Interviu su emo

Brėkštant droviai apsnigtam viduržiemio rytui į rožinio miesto vartus pasibeldė vaikinas ir nusibraukė juodų plaukų sruogą nuo akių. Apsikabinau truputį per saldžios kinrožių arbatos puodelį ir susikaupusi užkalbinau.
PinkCity: Labas, gavau Tavo laišką, kuriame rašai, kad nori papasakoti apie emo, kaip yra iš tikrųjų. Nes TV oi kokių nesąmonių pripasakoja…
Emo: Sveika, PinkCity. Taip, mane tikrai šokiravo tie visi įvykiai Kaune. Šokiravo ne tik žmonių, bet ypač žurnalistų nuomonė apie emo “judėjimą”.
PinkCity: Kodėl? Šiaip visus šokiravo savižudybės…
Emo: Mano asmenine nuomone, tai net nebuvo savižudybės. Daugelis “kitokių” paauglių lipa ant apleistų pastatų stogų, kur vaikščioti pakankamai pavojinga. Pats ne kartą buvau užsirioglinęs ant prie Kauno “Akropolio” esančio stogo. Aš tikrai manau, kad tai galėjo būti nelaimingas atsitikimas, ypač pirmos mergaitės kritimas. Gali būti, kad antra ir nusižudė, bet ne dėl to, kad ji buvo emo, tiesiog ji sunkiai galėtų gyventi toliau, mačius savo geriausios draugės žūtį. Šiaip iš tiesų vien tų savižudybių nenorėčiau labai nagrinėt, nes jų tikrai nepažinojau ir negaliu 100% būt užtikrintas savo nuomone. Labiau norėčiau atkreipt visuomenės dėmesį apie klaidingai susidariusią nuomonę apie pačią emo kultūrą. Ir dar.. vienas dalykas yra emo, o kitas dalykas emo išvaizda.
PinkCity: Gerai, tada papasakok, kas apskritai yra emo.
Emo: Emo kultūros pradžia prasidėjo Jungtinėse Amerikos Valstijose. Man emo asocijuojasi su grupe Weezer. Emo buvo romantiški, emocionalūs žmonės, vaikštantys nebūtinai su juodais plaukais, tvarkingai apsirengę, su storų juodų rėmelių akiniais (išvaizda gal šiek tiek panašūs į moksliukus), kurie per pertraukas atsisėdę po medžiu skaitydavo poeziją, rankose nuolatos nešiodavosi porą knygų, būdavo vieniši. Ta vienatvė vėliau persiformavo į juodus plaukus, smailai apkirptą grifką.
PinkCity: Žinau vieną Weezer dainą, “Island In The Sun“, ji tikrai ne liūdna.
Emo: Aš taip pat žinau, tai mano mėgstamiausia daina. Ji nėra liūdna, bet tikrai EMOcionali.
PinkCity: Na gerai, o kas yra emo Lietuvoje?
Emo: Emo Lietuvoje kurį laiką buvo grynai tik išvaizda. Tuo man priminė visas fyfas, kuriom rūpi Gariūnuose nusipirkt rūžavą maikutę (no offence, PinkCity) ir mini sijonėlį. Bet tie patys “Emo” niekada niekur labai jau taip ir nesižudė, kad reiktų skelbt kritinę padėtį. Pats turiu tokių draugų kurie pjaustosi rankas su šakutėmis. Tai kilo iš vienišumo ir norėjimo atkreipt į save dėmesį. “Lietuviško emo” žmogui vaikščiot su randu ant riešo tapo taip pat populiaru kaip ir kitiems ‘neformalams’ girtis draugams, kad vaikštai pas psichologą, nes tu “nesveikas”. Dabar tokie buvę emo, kuriems rūpi tik išvaizda, pasivadino scene kids.
PinkCity: Esu apie tai skaičiusi.
Emo: Tai tikrai puikus straipsnis, lyginantis šias kultūras. Nors naujuosius emo ir scene aš linkęs vadinti mada.
