Pakankamai gera mama

Nuo mažens esame įpratę klausti savęs: ar aš pakankamai geras tam tikroje srityje? Turbūt nėra jautresnės temos, kaip tikrinimas, ar esu pakankamai gera mama / tėtis. Prie įtampos prisideda artimųjų ir pašalinių komentarai apie tai, ką darome ne taip, įvairios vaikų elgesio keistenybės, kurias, kaip manome, galėjo nulemti netinkamais mūsų elgesys su jais, vaikų auklėjimo ekspertų knygos ir mokymai, tarsi pirštu prikišantys mūsų klaidas.

Nemažai metų dirbau vaikų psichologe, šioje srityje turiu pakankamai žinių ir įgūdžių, tačiau kartais ir pati pagaunu save svarstant, ar esu pakankamai gera mama savo vaikams. Gal galėčiau daryti kažką daugiau? Gal galėčiau skirti jiems daugiau dėmesio? Sugalvoti įvairesnių veiklų? Surasti savyje trupinėliu daugiau kantrybės (jos ypač pritrūksta, kai ilgai drauge gaminame kokį patiekalą, pavyzdžiui, sausainius)?

Tačiau dažnai randu taiklų atsakymą savo vidiniam kritikui, svarstančiam mano, kaip mamos, gerumą. Nėra vieno geriausio būdo būti gera mama. Tos, kurios minutės tikslumu sustyguoja visą savo vaikų laisvalaikį tam, kad ugdytųsi įvairios mažųjų kompetencijos, nėra geresnės (bet ir ne prastesnės) už tas, kurios leidžia vaikystei tekėti laisva vaga, tikėdamos, kad vaikas nuobodžiaudamas pats atras savo mėgiamas sritis ir talentus. Tos, kurios laikosi griežtos dienotvarkės, nėra geresnės ar prastesnės už tas, kurios leidžia vaikams patiems pavargus susirasti lovas, o išalkus – pasirūpinti užkandžiais.

Ugdymas sveika, nuobodulys sveika, ribos sveika, savarankiškumas sveika.

Lygiai taip pat mums, mamoms (ir tėčiams, žinoma) sveika retkarčiais pasižvalgyti aplinkui ir pasisemti vaikų auginimo idėjų iš kitų, tačiau sveika ir jaustis užtikrintomis bei ramiomis, kad esame geros mamos.

Net jeigu vietoj žaidimo su vaiku kartais pasirenkame pagulėjimą vonioje, o vietoj edukacinės išvykos tiesiog išeiname į kiemą pasimėtyti sniego gniūžtėmis.

Vaikai ir akmenys

Nuotraukoje – mano vaikai. Mergaitė nuo ankstyvų dienų mėgsta piešti ir atlikti visokius kruopštumo reikalaujančius rankdarbius, tuo tarpu sūnus ilgą laiką susierzindavo, kai ugdymo įstaigoje reikėdavo atlikti kokius piešimo darbus. Dabar gi jie baigia supiešti visus mano namie turimus akmenis ir reikalauja dar…

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 7

1 komentaras

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

3transfiguration
2022 02 17 | 17:06

2outlandish

Palikti atsakymą