi, tęsiant lengva dainuojamąja poezija, nepralenkiant pankroko su emoroku, baigiant folk bei industriniu gotų metalu.
Penktadienio žvaigždės – barzdoti blondinai vikingai Korpiklaani – publiką šokdino smagiom folkmetalo dainuškom apie nesibaigiančias linksmybes ir laisvai tekančius svaigalus:
Po jų tiesiai iš Palangos, įveikdami penkias valandas kelio, viršydami greitį, sustabdyti policijos, atlėkė Suicide DJ‘s.
Jie – tikrai neblogas kontrastas Korpiklaanams, ir publiką išjudino ne prasčiau. Deja, gero po truputį: trečią nakties zarasiečiams privaloma leisti miegoti, todėl neišgirdom tiek dainų, kiek būtume norėję.
Šeštadienį džiaugėmės net trimis scenomis! Tiesa, kai kuriuos, grojusius Slėnyje, mielai būčiau perkėlus ant Didžiosios – tarkim, Atiką ir Sportą, nes pageidaujantys šokti netilpo aplink sceną! Ypač publiką užvežė itin trumpa Sporto dainuška „B**į dėjau aš ant krizės!”. Visa kita taip pat buvo mielai dainuojama kartu. Dar iš Slėnio įspūdį paliko Screampiece – mano įsitikinimu, jei nori būti žvaigždė, turi elgtis ir atrodyti kaip žvaigždė, o šios latvių grupės vokalistas savo šokiais ir rožinėm kelnaitėm tikrai darė įspūdį (beje, vokalas irgi maloniai įdomus):
Labai laukiau Didžiojoje scenoje pasirodant Requiem – vienų iš nedaugelio paauglystėje dievintų lietuvių. Sulaukiau, buvo žiauriai smagu pasišokti, tačiau reikalas greitai baigėsi, nes Psichas ant scenos pakvietė mergaitę, kurios vokalinius sugebėjimus nori prastumti. Na, turi ji balsą, turi, tačiau kai taip norisi Requiem, tai truputį pykdo tos dainos apie žirgelius ir brolelius. Prie manęs priėjo viena mergina ir klausia: „Atsiprašau, gal žinai, kokia grupė čia groja?” „Requiem” „Ką?” „Requiem” „O dieve, rimtai, gi net ir Psichas ant scenos yra!”.
Latviai The Hobos buvo labai linksmi, gražiai dainavo ir vėl aš šokau šokau šokau…
Prieš trisdešimt metų, kai susikūrė SBS‘ai, aš dar nebuvau gimusi, todėl man jų mėnulio šviesa sėdint dugne tikrai širdies negraudina, bet užtat po jų groję Disco Ensemble buvo toks nerealus kontrastas, lyg po laukinio žmogaus pamatytum robotą! Sveiki sugrįžę į dvidešimt pirmą amžių! Apskritai dievinu pankroką, o jo derinys su emo vokalu buvo kažkas nerealaus!
Šiaip suomiai vaikinukai labai nuoširdžiai bendravo su publika, grodami atidavė visą savo energiją ir buvo žiauriai šaunūs! Įsivaizduok, atsišokau tiek, kad per Bix‘us teko tik lengvai trypčioti ir šokčioti, nes visas jėgas palikau su Disco Ensemble. Daugiau tokių grupių Roko naktims!!!
Kodėl nepamačiau dideliausių festivalio žvaigždžių Deathstars, o paskui su jais praleidau penkias valandas, gal papasakosiu kada nors vėliau…
Rytoj gi – šauniausių Roko naktų fanų fotogalerija!
komentarų
Join the discussion and tell us your opinion.
Disco Ensemble vokalas ne emo. Aš jų žanrą aiškiai išdėsčiau savajam straipsny – pop-punk/post-hardcore. Emo nėra stilius, tai tik bendra forma, kaip pvz. popsas.
Skaičiau tą Tavo straipsnį, bet jei požiūris įdomus, nebūtinai jis yra vienintelis teisingas ir gali būti naudojamas kaip automatiškai nuginkluojantis argumentas.
Disco Ensemble vokalas pilnas emocionalių viražų, ir labai primena Panic! At The Disco, Fall Out Boy, galbūt AFI vokalą, o šios grupės oficialiai priskiriamos emo. Be to, Disco Ensemble narių išvaizda – šukuosenos, siaurėjančios kelnės, gobtuvai – panaši į emo, šiomis prielaidomis remdamasi leidau sau jų vokalą priskirti emo.
”Kodėl nepamačiau dideliausių festivalio žvaigždžių Deathstars, o paskui su jais praleidau penkias valandas, gal papasakosiu kada nors vėliau…”
Sužadinai smalsumą ir nepasakei… Argi taip gražu? 😀
cha cha, purvasklaidos paveikta esi. „oficialiai priskiriama emo” – isvirst is koto galima. jei jau kalbam su ironija, tai su ironija, bet jei nesamones rimtu veidu snekat, tai jau negerai kažkas. Visos tavo išvardintos grupės yra pop-punk, kuriom tik žiniasklaidos būdu yra priklijuotos emo etiketės dėl mums visiems žinomų priežasčių, o tikroji emo reikšmė neminima.
Nenoriu čia labai išsiplėsti į diskusijas, tačiau nėra griežtai, kaip moksle, nustatyto apibrėžimo, kas yra, o kas nėra emo, ir kad dėl tokios terminologijos būtų vieningai sutariama.
yra viskas mergyt yra, tik gal ne cia vieta apie tai snekec
WHO CARES?? Disco ensemble buvo Roko Nakciu desertas ir man ne kiek nesvarbu kokia jie muzika grojo.. BIX’ai suds visiskas. Apie gyvunus tik ir tedainavo. OO kad tik Ensemble dar nors pusvalandy butu pagroje…
Bix’ai šiaip nėra šūdas, tikrai, bet: visų pirma, grojo be vieno grupės nario, visų antra – po Disco Ensemble bet kas būtų prasčiau atrodęs. Man jau be to Bix’ai truputį atsibodę, per daug aš jų koncertų lankiau, o dainos ir anekdotai juk visuomet tie patys.
nu va, man Disco ensemble irgi paliko labai teigiamą įspūdį. palikau savo draugus kiurksot ant suoliukų ir variau prie pat scenos su nepilnamečiais tūsintis. a smagu buvo… :)))
sutinku, kad geros grupės buvo nugrūstos belenkur… nes pvz. Typoshytaką tai tikrai galėjo prastumt į Slėnio sceną su nuogu gitaristu 🙂
labai norėčiau pamatyt mokslinę literatūrą kurioje parašyta kad emocore’as nėra muzikos stilius. Nebent tai buvo rašyta praeitame amžiuje. Muzikos stiliai maišosi ir atsiranda nauji pavadinimai. Bet aišku galima teigti, kad jei grojama su gitara, tai yra tik rokas ir niekas kitas, nes visokius indie ar alternative sugalvojo žiniasklaida.
[…] Roko naktys 2009: muzika – iš blogo ‘Laimės paieškos rožiniam mieste’ […]
….Roko naktys 2009: muzika – iš blogo ‘Laimės paieškos rožiniam mieste’….
Malvena, atsiversk pinkcity.lt ryt 10 val. ir aš Tau į ausytę papasakosiu 😉
uoj, ir bičiulį dar pamačiau besišypsantį 😀 kažkur ir aš ten šalia buvau :p
[…] Na, gerai, nebuvau ir juolab nieko negėriau, bet bent jau skaitydama kolegų įrašus (čia ir čia) galėjau pasijusti visai kaip… Šėliodama „Roko naktyse“! O dar Zarasai… […]