Iliuzionistas ir aš, visai viena

IliuzionistasPastaruoju metu iš dangaus ėmė kristi ne tik ruduo lietaus pavidalu, bet ir pakvietimai į kiną. Prieš keletą savaičių savo interneto tiekėjo sąskaita žiūrėjau Socialinį tinklapį, o štai neseniai kartu su dideliausiu mėtinės – šokoladinės latte puodu gavau bilietą į Iliuzionistą. Jau seniai brandinau mintį nueiti į kiną viena, tačiau turėjau omeny, kad sėdėsiu tarp nepažįstamų žmonių, o – įsivaizduok – pokštininkas likimas, jau ne pirmą kartą mano įgeidžius suprantantis paraidžiui, ėmė ir atvėrė duris į salę, kurioje aš apskritai buvau vienut vienutėlė žiūrovė! Koks keistas jausmas!

Pirma mintis – sapnuoju. Antra mintis – apie tai būtinai parašysiu tinklaraštyje. Trečia – kaip siaubingai neekologiškai elgiuosi, kiek elektros dėl manęs vienos bus prasukta! Panorau išbėgti iš salės, pasakyti, kad ateisiu į kitą seansą, bet bilietas jau buvo nuskaitytas, o galų gale ką veiksiu porą valandų – važiuosiu namo? Kaži, ar sudegintas kuras atsieis ekologiškiau, ir kas žino, ar vėliau ateis nors vienas žmogus. Taigi mažumėlę pasimuisčiusi, vargais negalais nutildžiusi savo sąžinės priekaištus, išsirinkau pačią viduriniausią kėdę ir jaukiai įsitaisiau. Kai teta ekrane pasiūlė išsijungti telefono garsą – nusijuokiau, ir kam gi skambantis mano mobilusis galėtų sutrukdyti?

Niekas nesiurbčioja kolos, niekas nekikena ir neaptarinėja svarbių reikalų, niekas netriauškina tų suknistų spragėsių, netgi nėra jų kvapo, kurio taip nemėgstu, salėje tik aš ir prancūziška animacija. Piešiniai būtent tokie, kokius atsimenu iš savo prancūzų kalbos vadovėlių – pabrėžtinai elegantiški, su lašeliu ironijos ir nepaprastai gražioje aplinkoje įkurdintais veikėjais; nieko panašaus į holivudinę kompiuterinę grafiką. Siužetas liūdnas – apie niekam nebereikalingus žmones ir klaikią vienatvę, apie tai, kaip klasikinius magijos triukus nuo scenos nuspiria pamaivos roko žvaigždės, stūgaujančios starseiloriškais balsais (tikrai neblogai, turiu pripažinti). Veikėjai pakankamai nebylūs, o jei prašneka, vos spėji sugaudyti, kur angliškas, kur prancūziškas, kur gėlų žodis, dažniausiai jie skamba kaip žmonės iš Simsų žaidimo. Niūrios dienos ryškiomis spalvomis filmas tikrai nenuskaidrina, greičiau palieka švelnų poetinį melancholišką įspūdį.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

8 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

astu
2010 11 06 | 13:23

Pagalvojau, ar nebūdavo ankščiau, kad kinas rodomas jeigu bent 5 ar pan. žiūrovų susirenka?

rednails
2010 11 06 | 13:31

pavydu!

archatas
2010 11 07 | 8:16

Aš tai prisiminiau, kad kai prieš kokius 9 metus paryčiais dvigubas autobusas vežė mane vieną, sėdintį gale, iš Muzikinio Angaro – namo (kur tada gyvenau) į Fabijoniškes, tai jaučiausi taip, kaip limuzinu būčiau namo vežamas. Ko gero čia panašūs pojūčiai.

PinkCity
2010 11 07 | 13:19

astu, ir aš taip maniau. Bet va, ne, pasirodo.
rednails, 😉
archatai, tikriausiai jausmas panašus. Dar taip turėtų jaustis žvaigždės, kai dėl jų apsipirkimo parduotuvė uždaroma visiems kitiems pirkėjams 🙂

Kamanė
2010 11 07 | 15:20

Panevėžyje yra toks k.t. Garsas. Visada sėdžiu viena, ten žmonių susirenka nebent per Kalėdas/Velykas, todėl žinau tą jausmą 🙂 faina.

-M-
2010 12 06 | 11:04

Sesė šitą filmą žiūrėjo su draugu, tai be jų tik vienas žiūrovas buvo 🙂

Camomille
2010 12 12 | 16:13

wow, aš taip pat gavau bilietą ir buvau tame filme. Žmonių buvo, bet filmukas patiko. ♥ Toks inteligentiškas, elegantiškas, patrauklus.

Vaikų psichologas kaune
2014 09 26 | 16:17

Man viena kartą irgi yra taip pat pasiseke su broliu ėjome į kiną ir žiūrėjome jį dviese, bet čia buvo ukrainoje, nes seneliai ten gyvena.
Bet negaliu pasakyti kad mum tai nepatiko, pasijutome kaip asmeniniame kino seanse. buvo įdomus potyris.

Palikti atsakymą