Ilgasis savaitgalis. Kas prieš?

darbas.jpgKas kartą, kai pasitaiko ilgesnis savaitgalis (šio ilgumu jau tikrai negalima skųstis), pasigirsta diskusijos: ar sąmonė, ar nesąmonė tiek ilsėtis.

Žmonės Lietuvoje skursta, jie nori užsidirbti. Neturėdami sąlygų to padaryti čia, emigruoja užsieniuosna, kur lenkia nugaras po keturiolika valandų. Ten algos didesnės, pragyvenimo lygis aukštesnis, bet svarbiausia, kaip sakoma, galima dirbti ir užsidirbti. Iš to galima daryti išvadą, kad esam darbšti tauta, ir tinginystė mums ne prie širdies. Darbas žmogų puošia. Kodėl neleisti būti gražiems ir drausti daug dirbti čia, Tėvynėje?

Kitas ilgų savaitgalių priešininkų argumentas – tai, ką galime matyti laisvomis dienomis ir naktimis: gatvės ir pievos pilnos girtų žmonių, keliuose katastrofos, dėl girtavimo kylantys gaisrai ir smurtas. Nemokam linksmintis? Marš dirbt užtai.

Be jokios abejonės, labiausiai dėl sujungtų laisvadienių niršta verslininkai, jie dažniausiai ir išgalvoja anksčiau minėtus argumentus: neva mes galvojam ne apie save, o apie paprastus žmones. Bet esmė juk aiški: gamyklose stovi tuščios staklės, niekas nepardavinėja paslaugų ir produkcijos, nuostolis akivaizdus. O kadangi Europą pamažu grublėtom rankom apima ekonominė krizė, tokie stabtelėjimai iš viso klaikiai nervina.

O aš manau, kad kuo daugiau poilsio, tuo geriau. Nes mano alga nuo išdirbtų valandų nepriklauso. Tiems, kurių priklauso nuo parduoto kiekio, manau, suinteresuotų klientų poreikiai nedings – parduos tą patį antradienį. Taigi iš esmės nukenčia tik tie, kurie prie staklių stovi – mažiau detalių pripjaustys.

Man sunku įsivaizduoti tokį darbą, kurį žmogus degtų noru dirbti, nors jam už tai nieko nemokėtų. Kažkur skaičiau, kad Steven’as Spielberg’as naktimis nekantrauja, kad greičiau ateitų rytas, kai jis pagaliau galės eiti į darbą ir pasinerti į nuostabų savo kuriamų filmų pasaulį. Bet kokiu atveju, jei darbas yra užsidegimas ir aistra, greičiausiai jį galima atlikti ir be darbdavio leidimo: siuvinėti gerves, kurti svetaines ar verti karolius. Kūrybos mūzoms nerūpi, ar Kalėdos, ar naktis, ar sekmadienis. Ar Tarptautinė darbo diena.

O aš esu tinginė. Viena iš priežasčių, dėl ko norėčiau gyventi Prancūzijoje, yra tai, kad jų darbo savaitė trunka trisdešimt penkias valandas. Nes aš gyvenu ne tam, kad dirbčiau, o atvirkščiai. Ir labai džiaugiuosi, kad šis savaitgalis truks tiek, kiek paprastai trunka darbo savaitė. Galėtų visada taip.

Pailsėk ir Tu. Turiningai ir prasmingai. Ir negerk labai. Negražu.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

komentarų

Join the discussion and tell us your opinion.

Erkanas
2008 04 30 10:33

O mane ilgasis savaitgalis gelbsti, nes turėsiu laiko bakalauriniam pabaigt..

Martynas
2008 04 30 10:59

„darbo savaitė trunka trisdešimt penkias dienas” – na nežinau, ar noriu į Prancūziją 😀

Baisiai laukiau šio savaitgalio. Nežinau, kaip su ekonomika, bet su mano nusiteikimu paatostogauti viskas gerai 🙂

PinkCity
2008 04 30 11:39

Džyzus, Martynai, ačiū, kad pasakei – pataisiau savo nesąmonę. Mano protas jau atostogauja…

shiny
2008 04 30 11:52

Tai taip, kaip gerai mums intelektualams kūrybininkams (mus fizikus priskiriu prie tokių, ir ką tu man) kai ne už valandas moka (: bet gi tokių ne taip jau daug, palyginus su stovinčiais prie staklių ar dar kažkur..

O argumentas del nemokėjimo švęst tikrai teisingas – tautos girdymas kažkoks tik, niekam nesvarbu nei kokia šventė nei kas, visos žymimos vienodai, su °, tai ar verta?