PinkCity: Žodžiu, tėveliams nereikėtų jaudintis, kad jei vaikas žeria plaukus nuo akių, vadinasi, jį įtraukė sekta?
Emo: Galbūt susijaudint ir reiktų, dar labiau reiktų suprast, kad po 3-5 metų jie iš to tikrai išaugs. Emo galbūt ir kalba apie romantiškas savižudybes, jiems patinka tamsa, juoda spalva. Bet nuoširdžiai tikiu, kad per tuos 3-5 metus jie neišsižudys. Nors velniai čia žino, kai Lietuva pirmauja pagal savižudybių skaičių Europoje. Anyway, iš jų visų, emo kultūros atstovai nesudarė net vieno procento.
PinkCity: Kodėl ir kaip Tu pats tapai emo?
Emo: Kai man dabar jau 18 metų, aš tikriausiai ir pats juntu, kaip po truputį iš to išaugu. Bet visa tai prasidėjo kai man buvo 13 metų. Tuo metu Lietuvoje apie emo dar beveik nebuvo kalbama. Labiausiai kaltinu savo tėvus. Šeimoje buvau vienturtis. Mano tėvai nuolat pykdavosi, tėvas gerdavo, mama dėl šios priežasties buvo nervinga, stengdamasi prasiblaškyt, vaikščiodavo po klubus. Parsivesdavo namo kitų vyrų. Tėvų meilės nejaučiau nuo kokių 5 metų. Augau praktiškai vienas, savarankiškai. Visa tai ir paveikė mano sąmonę. Pradėjau klausyt melancholiškos, emocingos muzikos, skaityt E.A.Poe poeziją. Jaučiausi geriau vien dėl to, kad ta muzika ir knygos mane suprasdavo.
PinkCity: Bet nejaugi nesinorėjo kokių nors šviesių spalvų, linksmų pasakojimų, smagios muzikos, kad viskas būtų geriau?
Emo: Kai buvau tokios emocinės būsenos, šviesios spalvos, smagi muzika man atrodė atgrasi.. Kaip jau ir sakiau, man labiausiai reikėjo žmonių kurie mane suprastų.. Emo Lietuvoje praktiškai dar nebuvo, pas psichologą eiti gėdijausi.. Pasakysiu kaip August Rush, mane suprato tik garsai.. Laikiau juos savo draugais. Vėliau pradėjau ir pats rašyt eiles. Bet tai dienos šviesos taip ir neišvydo.
PinkCity: Manau, jog smagu, kad radai priimtinų būdų savo būsenai išreikšti. Ką norėtum pasakyti paaugliams, kurie jaučiasi panašiai?
Emo: Nesižudykit, dėl Dievo meilės. Jums nieko nebejaučiant tikrai nebus geriau, nei jaučiant liūdesį, su džiaugsmo trupinėliais. Dabar emo tikrai gyvent lengviau, nes susirast draugų interneto pagalba nėra sunku. O būti išklausytam žmogaus, kuris tave supranta, yra lengviau už viską. Nešokinėkit nuo viešbučio stogų, geriau eikit i Akropolį pasėdėt ant suoliuko (ten didelė tikimybė, kad susirasit panašių į save). Na, ir kas svarbiausia, nebijokit būt tokie, kokie esat, bet nebūkit ir myžniai, kurie verkia dėl to, kad mirė nuo medžio nukritęs lapas.
PinkCity: Jei mano skaitytojai komentaruose ko nors Tavęs paklaustų, sutinki atsakyt?
Emo: Žinoma, kad sutinku, tik nenorėčiau skelbt savo duomenų, kadangi Lietuvoje į emo žiūrima kaip į gėjus arba Garastas į afroamerikiečius. Atsakyčiau į visus klausimus per PinkCity.lt tinklaraštį.
PinkCity: Ką gi, ačiū Tau kuo labiausiai už pokalbį!
Emocionaliu balsu uždainavo: It just takes some time
Little girl, you’re in the middle of the ride
Everything, everything will be just fine
Everything, everything will be alright (alright)
(Jimmy Eat World – The Middle)

