Laimingos laimės dienos!

Šiandien – tarptautinė laimės diena. Man atrodo, tai pati universaliausia šventė, nes per kitas ne visi turi progą švęsti ar susimąstyti – Moters diena netinka vyrams, Tėvo diena netinka motinoms, Sergančių onkologinėmis ligomis – tiems, kurie su jomis nesusidūrę, Diena be automobilio – tiems, kurie ir taip jo nevairuoja. O va laimė ir jos siekis – pats bendriausias vardiklis, vienijantis visus planetos gyventojus. Sakoma, kad jei kažkoks asmuo Tau labai nepatinka, jei Tau nepavyksta jame rasti nė menkiausio dalykėlio, už kurį jį galėtum mėgti, atsimink, kad jūs abu vis vien turite vieną bendrą bruožą – abu norite ir siekiate būti laimingi.

Kaip sufleruoja mano tinklaraščio pavadinimas, laimės paieškos nėra svetima tema ir man. Perskaičiau dešimtis knygų šia tema, žiūrėjau video, kalbėjausi su žmonėmis, ieškojau atsakymų savyje. Įdomu tai, kad moksliniais tyrimais nustatyta, jog mes kiekvienas turim skirtingą laimės pusiausvyros tašką. Kai atsitinka kažkas, kas mums atrodo labai bloga, jaučiame stiprius liūdesio, baimės ar pykčio jausmus, jei labai gera – džiaugiamės, net iki euforijos galime būti pakylėti. Bet kai tokių ryškesnių įvykių nėra, mes visuomet sugrįžtame į savo pusiausvyros tašką, savo neutralią poziciją, kuri vieniems, deja, yra pakankamai nelaiminga, kitiems gi – laimingesnė.

Laimė

Geros žinios – šį neutralios padėties laimės pusiausvyros tašką galima pačiam paveikti ir pastumti aukštyn laimingumo link. Na, kad kasdien – namie, darbe, automobilyje ar miške – jaustumeis truputį (arba gerokai) laimingesnis. Fainai, ane?

Kaip?

Paslaptis nėra taip lengvai išaiškinama, kad man pavyktų sudėti ją į vieną tinklaraščio įrašą. Nors gal yra? Esmė – sąmoningai būti čia ir dabar, priimti šią akimirką tokią, kokia ji yra, jos nevertinti ir neteisti. Skamba labai paprastai, įgyvendinimas truputį sudėtingesnis. Tam reikia kasdien treniruotis, bet pastangos šimtu procentų atsiperka.

Labai padeda meditacija. Jei sunku susikaupti, prisiruošti ir reguliariai medituoti, gali padėti programėlės telefone (dabar mes be jų nė žingsnio, ar ne?). Populiariausia jų – Insight Timer, kurioje rasi ir pradžiamokslį meditacijos naujokams. Rekomenduoju ir linkiu kasdien tapti vis laimingesniu!

P. S. Aišku, nėra geresnio laiko pradėti gerai praktikai, nei ši akimirka, bet ši ir artimiausios kelios dienos yra dvigubai geresnės, nes dabar – lygiadienis, kai diena ir naktis susilygina visose žemės platumose, tai astronominio pavasario pradžia – tobulas laikas naujoms pradžioms.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 3

1 komentaras

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

3extermination
2022 02 17 | 17:11

1impersonation

Palikti atsakymą