PinkCity
2008 04 30 11:53

Juk niekas per prievartą negirdo – jei mentalitetas neleidžia sugalvoti daugiau jokios poilsio formos, tik sėdėjimą aplink butelį, tai tokie abstinentai kaip aš neturi kentėti sutrumpintų savaitgalių…

Ramas (tikra.info)
2008 04 30 11:57

Tai, kad mėgsti patingėti tau labai tiktų Italija 🙂 Jie išvis nemačiau, kad ką nors dirbtų ten. Pradeda 9 val., paskui pietauja 12-15(16) ir padirba dar iki kokios 17-18. Sekmadienį ir pirmadienį niekas išvis nedirba išskyrus restoranus. Bankai ir kai kurios kitos įstaigos dirba tik iki pietų… Žodžiu… Mes vis diskutuodavom iš kur jie turi pinigų ir kaip išvis ta šalis laikosi. Taip ir nesugalvojom atsakymo 🙂

jago
2008 04 30 12:00

Aš labai mėgstu ilgus savaitgalius kadangi per juos galima kur pakeliauti. O per šitą lėksiu pažiūrėti kaip ten žmones (ne)dirba Italijoje 😉

PinkCity
2008 04 30 12:03

Taip, Ramai, žinau. Aš būtinai turiu gyventi pietuose. Dėl milijono priežasčių. Darbo laikas – viena iš jų.

Kuleris
2008 04 30 13:31

sutinku 100% – pats gyvenu ne tam kad dirbčiau 🙂

Paulius
2008 04 30 15:07

Po 14 val. per dieną ilgai nepadirbsi. Todėl nelabai suprantu tuos, kurie tokiais būdais bando užsidirbinėti pinigus. Dirbti reikia galva, tada ir ilgi savaitgaliai bus nebaisūs.

Blogorama #409 : nežinau.lt
2008 04 30 19:27

[…] radinius? Nerimta. Pirkinių draugas. Dar neperki internete? Taupyk avalynę, įsigyk PayPal. Antigegužininkai. Darbo našumas nuo ilgesnio darbo laiko negerėja. Bet mūsų vietiniai kapitalistai visada […]

Dalius
2008 04 30 21:46

Danija pasidomėk 🙂 Ten gali savaitę neiti į darbą šiaip sau – net nepranešti šefui. Ir man atrodo jų darbo savaitė 30 valandų.

Evil
2008 05 01 5:51

Na pvz aš negausiu algos šią savaitę dėl jūsų ilgo savaitgalio (arba jei bosas nebūtų levas ir taupytu tokiom krizėm, hehe) 😉 Mat bankai lietuvių nedirba ir negausim pavedimų. Ačiū! :))

eNyu
2008 05 01 7:23

Iš darbuotojo pozicijos, tai aš esu labai patenkintas šitokiais savaitgaliais, bet iš darbdavių pusės ir apskritai iš valstybės ekonomikos pusės, tai manęs visiškai nedžiugina.

Audrius
2008 05 01 9:39

Iš ekonominės pusės žiūrint, tai tokie savaitgaliai iš tiesų yra šūdas. Suskaičiavus per visus metus tų papildomų laisvų dienų gaunasi pernelyg daug. Pukiai suprantu verslininkus, nes ne taip senai pats ant savo sprando atsisėdau. Pinigai šiaip iš niekur neatsiranda, per laisvas dienas jų uždirbti neišeina, o išlaidų per mėnesį tiek pat. Ir tai galioja ne tik gamybai, bet ir paslaugų, bei daugeliui kitų verslų. Atitinkamai kenčia ir valstybės biudžetas. Visi mokesčiai į jį ateina iš to paties verslo, ne iš kur kitur.

As
2008 05 01 10:10

Na man tai baisiausias argumentas yra butent zmoniu nemokejimas svesti… Tiesa pasakius tokiu ilgesniu svenciu metu (ypac sausio 1-2) nam tiesiog baisu vaziuoti masina – niekad nezinai kas gali atlekti uz kito posukio… O po to kaiper paskutini ilgaji savaitgali visa gyvenima buvusiame ramiame kieme vyko kazkokiu girtu jaunuoliu susisaudymas, tai ir pesciam kazkaip nelabai norisi kazkur is namu iseiti… Vat ir galvok zmogau, kaip cia pailseti be zalos savu ir savo sveikatai! Belieka prisigerti ir nieko aplink nematyti! 😀 Uzdaras ratas, vienok…

2 Ramas: o jie ten italijoj pinigu daug ir neturi 😉 Vidutine klase gyvena ne ka geriau negu lietuvoje, klesti Mafia, ‘Ndrangheta ir panasios organizacijos. Politikoje dar didesnis sh negu pas mus (uztenka karta per savaite paziuret naujienas ;))

Monika
2008 05 02 22:32

Dieve, net liūdna, kaip beprasmiškai leidžiu tą ilgąjį savaitgalį… Nei darbus dirbu, nei dalyvauju visuomeniniame gyvenime… Bet gal ir su savimi ir muzika pasibūti sveika?:)

Leave a reply