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 8

1 komentaras

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Buga
2009 12 30 | 16:55

as ir suprantu Dark butterfly esu pati emo ir zinau ka tai reiskia. as ir noreciau su jumis bendrauti

guga;D
2010 01 04 | 16:46

tevas mires, motina nesupranta emo, tipo sekta sako .. zodziu turiu 1 gera drauge tj mes abi emo. tevai niekur neislejdzia, o mum px begiojam is namu ir einam kur i tamsia vieta, ant stogo kokio apleisto namo bbz, mum 14. zodziu venu nesipjaustom, net nepasakyciau kad atrodom kaip emo. tik sukuosenos, bet nedazyti plaukai, stilius aprangos nera jau lbj emo. i shulej ejni visi sakia emo emo.. nors net nzn is kur suzinojo ;/ mokytojaj nekencia, klasiokaj tipo gajlisi, daznaj galvojam su beste apie savizudybes bt nzn ka daryt,, jai ji zudysis tj ir as ;D kjp kaune. beto jei tevai nestumtu tai butu viskas gerai. o dabar mes dviese emo ir sako sekta,.. vapse

guga;D
2010 01 04 | 16:52

o emo zmoguciu nemegstama nes pvz daugiau varo ant vaikinu, tarkim kox forsas primusa emuka, delko? ogi del to nes tas emukas grazus ir patiinka meginom, o tie forsiukai tj ech,.. fuj ..

guga;D
2010 01 04 | 16:54

is pavydo nepatinka. ir delto nes visur kisa kad visi emo pjaustosi.. tai tipo ”aukos” kazkokie “issigime” .. nu virsune, kai nezino tai ir sako beleka. o seip tj zinoma ira kad nepatinka paaugliam jautrus, emocianalus zmones ;/

Buga
2010 01 05 | 13:09

blt kaip tie forsai ir fyfos uzknisa i jous tik plytas metyti reiketu ;]]]]

Buga
2010 01 05 | 13:15

ka man daryti jei as nenoriu su tevais gyventi?

a.a p
2010 01 08 | 19:08

o gal kaznors zino keik emo sukuosena kainuoja? merginai pasidaryt

PinkCity
2010 01 08 | 19:17

Kažkaip šis mano įrašas sėkmingai gyvuoja tarsi atskiras organizmas, tačiau pabandysiu ir aš nors retkarčiais įsilieti į diskusiją.
Buga, jei neturi 18 metų, visgi turėtum gyventi su tėvais – šį laiką gali išnaudoti apmąstymams, ką norėtum veikti gyvenime, kaip galėtum užsidirbti tomis dienomis, kai ryšiesi gyventi savarankiškai.
a.a p, emo šukuosena kainuoja lygiai tiek pat, kiek ir bet kuri kita šukuosena – jei kalbame apie kirpimą. Plaukų dažymas tam tikrų spalvų sruogelėmis kainą pakels, bet šiaip viskas priklauso nuo to, į kokio lygio kirpyklą – saloną kreipsies. Manau, kaina galėtų svyruoti nuo 30 iki 200Lt.

zita
2010 01 08 | 19:31

man gyvenime visai nesiseka tai pradejau renktis kaip emo/scene tik mama jau pries tuos visus mane ji uzknisa ji man net plauku neleidzia nusikirpti kaip noriu pagal jos mastyma as turiu jai atrodyti kaip nekalta neutrali mergaite nu zodziu kaip mane kaip man ja prikalbinti kad ji prie to priprastu nes esu ne maza jau 15 jei kalbant apie plaukus ka cia sakyt apie plauku dazyma tamsiai arba labai sviesiai ji mano visa kosmetika pasieme ir vel turiu pirktis nauja nes jai nepatinka mano tamsios akys ir t.t. ka daryt man su mama gal kas gali patarti mano mailas zitaminevicite@gmail.com o skaipas zitukas2 liaukiu patarymu…;]

a.a p
2010 01 08 | 23:11

na tada dar paklausiu ;D tj reiskia kad man kainuotu emo sukuosena iki40lt? bet be dazymo

