Įpusėjo

Vasara

Kaskart kalendorinei vasarai persiritus į antrą pusę apima nostalgiškas liūdesys ir karštligiškas noras tuojau pat, nedelsiant, nesivaržant ir savęs netausojant kaip reikiant atsimėgauti šiuo nuostabiu, taip visus metus laukiamu ir taip greit prašvilpiančiu laiku. Neramiai stebiu ilgėjančias naktis, vėstančius rytus, raustančius šermukšnius ir didėjančius kaštonus. Guodžiu save, kad kiekvienas metų laikas puikus, ir iš tiesų taip yra, bet jeigu kas pasiūlytų vasarą ištisus metus – neatsisakyčiau. Esu vasaros vaikas, ką padarysi.

Norėčiau tiksliai fotoaparatu ar kamera pagauti tą sūnaus žvilgsnį, kai pasakoju jam apie jo paties sapnus, ką jis šnekėjo naktį sapnuodamas arba kliedėjo karščiuodamas. Akyse spindi nepatiklumas, tarsi būtų neaišku, ar tik čia mama nepokštauja, ar pati neprisigalvojo šitokių nesąmonių ir dabar tikrina, ar patikėsiu, kartu švyti džiaugsminga nuostaba, kad štai jis tikrai visa tai naktį kalbėjo, jo protas sumąstė tokius dalykus, ir jie tokie neįtikėtinai smagūs, kad verti būti papasakotais kitą dieną. Toks pats žvilgsnis atsiranda veide ir kai paklausta pasakoju jam apie kosmosą, apie planetas, raketas ir faktą, kad mūsų saulė yra žvaigždė, o kitos žvaigdžės ir kitų planetų saulės. Tikrai? Tu nejuokauji? Tikrai tikrai?

Vakar suėjo devyneri metai nuo tos dienos, kai pradėjau savo tinklaraštį. Susilaukiau ne vienos pastabos dėl to, kad visiškai jį apleidau, tik knygas perskaitytas aprašau, o kuo gyvenu – neaišku. Nežinau, ar čia dėl amžiaus, ar dėl dabartinės gyvenimo situacijos, bet atvirauti į viešą erdvę visai nesinori, apskritai žmonių beveik nesinori, užsidaryčiau, atrodo, voldeniškoje trobelėje miške ir prasimaitinčiau mėlynėmis, avietėmis ir grybais iki kol šaltis mane prispaustų. Viskas, ką dabar darau, susideda iš knygų skaitymo, bandymų persidėlioti savo mintis, rūpinimosi fiziniu kūnu ir artimiausiais žmonėmis. O kai daug skaitai ir daug mąstai, visai naudinga kartais susikaupusias mintis užrašyti, kad atsirastų vietos naujoms. Taigi vilčių, kad dažniau atsiras įrašų čia, yra 🙂

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

Pasidalinkite savo mintimis