Jon Kabat-Zinn: Meditacija kasdieniame gyvenime

Galbūt vadinamasis dvasinis patyrimas tiesiog reiškia pilnatvės ir tarpusavio ryšio su pasauliu pojūtį, suvokimą, kad individualumas ir totalumas yra susipynę ir kad niekas nėra atskira ar svetima. Šitaip žvelgiant viskas aplink tampa dvasinga pačia giliausia prasme. Mokslinis darbas yra dvasingas. Kaip ir indų plovimas. Svarbu vidinis jausmas. Turite visa esybe jį išgyventi. Visa kita tėra jūsų mąstymas. 

Jau senokai norėjau perskaityti kažką, parašyto Jon Kabat-Zinn’o, bet vis neprisiruošiau, kol ši knyga pati savaime neatplaukė į mano rankas kaip dovana. Ir ji nuostabi!

Išmokti išbūti šią akimirką, nesistengiant grąžinti savęs į praeitį ar skubinti ir nerimauti dėl ateities – tai, ko mums šiandien labai trūksta. To moko meditacija ir jos mokytojai – visa savo patirtimi pasinerti į dabartį.

Knyga parašyta labai patraukliu, nuoširdžiu, paprastu ir kartu žaviu stiliumi, vengiant autoritetiškų pamokslavimų ar dogmatiškų nurodymų, kaip ką daryti. Atsiskirti nuo pasaulio ir užsidarius medituoti oloje kurį laiką pavyktų daugeliui, o štai pabandykite įterpti penkias minutes tylos pabuvimui su savimi vienišos dirbančios trijų vaikų mamos gyvenime! Autorius supranta šiuos buitinius kliuvinius ir rašo ne utopiniam tobulam medituotojui, o kiekvienam iš mūsų.

Rekomenduoju!

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 9.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 20

Pasidalinkite savo mintimis