PinkCity
2010 01 09 | 12:14

a.a p, vien kirpimas nebrangioj kirpykloj tikrai galėtų tiek kainuoti.

zita
2010 01 13 | 18:04

labas pink city noriu paklausti o sio stilio atstovai turi rengtis tik juodai baltai su rozine ar gali buti kitokiu spalvu nes vieni sako kad tik juodai baltai kiti sakai visaip kaip nori tai kaip istikruju yra?

PinkCity
2010 01 14 | 17:02

Niekur nėra išleisto oficialaus emo įstatymo, kuriame būtų nurodyta, kad galima rengtis tik taip, o ne kitaip. Žinoma, juodai baltai dryžuoti ar kvadratuoti drabužiai padeda išskirti šio stiliaus atstovus, bet jei keletas detalių bus mėlynų, žalių arba raudonų (aišku, tik ne klaiki spalvų mišrainė), bus tik originaliau.

zita
2010 01 14 | 20:32

o kaip man mama itikinti kad cia nieko blogo?

PinkCity
2010 01 14 | 21:18

Ech, mamų įtikinimas visuomet sunkiausias dalykas… Aš pati dar ankstyvojoje paauglystėje pradėjau dažyti plaukus ir ryškiai juodai vedžiotis akis, prasivėriau bele kiek auskarų, ėmiau rengtis ne taip, kaip būtų patikę tėvams ir mokytojams, nors mokiausi puikiai, kūriau nuostabias eiles, mano išvaizda vis kliūdavo suaugusiems (nors dabar pati turėčiau save vadinti suaugusia, vis dar nesuvokiu, kodėl reikia trukdyti paaugliams išreikšti save išvaizda).
Manau, vienintelis būdas įtikinti mamą – susėsti ir ramiai nuoširdžiai pasikalbėti, papasakoti, kodėl Tau yra svarbu atrodyti vienaip, o ne kitaip, paklausti, kaip pati mama, būdama Tavo metų (ar vyresnė, nes dabar bręstama anksčiau) rengėsi ir dažėsi, apie ką svajojo ir panašiai. Durų trankymas ir maištingas riksmas, kad Tavęs niekas nesupranta, čia tikrai nepadės 😉
Sėkmės!!! (ir prisimink šią savo būseną, kai pati turėsi vaikų)

zita
2010 01 15 | 14:23

aciu uz vertinga patarima

PinkCity
2010 01 15 | 14:42

Parašyk, kaip seksis.

zita
2010 01 15 | 14:55

gerai parasysiu;]

E.
2010 01 16 | 11:36

Pirmas normalus straipsnis (interviu) apie visą šią subkultūrą. Kiek teko skaityti tai visur buvo pilstoma iš tuščio į kiaurą ir rasdavau tik labai mažai tiesos.

Buga
2010 01 18 | 14:00

tikrai geras patarimas ;]*zmones kurie nori bendraiti labas864364282 ir tele2860227031 rasykit;]*numerius parasiau nes noriu susirasti draugu kurie mane suprastu

zita
2010 01 18 | 15:24

nieko man nesigavo buvo taip sedau su mama issivirem po puodeli arbatos pradejau jos klausineti visko o pie jos jaunis ir bandziau uzvesti kalba apie emo stiliu ta ji iskart suprato ir iskart pasake jokiu budu kad as nematyciau jokio dalyko susijusiu su suom stilium as paklausiau kodel ji man atsake todel kad tai yra nesamone o as jau atkirtau o nesamone yra kad tu man neleidi saves isreiksti aprangoje ir muzika tai ji man istrine visas foto ir muzika

