Karingoji ir švelnioji: pasirink išmintingai

Judesiai aštrūs kaip peiliai, trumpi ir kapojantys, sukaupę milžinišką milijono karių atmintį. Ji pikta, kovojanti su savo realybe. Jos kvėpavimas dažnas ir negilus. Ji kvėpuoja ugnimi. Ji yra ta, kuri pradeda karą. Ji – dalis Tavęs. Pasiruošusi sudeginti ištisus miestus ir kovoti su tais, kuriuos labiausiai myli. Ji – dalis Tavęs. Ta, kuri nustebina Tave, kai parodo iššieptus dantis. Dalis Tavęs, kurią slepi, kurią neigi. Apsimeti, kad jos nėra.

Ji – Tavo tamsa. Ji yra kiekvienoje iš mūsų. Ji joja ant aklo įniršio nugaros. Ji maitinasi idėjomis, kad esi nusipelniusi daugiau, geriau, kažko kito. Ji palaiko mintis ir emocijas, kurios verčia Tave jaustis maža. Ji remiasi idėja, kad nuolat privalai dėl ko nors kovoti, kažką apginti, kažko reikalauti. Ji – tai karo veidas. Mūsų dalis, padedanti suvokti, kaip mes kovojame su kitais, kaip priešinamės savo gyvenimui, kaip galime net žudyti vardan savo įsitikinimų. Ji yra ta, į kurią mes turime pažvelgti su atjauta ir meile, kurią mes turime išmokti mylėti. Nes ji gyvuoja tik tuomet, kai mylėti pamirštame.

Yra ir švelnioji. Moteris ilgais plaukais, judanti lyg vanduo. Kiekvienas žingsnis – tarsi plaukimas pasroviui. Ji švelni. Visuomet švelni. Ji ateina, kai prašai pagalbos. Ji ateina, kuomet užpildai plaučius sąmoningu kvėpavimu. Jos oda švelni. Ji gyvena šalia karingosios. Jos abi stovi Tavyje, tiesdamos rankas. Tavo pasirinkimas.

Laimė

Švelnioji sugeba atlaikyti audras. Ji sugauna kitų siunčiamus žaibus. Sudėtingas situacijas, į kurias pakliūni. Skaudžias patirtis, su kuriomis nori kariauti. Sugauna ir sūpuoja glėbyje tarsi kūdikį. Užpildo viską besąlygine meile. Vėl ir vėl. Myli ir rūpinasi. Tu gali pasirinkti švelniąją, kai jautiesi pasiklydusi audroje, kai blaškaisi skausme. Ji yra Tavyje. Prisiekiu. Ji gelbsti, kai kita gniuždo. Ji gydo, kai kita griauna. Ji apdovanoja viltimi ir nusiraminimu, kai kita vagia ir grobia. Kartais prireikia didelės stiprybės ir ryžto pasirinkti ją, kai visa liepsnoji.

Tai nėra tik šiaip sprendimas. Tai Tavo pasirinkimas. Niekas nekentės labiau nei Tu pati, jei vėl ir vėl rinksies karą. Nėra klausimo, kas suteikia mums daugiau jėgos, kas pažadina mumyse daugiau energijos, leidžia pasijusti gyvesnėmis. Dalis mūsų visuomet labiau mėgaujasi kova nei taika, karo energija yra labai galinga ir įtaigi. Mylintis švelnumas nėra toks intensyvus.

Primerktos akys, sugniaužti kumščiais, sukąsti dantys reiškia, jog kvieti savyje pakilti karingąją. Vienas lėtas, gilus, sąmoningas įkvėpimas iki pat diafragmos – ir ji krenta. Tu turi galią pakviesti švelniąją. Gali rinktis. Įkvėpk. Stebėk savo kvėpavimą, kuris be pastangų švelniai keliauja Tavo kūnu. Stebėk kvėpavimo prigimtį. Jo palaimingą taiką ir ramybę. Švelnioji – šviesos, laimės ir gerovės pagrindas. Ji – Tavo esmė. Ji yra ta, kurią Tu gali pasirinkti, keliaudama per gyvenimą.

Pasirink išmintingai.

***
Įkvėpta Sarah Blondin

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

Pasidalinkite savo mintimis