zita
2010 01 18 | 15:31

ir kita diena ji pasake daryk ka nori

a.a p
2010 01 18 | 18:10

aciu kad atsaket i mano klausymus

zita
2010 01 30 | 0:52

vel iskilo problema mama susirado vaikinuka kazkoki ir tas vaikinukas nekencia manes nes as emo ka daryt;[ ? ir visiskai mama pasikeite anksciau ji buvo pradejusi leisti buti emo o dabar pradejo kazkaip jau ir priestariaut…ech tos mamos….;[

guga.;D
2010 01 30 | 17:09

tegu priestarauja.. vaidink kad tipo tau sunkus laikotarpis.. aj zdz mano motikej ir niex nepatinka kas susija su emo.. ji i tj ziuri kjp i sekta o_O dejau as ant tu tevu!

zita
2010 01 30 | 18:51

jo su mama ziauru o gal galetum duoti skaipa savo?

guga.;D
2010 01 30 | 19:58

man sakaj? ;D kam rejk?

Ieva
2010 03 22 | 18:13

Sveiki, PINK CITY, labai idomus interviu. Noreciau suzinotyi daugiau apie siuos zmones. Kaip galeciau uzmegzti rysi su siuo ar kitu EMO?

Pagarbiai, Ieva

PinkCity
2010 03 23 | 10:16

Ieva, manau, lengviausia su emo susisiekti per internetinius puslapius, kuriuose jie lankosi ir bendrauja.

Ieva
2010 03 23 | 11:47

Sveiki, PINK CITY,dar karta, gal teko girdeti, kokie tie internetiniai puslapiai? pasufleruok, prasau:-) o gal koki viena kita EMO pazisti ir galetum “mestelti” kontakta? dekoju labai!! ieva

juraciukas
2010 03 28 | 13:02

man labai patinka emo..ir kiekvienas zmogus juk nera vienodas

Ivy
2010 04 06 | 15:58

seip jei kas nori apie emo suzinot tai parasykit man apie juos daug zinau ir kokie tikri kokie tik del stiliaus apsimeta ir is kur visa tai kilo. nr 863996730.L-a-b-a-s skype katukasz o jei seip norit pakalbet kaip su drauge kuriu nelabai kas supranta galit irgi parasyt gal as suprasiu ir patarsiu. o apie mane tai nzn gal ir panasi i emo aisku eilerascius rasau esu jautri rubai tai px ir tiek visa mokykla galvoja kad emo bet niekas nekimba mamai px tevai dabar skiriasi per teismus varineja tai nlb turi laiko mum kaip ir viskas. galit i one rasyt bet retokai bunu katukasz@one.lt

Butterfly
2010 04 22 | 11:18

Sveiki. Man patinka emo stilius. Esu truputį emo stiliaus, bet nesirengiu visiškai , kaip jie. Nenoriu jų beždžioniaut. Mačiau daugelis rašo , kad emo žmonės yra draugiški. Bet kai aš bendravau su jais per friendsclub.lt jie su manim visai nebendravo. Tik du vaikinai šiek tiek bendravo ir benrauja.
Mėginau bendraut ir su emo merginom, bet gavos lygiai tas pats… xD

Taigi ar yra virtualybėj arba net realybėj tų normalių, nepasipūtusių emo žmogučių?

Butterfly
2010 04 22 | 11:19

Kaip jūs galvojat?

Buga
2010 04 23 | 12:53

Yra tokiu zmoguciu…esu pati emo ir man patinka bendrauti su visais.,,,

Ivy
2010 04 23 | 15:34

cia priklauso nuo pacio zmogaus tie kurie pasikele dazniausiai megdzioja stiliu tam kad atrodytu grazesni nes daug kam emo atrodo grazus tikriausiai kalbejai su scene emo zmonemis

Butterfly
2010 04 23 | 16:53

Ivy – turbūt. Bet man labiau panašu , kad su fake’ais, nes fotkes jų mačiau googlėj xDD.

Butterfly
2010 04 23 | 16:57

Ivy – ištikrųjų aš niekad realybėj nebendravau su jokiu emo žmogučiu. Taigi net gi nežinau kokie jie ištikro yra xD

Ivy
2010 04 24 | 12:01

Butterfly – emo kaip ir visi zmones skirtingi ir nuo paprastu nesiskyria tik uz kai kuriuos labiau kurybingi ir emocionalus bet yra tokiu ir ne tarp emo.

OdY
2010 06 10 | 8:42

o ka reikia daryti kad butum emo pvz ; KAip dazhitis? ir t.t galit parasyt?>

PinkCity
2010 06 10 | 9:34

To puikiai gali išmokyti jutūbas – pvz., spausk čia 😉

Gb
2010 06 19 | 14:28

Labai svarbu , prašau atsakyti .
Ką reiškia ant emo nuotraukų skaičiai ?
Pvz : 126791559
???

Gb
2010 06 19 | 14:43

va , pvz , Hannah , ant savo fotkių užsirašius šiuos skaičius : 299429309 .

Eva
2010 06 20 | 14:29

Gb- O negaletum pvz adreso ikelt nes as tikrai neisivaizduoju ir nesu macius, bent pastebejus nors daug nuotrauku maciau.

Silence of Fear
2010 07 01 | 22:41

http://x10.xanga.com/fdbf57373…..471040.jpg – sie skaiciai yra telefono numeris.

Ugnė Bavaraitė
2010 07 06 | 3:38

Ne tel numeris, o MySpace ID. Be to, jūs čia svaigstat pievas. Prasiblaivykite, tamstos. Mergytės su rožiniais kaspinukais tai ne emo. O Hannie Dropkick aplm fifa yra. Ir tai nesusiję su išvaizda. Su ja esu MySpace bendravus. Nepadarė įspūdžio. Mane galite fb rast http://www.facebook.com/ugne.bavaraite
supraskit pagaliau. Stilius tai ne vien išvaizda. Stilius tai gyvenimas. Aš ne emo! Net nemaišykit. Aš tokia vienintelė, bet tikrai ne emo ar dar kas. Be to, apgailėtina vogti svetimas nuotraukas. Jei jau taip, išmokite dirbti photoshop ar kuo kitu. Nes tikrai mane užknisa, kai nežinai su kuo kalbi. Koks nihilizmas sau gali būti jei priverčiama apsimetinėti kitu žmogumi? Apgailėtina. Aš pati pvz ne fake. Daug žmonių mane yra matę realybėje, tad… Ir aplamai. Fake tai ne tik žmogutis kokiam fb svetimas foto susimetęs( aš tokius kapoju, mat pas mane myspace’o draugų liste įžymybių pavardės), bet ir mergytė, ale užsidėjus rožinį kaspinėlį ir nusifotografavus iš viršaus+ visiems skundžiasi, kaip jai sunku, nors visi aplink ją šokinėja. Tai nėra emocionalu, tai yra absurdas. Ačiū.

AnotherEmogurl
2010 07 17 | 22:08

Taip, nevisi nori žudytis. PinkCity,Norėjau paklaust,o ką manote apie Emo rašyba? Turėjau omenį Pvz.: – “Ląbaš wisięm kaįp sękass?”, Nededa kablelių, lietuvių kalboje naudoja nelietuviškus žodžius ir panašiai?

Ugnė Bavaraitė
2010 07 18 | 19:47

Dar nesu mačius ko taip rašančių. Taip , žinoma, išdarko anglų kalbą, bet kad taip išdarkytų lietuvių-nesu mačius, Emogurl. Patikėk-žinau.

PinkCity
2010 07 27 | 17:22

AnotherEmogurl, manau, kiekvienas, kuris darko kalbą, yra begėdis, nesvarbu, emo jis, ar ne 😉

Palikti atsakymą